Sprzedaż na Allegro

Allegro zapoczątkowało ogromną sprzedaż w Polskim Internecie. To najpopularniejszy serwis e-handlu. Wykorzystujemy jego potencjał do zwiększania sprzedaży.

Allegro to lider na polskim rynku Marketplace. Rozwiązania wprowadzane na przestrzeni ostatnich lat doprowadziły do specjalizacji przedsiębiorców w działaniach e-commerce generując kolosalne przychody. Allegro nie jest już tylko dodatkowym kanałem sprzedaży, a głównym – generującym ogromne zyski przy minimalnych nakładach.

Paweł Kotowicz
Paweł Kotowicz
Account Manager
 • tel. 697 411 900
Napisz do mnie

Marketplace = Allegro

Według badań przeprowadzonych w 2019 roku ponad 80% ankietowanych uznało Allegro, jako najbardziej rozpoznawalny serwis e-handlu w Polsce. Popularność przekłada się bezpośrednio na sprzedaż. W roku 2019 średnia dzienna sprzedaż wynosiła ponad 54,7 mln złotych. Również liczba aktywnych użytkowników jest zaskakująca, przekroczyła ona 21 milionów.

Allegro jako najpopularniejszy Marketplace wyznacza trendy na polskim rynku sprzedaży internetowej, zarówno w kwestiach promocji, jak i dostaw zakupionych produktów. Realizując swoją strategię i budując pozycję lidera zapewnia swoim klientom dostęp do ogromnej ilości produktów, zwłaszcza w szczególnie popularnych kategoriach z dużą konkurencją takich jak moda i motoryzacja.

Sprzedaż na Allegro - czy warto?

 • Allegro niezaprzeczalnie jest prężnie rozwijającą się platformą. Zatem jeśli jesteś na początku swojej przygody z e-commerce, warto wykorzystać udogodnienia i możliwość automatyzacji pewnych obszarów jakie oferuje marketplace. Zaoszczędzisz ogrom czasu i unikniesz generowania niepotrzebnych kosztów.
 • Procedura rejestracyjna jest bardzo prosta – wymaga jedynie podstawowych danych firmy. Ponadto jako nowy sprzedawca, przez okres 90 dni możemy wystawić do 1000 darmowych ofert oraz 10 z nich bezpłatnie promować, co jest doskonałym pakietem startowym dla nowej firmy rozpoczynającej działalność w e-handlu.
 • Allegro w  łatwy sposób można zintegrować z obecnie posiadaną platformą e-sklepu, zarówno poprzez wygenerowanie feedu produktowego jak również poprzez zewnętrzne narzędzia do integracji.
 • Model rozliczeń na Allegro jest bardzo sensowny, ponieważ zakłada opłatę stałą plus prowizję od sprzedaży uzależnioną od kategorii, w której chcemy wystawić produkt. Allegro, aby maksymalnie uprościć ten proces udostępniło na potrzeby przyszłych sprzedawców kalkulator prowizji. Jest on przydatnym rozwiązaniem przy kalkulacjach kosztów, które są niezbędne dla każdego przedsiębiorcy przy planach biznesowych.
 • Jeśli renoma marki została już wypracowana warto pomyśleć o wykorzystaniu Strefy Marek – unikalnej możliwości wyróżnienia się na tle sprzedawców. Warunkiem jaki trzeba spełnić, aby móc wykorzystać tę szanse to posiadanie statusu właściciela danej marki lub jej oficjalnej dystrybucji. Biorąc pod uwagę fakt, że Polacy uwielbiają markowe produkty i bardzo często okazują się lojalnymi klientami. Strefa marek jest idealną odpowiedzą na zapotrzebowanie rynku. Ponadto w strefie marek sprzedawcy mogą zaprezentować swoje produkty w 3D, a także poprzez wysokiej jakości zdjęcia, które pokażą produkty w najdrobniejszych szczegółach, w pełni zaspokajając informacyjny niedobór klientów.
   
Obsłużymy Twoje konto na Allegro i zwiększymy sprzedaż!

Dla kogo sprzedaż na Allegro?

Sprzedaż na Allegro jest idealną możliwością sprawdzenia potencjału swojego produktu – zwłaszcza nowego, w stosunku do którego nie ma jeszcze danych sprzedażowych. Również w działaniach promocyjnych okazuje się niezastąpione, biorą pod uwagę zwiększenie rozpoznawalności marki. Platforma ta, ze względu na swoją specyfikę sprawdzi się najlepiej w działaniach na rynku Polskim, gdzie Allegro buduje swoją kluczową pozycję.

