Pozycjonowanie wizerunkowe

Pozytywny wizerunek marki kształtuje opinie klientów i buduje pozycję w branży. To, jak klienci widzą Twoja firmę, wpływa na ich zaufanie i w konsekwencji na decyzje zakupowe. Pomożemy Ci dbać o wizerunek Twojej firmy przez pozycjonowanie wizerunkowe.

Pozycjonowanie wizerunkowe to zarządzanie reputacją przedsiębiorstwa w wyszukiwarkach. Pozytywny wizerunek firmy i przychylne opinie w internecie są dla potencjalnych klientów oznaką profesjonalizmu i kompetencji, a dla obecnych potwierdzeniem słuszności wyboru firmy, która cieszy się uznaniem.

Mirosław Dubaj
Mirosław Dubaj
Account Manager
 • tel. 796 065 107
Napisz do mnie

Pozycjonowanie wizerunkowe

Na czym polega pozycjonowanie wizerunkowe? W zakres działań związanych z pozycjonowaniem wizerunkowym wchodzi m.in.: monitorowanie komentarzy i wzmianek na forach, publikowanie artykułów sponsorowanych, generowanie pozytywnych opinii, pozycjonowanie wartościowych dla firmy treści, kampanie reklamowe w Google. 

Na wizerunek firmy w Internecie składają się działania związane z obsługą klienta, reakcja na pozytywne, ale i negatywne komentarze lub jej brak, sposób komunikacji z klientami, historia marki. Celem SERM (Search Engine Reputation Management) określanego również, jako SEO PR jest budowanie pozytywnego wizerunku firmy w Internecie.

Dla kogo pozycjonowanie wizerunkowe?

Kto powinien zdecydować się na pozycjonowanie wizerunkowe? Przede wszystkim firmy, których istota działalności opiera się na kontakcie z klientem, a więc sklepy internetowe i przedsiębiorstwa usługowe (np. fryzjerzy, restauracje, hotele), również lokalne oraz osoby prowadzące działalność publiczną. Zdecydowana większość użytkowników przed zakupem poszukuje w Internecie głosów klientów o produktach/usługach, ale także chce wiedzieć więcej o obsłudze i przebiegu transakcji. Opinie mające znaczenie dla internautów w Polsce, to przede wszystkim te znajdujące się w Google Moja Firma, na Allegro, w porównywarkach cen (np. Ceneo) czy w serwisach Opineo i TripAdvisor.

Jak zdobywać pozytywne opinie albo jak zachęcić klientów do wystawiania opinii? Z pewnością nie możemy usuwać wszystkich negatywnych opinii, ale odpowiednio na nie zareagować, tak by odbyło się to bez uszczerbku na wizerunku firmy. Ważną rolę odgrywa komunikacja w trakcie procesu sprzedażowego, jak i posprzedażowego. Klientów możemy zachęcić do umieszczenia opinii bezpośrednio po udanym zakupie lub poprosić o komentarz.

Kiedy warto korzystać z SEO wizerunkowego? Ten typ działania zaleca się w szczególności firmom, które mają problemy wynikające z negatywnych opinii w Internecie (mogą to opinie nieprawdziwe) i fałszywych informacji, które powodują wśród użytkowników chaos informacyjny, zaniżając chociażby sprzedaż. Z pozycjonowania wizerunkowego mogą korzystać również marki, które chcą umocnić silny wizerunek w sieci lub zwiększyć rozpoznawalność.

Porozmawiajmy o pozycjonowaniu wizerunkowym!

Pozycjonowanie wizerunkowe - warto?

Budowanie PR marki w Internecie poprawia wizerunek przedsiębiorstwa na rynku, wśród potencjalnych klientów i kontrahentów. SEO wizerunkowe to szereg działań mających zwiększyć widoczność w wynikach wyszukiwania i zbudować pozytywny odbiór wśród użytkowników. Co to oznacza dla marki?

 • poprawę reputacji firmy,
 • odzyskanie przez klientów zaufania do marki,
 • wzmocnienie wypracowanego już wizerunku,
 • kreowanie przez markę przekazu na własnych warunkach,
 • wsparcie wprowadzenia na rynek nowego produktu/usługi,
 • wzrost zainteresowania marką i jej ofertą,
 • ograniczenie negatywnego przekazu,
 • rozbudowanie bazy klientów,
 • zwiększenie liczby ambasadorów marki,
 • pozyskanie informacji o marce z punktu widzenia klientów,
 • wysoka pozycja firmy w wyszukiwarce i większy ruch na stronie,
 • zdobycie przewagi nad konkurencją,
 • frazy kluczowe wzmacniające pozycję firmy w wyszukiwarce,
 • pozytywny odbiór marki wśród potencjalnych pracowników,
 • nawiązanie nowych relacji biznesowych, 
 • ograniczenie skutków kryzysu wizerunkowego. 

Pozycjonowanie wizerunkowe - jak działać?

Tworzymy wizerunek marki w sieci

Korzyści SEO wizerunkowego to nie tylko dobre komentarze i ograniczenie negatywnych. Usługa jest złożona i obejmuje firmę i jej środowisko, w tym stronę internetową, produkty/oferowane usługi, kanały komunikacji z klientem. Dotyczy również działań konkurencji i zmieniających się uwarunkowań rynkowych.

W zakres usługi pozycjonowania wizerunkowego wchodzi:

Case study

Kreowanie i utrwalanie pozytywnego wizerunku firmy z wykorzystaniem pozycjonowania w Google.

