Display & Video 360

Sprzedawcy dzięki treściom video obserwują znaczny wzrost świadomości marki. Wideo pomaga w pozyskiwaniu klientów, którzy dzięki tego typu treściom jeszcze lepiej rozumieją produkty. Pomożemy Ci wyróżnić markę dzięki kreatywnym kampaniom tworzonym poprzez Google Display & Video 360.

Google Display & Video 360 to narzędzie do tworzenia i zarządzania kampaniami reklamowymi opartymi na banerach i materiałach video. Rozwiązanie od Google umożliwia ścisłe dopasowanie przekazu do grupy odbiorców, mierzenie wyników i optymalizację kampanii, a także dostarcza statystki z danymi o kampanii pozwalające oceniać jej skuteczność.

Renata Grodzka
Renata Grodzka
Account Manager
 • tel. 601 240 168
Napisz do mnie

Kampanie D&V360

W 2018 r. usługi DoubleClick Bid Manager i pakiet Google Analytics 360 zostały połączone w jedną – Google Marketing Platform. To był początek zmian, na których skutek DoubleClick Manager zastąpiono Display & Video 360.

Częstym celem kampanii marketingowych jest zwiększenie świadomości marki wśród użytkowników. Jednak nie mogą to być przypadkowe osoby, a precyzyjnie określona grupa odbiorców. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że reklama ma trafiać do przekonań potencjalnych klientów, odpowiadać na ich potrzeby. Jest to główny czynnik wpływający na jej skuteczność. Jednym z modułów Display & Video 360 jest moduł Odbiorcy, który pozwala analizować profil odbiorców, tworzyć listy na podstawie ich aktywności, a nawet ustalać limit wyświetleń na użytkownika.

Formaty reklam D&V360

Kampanie reklamowe D&V 360 możemy prowadzić w ramach kilku formatów reklam:

 • grafika,
 • video,
 • reklama natywna,
 • kreacja Rich Media (video, dźwięk i inne elementy),
 • reklama dynamiczna.  

Narzędzie do prowadzenia kampanii Display & Video 360 łączy w sobie funkcje z zakresu tworzenia kampanii, kreowania reklam graficznych w różnych formatach, wyszukiwania i kupowania zasobów reklamowych, porządkowania i stosowania danych o odbiorcach oraz pomiaru skuteczności reklam.  Dzięki zintegrowanym modułom (Kampanie, Odbiorcy, Kreacje, Zasoby reklamowe i Statystyki) oraz dodatkowym funkcjom możemy w pełni wykorzystać potencjał nawet zaawansowanych kampanii reklamowych.

Porozmawiajmy o kampaniach
w Display & Video 360!

Zalety Display & Video 360

W porównaniu do klasycznych kampanii banerowych i video dostępnych w narzędziu Google Ads, Display & Video 360 dostarcza szereg nowych funkcjonalności, dzięki którym możemy zwiększyć efektywność działań e-marketingowych.

Możliwości, jakie daje narzędzie od Google Display & Video 360 to przede wszystkim:

 • Dostęp do wszystkich informacji o odbiorcach reklamy (np. słowa kluczowe, dane demograficzne), umożliwiających analizę ich profilu. 
 • Inteligentna automatyzacja oparta na algorytmach uczenia maszynowego, obejmująca określenie stawek i optymalizację działań pod kątem uzyskiwanych efektów.
 • Pełna kontrola wydatków i inwestycji oraz wyświetlania się reklam, w tym sprawdzanie w czasie rzeczywistym widoczności reklam.
 • Pomiar liczby użytkowników i średniej liczby wyświetleń na użytkownika.
 • Opcja tworzenia mieszanych list odbiorców zgodnie z ich aktywnością w kampanii.
 • Możliwość zmierzenia kampanii na podstawie emisji, pory dnia, danych demograficznych i gatunków.
 • Remarketing, który pozwala na ponowne zaprezentowanie reklamy użytkownikom, dając im kolejną szansę na interakcję.
 • Wybór formatu reklamy dopasowanego do celów marketingowych (np. podniesienie współczynnika kliknięć, obejrzeń i konwersji).
 • Integracja z innymi rozwiązaniami (Google Analytics 360, YouTube Reserve i TrueView, Google Cloud), a także możliwość wymiany partnerów. 
 • Rozbudowane opcje kierowania reklam z uwzględnieniem bezpieczeństwa marki, w tym wykrycie fałszywych wyświetleń reklamy. 
 • Storytelling, czyli możliwość przedstawiania reklam w formie opowieści (sekwencyjne wyświetlanie reklam graficznych/wideo).
 • Zaawansowane opcje targetowania reklamy uwzględniające np. urządzenia. 
 • Rozbudowana sieć reklamowa docierająca do 90% użytkowników Internetu na całym świecie (ponad 2 miliony witryn wydawców).
 • Dostęp do unikalnych miejsc reklamowych rezerwowanych za pomocą umów "Private Deals".
 • Precyzyjne mierzenie aktywności użytkowników na stronie (konwersji),  raportowanie i monitorowanie przychodów za pomocą tagów Floodlight.

