Pozycjonowanie filmów

Tworzysz ciekawe i przydatne dla swoich odbiorców treści wideo? Jeśli tak, to powinni zobaczyć je inni! Pozycjonowanie filmów to skuteczny sposób na promowanie firmy w serwisie YouTube. Sprawimy, że Twój content przyciągnie nowych klientów.

W ostatnich latach filmy promujące produkty i usługi zwiększają sprzedaż, ale także wzmacniają wizerunek marki. Jednakże bez odpowiednich działań optymalizacyjnych, nagranie najpewniej zgubi się zgubić się w gąszczu innych. Co zrobić, aby tego uniknąć? Nagraj film i zadbaj z nami o jego wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania YouTube!

Dominika Czyszczoń
Dominika Czyszczoń
Account Manager
 • tel. 574 227 868
Napisz do mnie

Pozycjonowanie filmów

Czy wiesz, że YouTube to druga, najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie (zaraz po Google), a pierwsza dla materiałów wideo? Zakładanie kanałów w serwisach wideo i tworzenie przez marki treści przynosi korzyści, które pozwalają stwierdzić, że trend wideo będzie się rozwijał. Marketing filmowy i reklama wideo na YouTube stały się bowiem nieodłączną częścią kampanii promujących marki, produkty i usługi.

Na skuteczny video marketing, a więc i na zwiększenie liczby wyświetleń filmu na YouTube wpływa zarówno promocja filmów, jak i pozycjonowanie wideo. Dlatego firmy, które zdecydowały się na prowadzenie własnych kanałów, pokazywanie klientom firmy “od środka” i promowanie treści wideo, uzupełniają te działania pozycjonowaniem filmów.

Pozycjonowanie filmów na YouTube

Pozycjonowanie filmów na YouTube ma na celu pokazanie się materiału, na jak najwyższej pozycji w YouTube (jako odpowiedź na słowo kluczowe lub frazy). Jak w takim razie wygląda SEO na YouTube? Wyszukiwanie na YouTube działa na podobnej zasadzie, jak w Google. Opiera się na algorytmach, w których brane są pod uwagę zarówno frazy kluczowe wpisywane przez użytkowników, jak i ich zaangażowanie – obejrzenie filmu do końca i dodatkowe aktywności, takie jak liczba komentarzy, polubienia i reakcje negatywne,  udostępnienia, subskrypcja kanału. 

To, czy serwis "polubi się" z naszym filmem, zależy od kilku czynników rankingowych, którymi są:

 • Jakość filmu – zarówno pod kątem rozdzielczości, jak i dźwięku – użytkownicy zawsze wybierają materiały wysokiej jakości.
 • Content – film musi zaciekawić odbiorcę, przyciągnąć jego uwagę interesującymi treściami, dostarczyć  
 • Reakcje i zaangażowanie użytkowników – są to oceny użytkowników, liczba  i czas wyświetleń, komentarze i udostępnienia filmu.
 • Optymalizacja  – odpowiednio rozmieszczone słowa kluczowe w nazwie pliku, tytule filmu, tagach, opisie filmu.
 • Jakość kanału – staż kanału, liczba subskrybentów, regularność pojawiania się filmów na kanale, udostępnianie linków z filmem w mediach społecznościowych, obecność grafik, przystępny układ w postaci playlist.

Pozycjonowanie filmów na YouTube zawiera kilka istotnych działań, których nie możemy pominąć. Przede wszystkim tym, co zwraca uwagę na nasze filmy jest tytuł i miniatura (obraz będący podglądem prezentowanego materiału). Jak wspomnieliśmy, w tytule filmu powinny znaleźć się słowa kluczowe, które wpłyną na pozycjonowanie filmu, ale to nie wszystko, tytuł i miniatura powinny zachęcać potencjalnego odbiorcę do obejrzenia.  Pamiętajmy, żeby miniatura miała rozdzielczość zgodną z większością używanych urządzeń. Słowa kluczowe należy umieścić w opisie filmu i tagach, dopasowując je także do przekazu zawartego w filmie. W opisie możemy zawrzeć linki do strony firmowej i profili społecznościowych, z których firma aktywnie korzysta. Istotne jest także to, żeby nazwa pliku wideo była zgodna z zasadami optymalizacji SEO.

Porozmawiajmy o pozycjonowaniu filmów!

Dlaczego warto pozycjonować filmy?

Według statystyk YouTube, ponad 2 miliardy zalogowanych użytkowników odwiedza co miesiąc serwis. Widzowie każdego dnia oglądają ponad miliard godzin filmów, generując przy tym miliardy wyświetleń. 

Case study

Pozycjonowanie contentu - tekstowego, graficznego, wideo serwisu turystycznego.

