Numeracja wyników wyszukiwania

Według badania przeprowadzonego przez firmę Gemius pod koniec 2009 roku procentowa ilość wizyt rozpoczętych wejściem na strony internetowe z wyszukiwarek, wyniosła 94,64% daje to liczbę ponad 15 mln użytkowników miesięcznie w Polsce.
10 stycznia 2011

Można zatem stwierdzić, że rośnie popularność wyszukiwarek i świadomość internautów o ich potencjale.

Wyniki wygenerowane przez wyszukiwarki mogą być bardziej przejrzyste i posortowane dzięki numeracji pozycji w wyszukiwarkach. Pomoże to w lepszej interpretacji rezultatu wyszukiwania. Dla właścicieli witryn może to być wartościowa informacja odnośnie pozycji swojej strony, stron konkurencji i zmian jakie zachodzą w obrębie wyszukiwarek.

Wyniki wyszukiwań bardzo często ulegają przeobrażeniom, dobrze jest zdawać sobie sprawę z istnienia narzędzi do lepszej prezentacji pozycji. Istnieje kilka dodatków i wtyczek do przeglądarek, które pozwalających przedstawiać wyniki za pomocą numerowanej listy. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skryptów Greasemonkey Tuned Google SERPs. Jest to dodatek do przeglądarki Mozilla Firefox, który pozwala na wyświetlanie nieco bardziej rozbudowanych wyników wyszukiwania Google. Oprócz numeracji pozycji, skrypt ten dodaje również kilka innych możliwości, widocznych na załączonym obrazku.

numeracja wynikow wyszukiwania

Spotkać się można również z kilkoma utrudnieniami używając podobnych wtyczek. Pewne nieścisłości pojawiają się przy tzw. „wciętych wynikach”, czyli pozycjach, które pojawiają się pod innym wynikiem. Sugerują one, że są powiązane z główną witryna, natomiast najczęściej nie mają z nią nic wspólnego a sąsiadująca pozycja jest przypadkowa.

Innym rozwiązaniem jest wtyczka Google Ordered Lists. Posiada ona wersje nadające się do wszystkich przeglądarek. Dodatek ten zmienia wyniki wyszukiwania Google w uporządkowaną numerycznie listę. Wyszukiwanie staje się bardziej wygodne i efektywne. Jest to również bardzo pomocne narzędzie przy pracach związanych z optymalizacją strony, gdyż pozwala w sprawny sposób sprawdzić i monitorować pozycje strony w wyszukiwarkach.

Dynamiczne zmiany jakie zachodzą w obrębie miejsca witryn w wynikach generowanych przez wyszukiwarki, zmuszają przedsiębiorców do stałego monitorowania efektów pozycjonowania. Narzędzie służące do numeracji wyników wyszukiwań to bardzo pomocne narzędzie SEO ułatwiające posiadanie stałej kontroli nad pozycją strony.

analityka internetowa

Podobne wpisy

Zmiany jakie niesie 2011 rok

13 grudnia 2010
Końcówka roku skłania do podsumowań i snucia prognoz na przyszłość.To najlepszy czas na dzielenie się poglądami odnośnie tego co może przynieść 2011

8 sposobów na ulepszenie kampanii w Google Adwords

19 listopada 2010
AdWords należy do najpopularniejszych narzędzi wpływających na promocję marki w sieci. Prezentujemy dziś sposoby wpływające na ulepszenie kampanii reklamowej w Google AdWords.