Sprzedaż na eBay

Platforma eBay to jeden z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych w Polsce i na świecie. Sprzedawcy oferujący swoje produkty mają szansę zdobywać nowe rynki i powiększać bazę klientów, zapewniając sobie stabilną sprzedaż na eBay.

Platforma eBay to międzynarodowy marketplace i największy na świecie serwis aukcyjny, znany niemal w każdym państwie. Ten marketplace pozwoli Ci dotrzeć do klientów z całego świata. Sprzedaż na eBay to dla Ciebie szansa na wejście ze swoim produktem na rynki zagraniczne i dotarcie do nowych klientów.

Paweł Kotowicz
Paweł Kotowicz
Key Account Manager
 • tel. 697 411 900
Napisz do mnie

Kilka słów o eBay

Serwis aukcyjny eBay podbija międzynarodowe rynki, a konsumenci go uwielbiają. Platforma eBay działa w 190 krajach. Szeroki asortyment (i to nie tylko nowych i markowych produktów) sprawia, że kupujący mają dostęp do kompleksowego zbioru ofert. Sprzedaż na eBay to również doskonała okazja na wyjście z produktem zagranicę i budowanie bazy klientów na innych rynkach niż polski e-commerce.

Zasada działania eBay jest podobna do tej, jaką znamy na Allegro. Można wykorzystać opcję kup teraz oraz licytację produktu. Nie ma limitu cenowego. Najdroższy w historii portalu przedmiot został sprzedany za 168 milionów dolarów – był to luksusowy jacht. Platforma eBay zapewnia firmom narzędzia do obsługi aukcji, a także narzędzia marketingowe i dostarcza porady pozwalające optymalizować aukcje.

Dlaczego warto sprzedawać na eBay?

Ebay jest idealnym narzędziem do sprzedaży wszelkiego rodzaju produktów, od używanych mebli aż po nowe, markowe produkty.

 • Popularność Marketplace zależy w dużej mierze od jego prostoty i intuicyjności. W eBay proces rejestracji jest oparty na 3 prostych krokach. W pierwszym rejestrujemy i weryfikujemy konto, w drugim podpinamy płatności PayPal, ostatnim elementem jest wybór opcji sprzedaży.  
 • Sprzedawca podstawowy – umożliwia dodawanie ofert oraz sprzedaż jedynie na rynku polskim, bez możliwości ich wyświetlenia na rynkach zagranicznych.
 • Sprzedawca profesjonalny – umożliwia widoczność i dostosowanie parametrów oferty indywidualnie dla każdego kraju a także udostępnia zaawansowane narzędzie sprzedażowe.
 • eBay funkcjonuje globalnie pod adresem ebay.com jak również lokalnie w 14 krajach. Są to zróżnicowane platformy z dopasowanymi do uwarunkowań danego kraju prowizjami oraz stawkami za prowadzenie konta. Natomiast użytkownik niezależnie od kraju, w jakim się zarejestrował ma dostęp do platformy lokalnej oraz globalnej.
 • Zróżnicowanie stawek prowizji sprawia, że są one ustalone na akceptowalnym poziomie. Stawka prowizji w Polsce wynosi około 5% ceny końcowej produktu. W przypadku globalnego odpowiednika należy spodziewać się około 15% stawki prowizji.
 • Wybór konta sprzedawcy profesjonalnego umożliwia wgląd do zaawansowanych statystyk Listing Analytics umożliwiający monitorowanie efektywności produktu zarówno po słowach kluczowych jak również unikalnym numerze przedmiotu.
 • Dużym plusem jest automatyzacja działań sprzedażowych na eBay. Bezpośrednio po sprzedaży menadżer prześle informacje zarówno do klienta, jak również do magazynu z którego będzie wysyłany towar, a po otrzymaniu go przez klienta zostanie wysłana prośba o wystawienie opinii.  W przypadku działań dropshippingowych jest to ogromne ułatwienie, praktycznie wymagające jedynie monitorowania.
   
Obsłużymy Twoje konto na eBay
i zwiększymy sprzedaż!

Kto powinien sprzedawać na eBay?

eBay poprzez zróżnicowanie zarówno rynków, jak również możliwości sprzedażowych jest odpowiedni dla każdego sprzedawcy niezależnie od oferowanego asortymentu i wielkości sprzedaży.