Rekomendujemy skorzystanie z oferty Allegro zarówno klientom, którzy chcą rozpocząć działania sprzedażowe, jako pierwszy z kanałów sprzedaży, jak również dużym firmom jako uzupełnienie dotychczasowych. Analizując dostępne możliwości promocji Marketplace świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku kilku unikatowych ofert, jak również ogromnej oferty produktów z dużą konkurencją.

W przypadku nowych i marek które dopiero wchodzą na rynek sprzedaży, warto wykorzystać Allegro Ads – system reklamowy, stworzony aby w prosty i szybki sposób reklamować swoje produkty nie tylko na stronie Allegro, ale również na Facebooku.

Możliwości reklamowe Allegro

Allegro stawia duży nacisk na oferty promowane, które jak wynika z danych, niosą największą szansę na sprzedaż. Kompleksowość funkcjonowania stwarza ogromne możliwości. Dostępne statystyki sprzedaży sprawiają, że w łatwy sposób możemy określić potencjał branży oraz estymować koszty reklam w planowaniu biznesu. Allegro Ads jest systemem reklamowym, działającym podobnie jak Google Ads, czyli na zasadzie aukcji. Oznacza to, że reklamodawca płaci za kliknięcie (reklama rozliczana jest w modelu PPC, czyli Pay Per Click) i sam określa dzienną stawkę, którą jest w stanie zapłacić podczas prowadzenia kampanii.

Reklamy wyświetlane w ramach kampanii Allegro Ads to: 

 • Oferty sponsorowane na Allegro – reklama w postaci oferty umieszczona zostaje na początku i na końcu listy wyników wyszukiwania, obok wyników i na stronie oferty. Widoczność ustalana jest kontekstowo, czyli jako odpowiedź na pytanie użytkownika. Modelem rozliczania kampanii jest płatność za kliknięcie, przy określeniu stawki CPC (Cost Per Click) i dziennego budżetu.
 • Reklama graficzna Allegro Ads – oferta wyświetla się nad wynikami wyszukiwania w Allegro na podstawie pytania użytkownika serwisu zawierającego słowa kluczowe, a także według kategorii. Ten typ reklamy wyświetlany jest modelu CPM (Cost Per Mille). Reklamodawca określa stawkę, którą zapłaci za 1000 wyświetleń reklamy podczas kampanii. 
 • Prezentacja oferty w sieci reklamowej Allegro Ads – podczas prowadzenia kampanii w sieci reklamowej, oferta zostanie zaprezentowana na Facebooku i w Google. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy kluczowej, użytkownik zobaczy reklamę, która przekieruje go na stronę Allegro. Do prowadzenia tego typu reklam należy ustawić kampanię Google Ads i posiadać aktywną ofertę na Allegro. 
   

Dzięki reklamom w Allegro możesz sprzedawać jeszcze więcej:

Jak działa Allegro Ads?

Kampanie reklamowe Allegro można prowadzić na trzy sposoby. Pierwszym jest narzędzie do reklamowania ofert Ad Express. Umożliwia ono w jednym miejscu uruchomienie kampanii, monitorowanie i śledzenie efektów. Statystyki obejmują liczbę wyświetleń reklamy i kliknięć, koszt, a także wartość sprzedaży z reklam. Drugi sposób to panel Allegro Ads, czyli narzędzie służące do obsługi zarówno prostych, jak i zaawansowanych kampanii. Prezentacja reklam w Allegro i Google może odbywać się również poprzez współpracę z certyfikowaną agencją. A mowa o trzeciej formie prowadzenia działań, którą jest Allegro Ads Partner. To program przeznaczony dla firm, które chcą powierzyć działania w ramach kampanii, agencji reklamowej.

Jak wygląda współpraca z parterem Allegro?

Agencja e-marketingowa kontaktuje się z Allegro w sprawie połączenia konta. To specjaliści prowadzą wszystkie działania reklamowe na koncie, a Allegro wspiera technicznie i merytorycznie agencję partnerską. Dla wielu przedsiębiorców, którzy zaczynają swoją przygodę ze sprzedażą w Internecie, usługa Allegro Ads z oczywistych względów nie jest znana na poziomie, który umożliwiałby zwiększenie sprzedaży. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie sprzedawać na Allegro, ale na przykład nie wiesz, jak dodać kampanię Allegro Ads, ani tego, na czym polega promowanie aukcji, Allegro Ads Partner będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Allegro Ads - czy warto?

