Jak uzyskać linki zwrotne dofollow?

Pozycjonowanie strony wymaga wielu zabiegów w obrębie witryny i poza nią. Dobrej jakości linki zwrotne wpływają na widoczność witryny w Google, dlatego warto znać sposoby, które pomogą w ich uzyskaniu.
6 listopada 2018

Linki zwrotne (backlinki), które umieszczone zostają w innych serwisach, mają za zadanie prowadzić użytkowników do naszej strony – ich jakość i ilość ma znaczący wpływ na jej pozycjonowanie. Wyróżniamy linki zwrotne dofollow i nofollow, a dokładniej są to pojęcia, którymi określa się atrybuty linków. Dofollow to linki pochodzące z wartościowych witryn, które wpływają korzystnie na postrzeganie strony przez wyszukiwarkę. Linki nofollow nie przynoszą stronie aż tak dużych korzyści, jednak w pewnym stopniu wpływają na pozycjonowanie, np. na strukturę linków. Użytkownik strony nie jest w stanie zobaczyć różnicy między nimi, ponieważ jest ona zauważalna dopiero w kodzie strony.

Każdemu właścicielowi strony powinno zależeć na tym, by pozyskiwać linki zwrotne dofollow. Można to robić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest umieszczenie strony internetowej w katalogach. Możemy również stworzyć stronę zapleczową, w której będziemy umieszczać treści z linkami. Równie dobrym sposobem jest tworzenie wartościowych treści, które na tyle wzbudzą zainteresowanie czytelnika, że zdecyduje się na podlinkowanie artykułu. Treści te mogą przybierać różne formy, od wpisu blogowego po poradnik, raport do pobrania czy analizę.

Ważny jest kontakt z odbiorcami treści, czyli odpowiadanie na pytania czy reagowanie na komentarze. Użytkownicy, którzy widzą zaangażowanie, chętniej udostępniają materiały stworzone przez innych. Na stronie firmowej warto założyć bloga i w naturalny sposób linkować do innych podstron. Możemy również poszukiwać stron (np. blogów) i gościnnie pisać dla innych. Warto linkować również na forach i w komentarzach pod artykułami, oczywiście mając na uwadze, żeby miejsce te były dobrze widoczne w sieci. Jeśli firma jest wspominana w mediach społecznościowych bez odnośnika w postaci linku, to wręcz wskazane jest, by autora wpisu poprosić o podlinkowanie. Równie pomocne jest zamieszczanie na profilach social media (np. Facebook, LinkedIn) odnośników prowadzących do naszej strony.

Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:

Inne wpisy