Sprawdź! 

Pozycjonowanie sprawi, że wysiłek tworzenia wartościowych treści video, przyniesie korzyści oddziałujące sprzedaż firmy.

Film przygotowany przez markę może mieć charakter informacyjny, edukacyjny lub rozrywkowy. Może również być spotem reklamowym, filmem instruktażowym, szkoleniowym, viralowym, prezentować produkty, pokazywać relacje z wydarzeń.

Cechą tego rodzaju contentu jest łatwe zapamiętanie i rozprzestrzenianie się w sieci. Wideo na YouTube powiększa grono sympatyków marki, przez co staje się ona rozpoznawalna na rynku. 

Pozycjonowanie video, w tym optymalizacja filmów na YouTube spowoduje: 

 • Zwiększenie ruchu i liczby użytkowników na stronie internetowej – dobry materiał wideo, który regularnie pojawia się na wysokich pozycjach w wynikach organicznych YouTube jest w stanie generować linki do strony internetowej.
 • Zwiększenie konwersji – z punktu widzenia marketingu, celem pozycjonowania filmów jest przede wszystkim trafianie do użytkowników, którzy będą zainteresowani zakupem/skorzystaniem z Twoich produktów/usług. Filmy na YouTube przekonują odbiorców o słuszności zakupu.
 • Wpływanie na decyzje zakupowe – optymalizacja kanału na YouTube, treści ukazujące zalety produktów, budowanie społeczności w serwisie – wszystko to wpływa na zachowania konsumentów. 
 • Budowanie świadomości marki – nagranie materiału wideo, który pokaże firmę od środka wykreuje pozytywny odbiór marki przez potencjalnych klientów.
 • Promocja firmy w Internecie – w obecnych czasach większość użytkowników woli obejrzeć film, niż przeczytać  artykuł. Dostosowując  się do tych preferencji zwiększamy szanse na promocję marki w Internecie.
 • Większy zasięg marki  – dobrze wypozycjonowany materiał wideo pojawi się w wynikach wyszukiwania, co zwiększy szansę na rozprzestrzenianie filmu wśród użytkowników (poprzez udostępnianie lub polecanie znajomym).
 • Ograniczenie wydatków – serwis nie pobiera żadnych opłat, a więc korzystanie z potencjału SEO YouTube nie niesie za sobą dodatkowych kosztów. 
 • Długotrwały efekt – skuteczne pozycjonowanie filmów pomaga zwiększać liczbę subskrybentów kanału, co z kolei przekłada się na zachowanie długotrwałych efektów w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce YouTube. 

Pozycjonowanie filmów - jak to robimy?

Pierwszym krokiem w pozycjonowaniu filmu w serwisie YouTube jest dobór właściwych słów kluczowych. Korzystamy z najlepszych na rynku narzędzi, analizujemy każde słowo kluczowe związane z marką, tak by dopasować je do tematyki filmu. W czasie, gdy film dopiero powstaje, przeprowadzamy analizę słów kluczowych, na podstawie której pomożemy Ci dopasować temat materiału. Szczególnie dbamy o ten aspekt, ponieważ frazy, które odzwierciedlają zawartość filmu, są pierwszym krokiem w stronę sukcesu. Pozwalają na poprawne zaindeksowanie filmu i przez to ułatwiają użytkownikom odnalezienie video. 

Internet jest przepełniony contentem wideo. Bez odpowiednich działań i planu marketingowego, konkurencja jest w stanie wyprzedzić nasze filmy, co znacznie utrudnia dotarcie do odbiorców. Dlatego analiza konkurencji to istotna część naszej usługi. Następnym krokiem jest optymalizacja materiału pod kątem słów kluczowych – także tych, których używa konkurencja. Dopasowujemy tytuł i opis filmu, dobieramy właściwe tagi i nazwę pliku wideo.

Nasza usługa pozycjonowania filmów obejmuje również:

 • Video content marketing – w formacie video możemy przygotować filmy z poradami, filmy promocyjne i przedstawiające historię marki, prezentacje produktów.
 • Promowanie materiałów video – wiemy gdzie promować filmy YouTube, korzystamy różnych form promocji, takich jak chociażby marketing wirusowy w branży filmowej; promujemy filmy poprzez linki do niego prowadzące i pozyskujemy nowych subskrybentów.  
 • Raporty i stały kontakt – nasi klienci otrzymują informacje o tym, jak przebiegają prace i jakie są efekty poszczególnych działań (np. wdrożenia konkretnych słów kluczowych). 