Korzystanie z usług agencji e-marketingowej będzie wsparciem Twoich działań w prezentowaniu oferty użytkownikom zarówno na Allegro, jak i w sieci reklamowej. Informacji na temat reklam na Allegro jest w Internecie sporo. Jednak, aby wyróżnić produkty spośród wielu konkurencyjnych ofert i tym samym wygenerować sprzedaż, konieczne jest prowadzenie działań wymagających znajomości narzędzi i umiejętności analitycznych. Nie musisz być na bieżąco. Nasz zespół zajmie się prowadzeniem Twoich reklam.

Kampanie reklamowe na Allegro to skuteczna forma promocji oferty produktowej, która niesie za sobą szereg korzyści. Doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszych sklepów, jak i e-commerce z rozbudowaną ofertą produktową. Reklama Allegro Ads daje korzyści takie, jak:

 • Zwiększenie sprzedaży i uzyskanie przewagi konkurencyjnej
 • Rozpoznawalność na Allegro, w wyszukiwarce i usługach Google.
 • Dotarcie do użytkowników zainteresowanych konkretną grupą produktów (potencjalnych klientów).
 • Oszczędność czasu, dzięki powierzeniu pracy agencji – to my zajmujemy się reklamą. 
 • Atrakcyjna prezentacja Twoich ofert.
 • Efektywne wykorzystanie zasobów finansowych w ramach budżetu przeznaczonego reklamę.
 • Prowadzenie kampanii zgodnej (a więc skutecznej) z aktualnymi rozwiązaniami.

Wykorzystanie Allegro Ads polecamy firmom, które chcę zwiększyć dotychczasową widoczność ofert. Do skorzystania z systemu reklamowego dostępnego w serwisie zachęcamy sprzedawców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Allegro, jak i tych ze statusem „Super Sprzedawcy”. Wypromujemy nowo dodane produkty, które na początku są słabo widoczne i nie posiadają swojej historii. Natomiast w okresie największego wzrostu zainteresowania danych produktów (sezonowość), dzięki  Allegro Ads możemy wpłynąć na sprzedaż skuteczniej, niż będzie to miało miejsce w przypadku tradycyjnych form promocji.

Partner Allegro

Dla wielu przedsiębiorców, którzy zaczynają swoją przygodę ze sprzedażą w Internecie, serwis aukcyjny Allegro jest pierwszym, a czasami nawet jedynym kanałem sprzedaży. Aby wyróżnić się pomiędzy innymi ofertami i dotrzeć do szerszego grona klientów warto wykorzystać reklamę efektywnościową, Allegro Ads.

Jako Partner Allegro wspieramy w sprzedaży, umożliwiając dotarcie do większej liczby użytkowników poprzez promowanie produktów w najefektywniejszych miejscach w tym serwisie. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu poprowadzimy kampanię reklamową z uwzględnieniem specyfiki klienta i mechanizmu wyszukiwania, aby reklama aukcji została wyświetlona jak największej grupie potencjalnych klientów. Wygodny model efektywnościowy, pozwala na elastyczne zarządzanie budżetem przeznaczonym na promocję oferty – reklamy są rozliczne w modelu PPC – pay per click przejściu na promowaną aukcję.

Jak pracujemy?

Allegro to idealny balans pomiędzy ceną produktu, prowizją i wielkością sprzedaży – właśnie dlatego na początku naszych działań tworzymy estymację, na podstawie której określamy potencjał branży, poziom ceny produktów u konkurencji, koszty związane z promocją oraz kluczową z punktu widzenia klienta wielkość sprzedaży.

Rekomendujemy najlepsze rozwiązania w zakresie integracji platformy z produktami i automatyzacji prowadzenia aukcji – przygotowujemy szablony graficzne, unikatowe opisy i harmonogram promocji. Specjalizujemy się również w wykonywaniu animacji oraz prezentacji 360o produktów. Pomagamy również w rejestracji konta i odpowiednim jego zabezpieczeniu przed niepowołanym dostępem.

Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu aukcji w różnych branżach nad którymi czuwa sztab specjalistów, analizując i rekomendując najlepsze rozwiązania oraz modyfikując strategię sprzedaży aby osiągnąć możliwe największe korzyści dla klienta.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.