Idealnie sprawdzi się dla nowych sprzedawców testujących potencjał produktu na rynku krajowym, którym wskaże odpowiednie działania promocyjne niezbędne do dalszej ekspansji.

Bardzo przydatny będzie również dla sprzedawców, którzy chcą rozpocząć sprzedaż na konkretnym rynku zagranicznym. Dzięki możliwości sprzedaży na lokalnych serwisach działających w poszczególnych krajach sprzedawca niskim kosztem może rozpocząć działalność i ocenić potencjał wybranego rynku zagranicznego, niwelując przy tym ryzyko strat.

Dzięki eBay można uruchomić kolejny kanał sprzedaży nawet w dużych firmach. Popularność serwisu eBay poza sprzedażą można wykorzystać jako działania promocyjne dla marki, której produkty są oferowane. 

Jak pomożemy odnieść Ci sukces?

Mamy bardzo duże doświadczenie w sprzedaży na zagranicznych Marketplace. Wiemy, że na większości platformach głównym elementem sprzedażowym jest widoczność oferty, to przedmioty znajdujące się na pierwszych 2 stronach mają szansę na sprzedaż.

W oparciu o naszą wiedzę:

 • Zaproponujemy strategię sprzedaży opartej na konkurencji cenowej (najniższe ceny produktów), jak również na działaniach promocyjnych.
 • Pomożemy w procesie rejestracyjnym i doborze odpowiedniego rodzaju konta oraz uzyskaniu pierwszych opinii, które są wymogiem do dalszych działań.
 • Ocenimy potencjał produktów w oparciu o dotychczasowe doświadczenie i dane z narzędzi sprzedażowych oraz ustalimy najbardziej optymalny listing.
 • Określimy zasięg sprzedaży (globalnie, lokalnie czy krajowo)
 • Utworzymy unikatowe i przyciągające grafiki generujące sprzedaż.
 • Przeanalizujemy dostępne opcje promocji, wdrożymy je i następnie zoptymalizujemy je, aby generowały jak największą sprzedaż. 

Powyższe działania nie tylko zwiększą sprzedaż, ale również dadzą niezwykle cenną wiedzę na temat działań jakie są niezbędne na poszczególnych rynkach zagranicznych i rozwiązaniach, które się na tych rynkach sprawdzą.

Klienci o nas

Dlaczego my?

Obsługujemy sprzedaż na kilku marketplace - doradzamy i zwiększamy sprzedaż.

Współpraca z agencją e-commerce ułatwia prowadzenie sklepu na wielu płaszczyznach i platformach.

Jako agencja e-commerce generujemy sprzedaż w e-commerce, pomagamy, doradzamy.

Nasze kompetencje potwierdzone są certyfikatami: Google Premier Partner i Facebook Business Partners.

Zapewniamy pomoc na każdym etapie, począwszy od biznesplanu, a kończąc na opracowaniu strategii marketingowej.

Nasi klienci współpracują z indywidualnym opiekunem, który łączy rolę kierownika projektu oraz doradcy marketingowego.

Dostosowujemy się do modelu i stylu komunikacji klienta (np. ticketowanie w Redminie, Asana).

Zajmujemy się integracjami - łączmy konta w marketpace z systemami firmy poprawiając przepływ danych.

Pomożemy w procesie rejestracyjnym konta i dodawaniu produktów.

Obsługujemy sprzedaż na marketplace

Allegro to lider na polskim rynku Marketplace. Rozwiązania wprowadzane na przestrzeni ostatnich lat doprowadziły do specjalizacji przedsiębiorców w działaniach e-commerce generując kolosalne przychody.
Amazon – marka warta ponad 315,5 mld dolarów. Oferuje ogromne możliwości sprzedaży i grono międzynarodowych klientów. Z roku na rok zwiększa terytorium działania i profil usług. To idealna szansa na zwiększenie sprzedaży.
Szeroki asortyment rzeczy nie tylko nowych i markowych sprawia, że eBay stanowi kompleksowy zbiór ofert dla ogromnego grona swoich klientów. Serwis jest popularny w ponad 190 krajach, co ułatwia rozszerzenie sprzedaży zagranicę.
Twój e-commerce przestał się rozwijać? Nasi managerowie e-commerce posiadają praktyczne doświadczenie i pomagają Twojej organizacji w zdefiniowaniu i realizacji jasnej strategii oraz konkretnego planu działania.
Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.