Sprawdź! 
 • Analiza marki i produktów, konkurencji i rynku oraz przygotowanie strategii SEO-wizerunkowej.
 • Pozycjonowanie strony internetowej (m.in. optymalizacja witryny, wybór fraz kluczowych) – wysoka pozycja strony jest jednym z czynników oddziałujących na wizerunek.
 • Pozycjonowanie pozytywnych komentarzy i wysokiej jakości artykułów.
 • Monitoring Internetu i śledzenie wzmianek w mediach społecznościowych – na bieżąco obserwujemy informacje i reakcje użytkowników w sieci.   
 • Działania mające zachęcić klientów do wystawiania pozytywnych opinii w Google, social media, na stronie internetowej. 
 • Kampanie reklamowe w Google skupione na budowaniu wizerunku firmy. 
 • Komunikacja z użytkownikami, czyli  m.in. moderowanie i odpowiadanie na komentarze, reagowanie na nieprzychylne reakcje (w razie konieczności usuwanie).  
 • Korzystanie z narzędzi wspierających dialog  z klientami (np. newsletter) i monitorujących wzmianki o firmie w Internecie.
 • Tworzenie i optymalizacja treści (artykuły specjalistyczne, grafika, prowadzenie bloga) wspierających SEO wizerunkowe.
 • Współpraca z influencerami w różnych serwisach społecznościowych.
 • Opracowanie strategii komunikacji spójnej z przekazem wizerunkowym firmy. 
 • Obecność naszych specjalistów na forach i w serwisach kształtujących opinie.
 • Konsultacje ze specjalistami w obszarze Public Relations w Internecie.
 • Wsparcie w zarządzaniu kryzysowym przedsiębiorstwa, którego skutki widać w sieci. 
 • Badanie i analiza efektów pozycjonowania wizerunkowego.  

Klienci o nas

Dlaczego my?

Finalnym efektem naszej pracy ma być zwiększenie sprzedaży, w związku z tym bierzemy pod uwagę historię witryny, jej obecny charakter i planowany kierunek rozwoju firmy.

Nasi klienci współpracują z indywidualnym opiekunem, który łączy rolę kierownika projektu oraz doradcy marketingowego.

Wykorzystujemy przyjazne techniki pozycjonowania (white hat SEO) i pod tym kątem optymalizujemy witryny.

Wykorzystujemy szereg narzędzi wspierających pozycjonowanie m.in: SEMSTORM, Majestic, Searchmetrics, GSC.

Posiadamy kwalifikacje techniczne i doświadczenie za którym idą kompetencje w zakresie pozycjonowania.

Nasze analizy są precyzyjne i wieloaspektowe, a ewentualne rekomendacje zmian szczegółowe i konkretne.

W naszym zespole są także programiści, graficy, copywriterzy i administratorzy.

Posiadamy wiedzę na temat projektowania stron internetowych, dlatego możemy stworzyć nowe funkcjonalności.

Wśród naszych klientów są liderzy w swoich branżach na rynku w Polsce i Europie.

Audyt SEO, to profesjonalna analiza strony internetowej. Przeprowadzamy go w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Badamy wszystkie parametry, wpływające na pozycjonowanie strony. Jednocześnie sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w branży, w której działasz.
Pozycjonowanie szerokie jest szczególnie efektywne w przypadku sklepów online czy serwisów z bardzo dużą ilością podstron i regularnie uaktualnianymi treściami. Przed rozpoczęciem działań przygotowujemy listę schematów fraz kluczowych, które są wyszukiwane przez użytkowników i na które serwis będzie pozycjonowany.
W celu precyzyjnego trafienia do wybranej grupy klientów i zainteresowania ich ofertą, konieczne jest efektywne pozycjonowanie serwisu i zdobycie wysokich miejsc w wyszukiwarkach internetowych. Sklepy internetowe, które często sprzedają te same produkty co inne ecommerce, często borykają się z problemem przebicia się nad konkurencję.
Bez unikalnej i wartościowej dla użytkowników treści skuteczne pozycjonowanie jest niemożliwe. W ramach usługi copywritingu SEO oferujemy tworzenie treści przeznaczonych do publikacji w serwisach zewnętrznych, przygotowanie treści na stronę www lub ich przeredagowanie z uwzględnieniem czynników SEO.
Właściciele stron internetowych chcąc wyświetlać się wyżej muszą również zadbać o wersję na telefony komórkowe i tablety. Kompleksowo dbamy o optymalizację witryny dla użytkowników tych urządzeń, przygotowujemy pełny audyt, tworzymy odpowiedni content, wybieramy celne frazy kluczowe i na nie pozycjonujemy witrynę.
Celem pozycjonowania lokalnego jest wypromowanie stron, które przedstawiają produkty lub świadczą usługi w okolicy, w której użytkownik obecnie się znajduje. W pierwszej kolejności naszej pracy poznajemy cele i wymagania klienta, a następnie przeprowadzamy audyt SEO, który daje nam wskazówki do dalszych działań.
Celem audytu SXO jest doprowadzenie do zwiększenia liczby konwersji. SXO jest taktyką e-marketingową mającą na celu przyciągnięciu klientów na stronę internetową poprzez pozycjonowanie, a następnie utrzymanie ich na stronie internetowej dzięki UX.
Pozycjonowanie filmów na YouTube ma na celu pokazanie się materiału, na jak najwyższej pozycji w YouTube. Wyszukiwanie na YouTube działa na podobnej zasadzie, jak w Google. Opiera się na algorytmach, w których brane są pod uwagę zarówno frazy kluczowe wpisywane przez użytkowników, jak i ich zaangażowanie.
Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.