Odpowiednia konfiguracja kampanii pozwala nam dostosować działania pod kątem wybranego przez klienta celu, jakim może być podniesienie świadomości marki lub produktu, wzrost zaangażowania online (np. w aplikacji lub generowanie ruchu na stronie), prowadzenie sprzedaży offline lub w sklepie internetowym. Poprzez zastosowanie wyżej wymienionych funkcjonalności docieramy do osób, które największym stopniu skłonne są do podjęcia działania. 

Tworzenie kampanii D&V360

Uruchomienie kampanii reklamowej rozpoczynamy od poznania potrzeb naszego klienta. Na podstawie uzyskanych informacji możemy wyznaczyć cel zgodny z oczekiwaniami marki. Pozwala to na właściwą konfigurację systemu reklamowego, która wiąże się z uzyskaniem właściwego poziomu wyników. Kolejnym krokiem jest określenie grupy docelowej klientów. Na tym etapie opracowujemy szczegóły planu obejmujące różne kanały komunikacji. Następnym elementem tworzenia kampanii Display & Video 360 jest przygotowanie kreacji graficznej. Szerokie spektrum dostępnych formatów reklam oraz kilkanaście automatycznych szablonów umożliwia nam pełne wykorzystanie potencjału przekazu reklamowego.

Już po uruchomieniu kampanii, kluczową kwestią będzie optymalizacja. Dzięki zaawansowanym opcjom systemu Display & Video 360 jesteśmy w stanie dostosowywać ustawienia kampanii pod kątem najlepiej konwertującej grupy odbiorców i znacząco wpływając na efektywność reklamy. Analiza danych i podejmowanie na ich podstawie odpowiednich zmian stanowi kluczowy element sukcesu wszystkich działań reklamowych, nie tylko w Google.

W porównaniu do systemu Google Ads, usługa Display & Video 360 jest dużo bardziej rozbudowana, co znacząco przekłada się na wyniki. Narzędzie Display & Video 360 to właściwy wybór, jeśli chcemy wprowadzić zaawansowane kampanie reklamowe przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań programmatic buying oraz zautomatyzowanych metod promocji.

Dlaczego Ideo Force?

 • Już od kilkunastu lat pomagamy naszym klientom tworzyć kampanie marketingowe wykorzystujące zaawansowane narzędzie reklamowe Google.
 • Zrealizowaliśmy już ponad 1500 projektów e-marketingowych, a pośród wdrażanych rozwiązań są kampanie Display & Video 360 i Google Ads z zastosowaniem wielu formatów (np. reklama banerowa).
 • Zawsze przy projektowaniu i optymalizacji kampanii wykorzystujemy najnowsze rozwiązania, bazując na obowiązujących trendach marketingowych.
 • W zakres naszych usług wchodzi tworzenie treści reklamowych. Marketing w naszym wydaniu to także kompleksowe przygotowanie koncepcji i contentu, a więc treści i grafiki w formie przystosowanej do formatu reklamy. 
 • Nasi specjaliści zajmujący się obsługą kampanii reklamowych, posiadają  wysokie kwalifikacje potwierdzone certyfikatami. 
 • Kampania zarządza kierownik projektu (indywidualny opiekun klienta), który odpowiada za koordynację prac i dba o komunikację z klientem. Jest również doradcą w sprawach marketingowych.
 • Pracujemy z wykorzystaniem aplikacji do zarządzania projektami. Jeśli klient, preferuje własne rozwiązania, dostosowujemy się do jego wymagań.  .
 • Wśród naszych klientów są firmy odnoszące sukcesy w swoich branżach na rynku w Polsce i Europie - np.: Melvit, Sklepkawa.pl, Meblemix, Signia Hearing, Jansen Display Kliknij, aby zobaczyć nasze realizacje →
   
Zapytaj o ofertę 
Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

Klienci o nas