Uzupełnieniem pozycjonowania może być reklama. YouTube jest częścią Google, dlatego firmy mogą prowadzić kampanie z wykorzystaniem Google Ads. Narzędzie pozwala na dokładne targetowanie, czyli selekcję odbiorców na podstawie konkretnych informacji (dane demograficzne, zainteresowania użytkowników). Kampanie mogą mieć również charakter remarketingowy, służąc jako przypomnienie o marce. 

Efekty naszych prac

Pracujemy zarówno dla dużych firm, które mają długą historię na YouTube, jak i firm dopiero rozpoczynających działania w serwisie. Wiemy, jak pozycjonować filmy i zdobywać więcej wyświetleń na YouTube. Poniżej znajduje się screen z fragmentem statystyk z systemu YouTube, który prezentuje efekty wdrożenia audytu związanego z kontem YouTube (zaznaczone gwiazdką).

pozycjonowanie filmów efekty

Klienci o nas

Dlaczego my?

Finalnym efektem naszej pracy ma być zwiększenie sprzedaży, w związku z tym bierzemy pod uwagę historię witryny, jej obecny charakter i planowany kierunek rozwoju firmy.

Nasi klienci współpracują z indywidualnym opiekunem, który łączy rolę kierownika projektu oraz doradcy marketingowego.

Wykorzystujemy przyjazne techniki pozycjonowania (white hat SEO) i pod tym kątem optymalizujemy witryny.

Wykorzystujemy szereg narzędzi wspierających pozycjonowanie m.in: SEMSTORM, Majestic, Searchmetrics, GSC.

Posiadamy kwalifikacje techniczne i doświadczenie za którym idą kompetencje w zakresie pozycjonowania.

Nasze analizy są precyzyjne i wieloaspektowe, a ewentualne rekomendacje zmian szczegółowe i konkretne.

W naszym zespole są także programiści, graficy, copywriterzy i administratorzy.

Posiadamy wiedzę na temat projektowania stron internetowych, dlatego możemy stworzyć nowe funkcjonalności.

Wśród naszych klientów są liderzy w swoich branżach na rynku w Polsce i Europie.

Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.
Audyt SEO, to profesjonalna analiza strony internetowej. Przeprowadzamy go w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Badamy wszystkie parametry, wpływające na pozycjonowanie strony. Jednocześnie sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w branży, w której działasz.
Pozycjonowanie szerokie jest szczególnie efektywne w przypadku sklepów online czy serwisów z bardzo dużą ilością podstron i regularnie uaktualnianymi treściami. Przed rozpoczęciem działań przygotowujemy listę schematów fraz kluczowych, które są wyszukiwane przez użytkowników i na które serwis będzie pozycjonowany.
W celu precyzyjnego trafienia do wybranej grupy klientów i zainteresowania ich ofertą, konieczne jest efektywne pozycjonowanie serwisu i zdobycie wysokich miejsc w wyszukiwarkach internetowych. Sklepy internetowe, które często sprzedają te same produkty co inne ecommerce, często borykają się z problemem przebicia się nad konkurencję.
Bez unikalnej i wartościowej dla użytkowników treści skuteczne pozycjonowanie jest niemożliwe. W ramach usługi copywritingu SEO oferujemy tworzenie treści przeznaczonych do publikacji w serwisach zewnętrznych, przygotowanie treści na stronę www lub ich przeredagowanie z uwzględnieniem czynników SEO.
Właściciele stron internetowych chcąc wyświetlać się wyżej muszą również zadbać o wersję na telefony komórkowe i tablety. Kompleksowo dbamy o optymalizację witryny dla użytkowników tych urządzeń, przygotowujemy pełny audyt, tworzymy odpowiedni content, wybieramy celne frazy kluczowe i na nie pozycjonujemy witrynę.
Celem pozycjonowania lokalnego jest wypromowanie stron, które przedstawiają produkty lub świadczą usługi w okolicy, w której użytkownik obecnie się znajduje. W pierwszej kolejności naszej pracy poznajemy cele i wymagania klienta, a następnie przeprowadzamy audyt SEO, który daje nam wskazówki do dalszych działań.
Celem audytu SXO jest doprowadzenie do zwiększenia liczby konwersji. SXO jest taktyką e-marketingową mającą na celu przyciągnięciu klientów na stronę internetową poprzez pozycjonowanie, a następnie utrzymanie ich na stronie internetowej dzięki UX.
Pozycjonowanie filmów na YouTube ma na celu pokazanie się materiału, na jak najwyższej pozycji w YouTube. Wyszukiwanie na YouTube działa na podobnej zasadzie, jak w Google. Opiera się na algorytmach, w których brane są pod uwagę zarówno frazy kluczowe wpisywane przez użytkowników, jak i ich zaangażowanie.