Konto na Instagramie

Instagram bazuje na treściach wizualnych, a więc zdjęciach, grafice, filmach. Konto na Instagramie jest dla Ciebie, jeśli chcesz prezentować swoje produkty, relacjonować wydarzenia, promować swoją ofertę i działalność.

Instagram jest portalem społecznościowym, który w ostatnich latach stał się skutecznym narzędziem marketingowym wspierającym budowanie wizerunku marki. Konto na Instagramie jest więc dla firm okazją do promowania produktów, dzielenia się informacjami o ich działalności, poznawania potrzeb klientów i potencjalnie zainteresowanych ofertą.

Joanna Tymowicz
Joanna Tymowicz
Client Service Director
  • tel. 782 387 793
Napisz do mnie

Prowadzenie profilu na Instagramie

Instagram firmowy jest narzędziem służącym do tworzenia treści, które mają angażować obserwujących profil. Instagram umożliwia prowadzenie komunikacji wizualnej, która opiewa w profesjonalne zdjęcia, Stories, a nawet dłuższe materiały wideo.

Prowadzenie profilu na Instagramie pomoże Ci wykorzystać potencjał różnych form contentu w budowaniu spójnej komunikacji Twojej marki. Prowadzenie Instagrama wymaga przemyślanej strategii. Jej celem może być budowanie pozytywnego wizerunki firmy, dotarcie do nowych odbiorów, zachęcanie obserwatorów do aktywności (np. zamieszczania komentarzy), albo pozyskiwanie klientów i sprzedaż. Jest to proces wymagający przede wszystkim skupienia się na kreatywnych rozwiązaniach i systematyczności.

Prowadzenie konta na Instagramie - dlaczego warto?

  • Ponad 800 milionów użytkowników –  liczby mówią same za siebie, możesz wśród nich znaleźć swoich klientów. 
  • Visual content – treści graficzne wyrażają znacznie więcej niż słowa, obraz pozwala odkryć i zapamiętać. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że odbiorcy są bardziej skłonni wchodzić w interakcję w odpowiedzi na grafikę.
  • Wzmocnienie pozycji marki w mediach społecznościowych – tam gdzie Cię nie ma w sieci, jako firma dla wielu konsumentów nie istniejesz. Co więcej, zostawiasz przestrzeń dla konkurencji.
  • Budowanie relacji z odbiorcami – w porównaniu z innymi kanałami social media, użytkownicy Instagrama są bardziej skłonni do aktywności. Dzięki nawiązaniu kontaktu łatwiej Cię zapamiętają i wrócą, gdy Twój produkt im się spodoba.
  • Dotarcie do potencjalnych klientów – publikowane materiały pozwalają przyciągnąć uwagę osób potencjalnie zainteresowanych Twoją ofertą. To pierwszy krok, by pokazać się z jak najlepszej strony. Decydując się na prowadzenie profilu na Instagramie z nami, pomożemy postawić kolejny.
  • Możliwości reklamowe – Instagram stale rozwija się jako narzędzie reklamowe i daje na tym polu szerokie spektrum możliwości. W zakresie prowadzenia profilu, oferujemy pełne wykorzystanie mechanizmów promocyjnych Instagrama.
     
Poprowadzimy Twój profil na Instagramie!

Jak prowadzimy konto firmowe?

W ramach prowadzenia profilu firmowego na Instagramie badamy obecną sytuację firmy. Współpraca z nami rozpocznie się od poznania Twojej firmy oraz analizy celów i oczekiwań. Na podstawie zebranych informacji określimy plan naszych działań oraz opracujemy strategię.

Często nasi klienci zaczynają swoją podróż z Instagramem, dopiero po przekroczeniu progu naszej firmy. Nie mają konta lub obserwujących i czasu, by ich zgromadzić na profilu. Wtedy my bierzemy sprawy w swoje ręce – zakładamy profil firmowy na Instagramie, uzupełniając wszystkie niezbędne informacje lub budujemy go biorąc pod uwagę dotychczasowy stan.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, co robi konkurencja. Dzięki temu jesteśmy w stanie wypracować swój unikalny język do komunikacji z odbiorcami. Jednak to nie koniec naszej pracy, a dopiero początek.

Dzięki wsparciu działu graficznego jesteśmy w stanie przygotować spójną i atrakcyjną strategię wizualną. Wiemy, jakie grafiki potrafią zainteresować określona grupę odbiorców, jak przekazać emocje i zaangażować. Jednak wizualna strona to nie wszystko. Ustalamy harmonogram publikacji postów, tak aby maksymalnie wykorzystać potencjał publikowanych postów. Podczas pracy bazujemy na sprawdzonych narzędziach. Instagram to nie tylko treści, ale również ciągła interakcja z użytkownikami. Dbamy o to, żeby każdy odbiorca czuł, że po drugiej stronie znajduje się marka chętna do rozmowy, wychodząca z własną inicjatywą i służąca pomocą. Na bieżąco sprawdzamy liczbę obserwujących, polubień i zasięgi, jakie dają przygotowane przez nas posty na profilu.

instagram

Klienci o nas

Dlaczego my?

Prowadzimy z sukcesami skuteczną promocję marek w social media - zarządzane przez nas profile niejednokrotnie trafiały na listę najbardziej angażujących w swojej kategorii według rankingu Sotrender.

Wykorzystujemy media społecznościowe do prowadzenia zróżnicowanej interakcji z użytkownikami.

W naszym zespole posiadamy zespół kreatywny odpowiedzialny za stworzenie koncepcji komunikacji oraz kreacje graficzne

Każdy klient posiada swojego indywidualnego opiekuna, który łączy role kierownika projektów oraz doradcy marketingowego.

W naszej pracy wykorzystujemy szereg narzędzi wspierających komunikację w social media - np. SentiOne, Brand24, Sotrender.

Wśród naszych klientów są najbardziej wymagający liderzy w swoich branżach na rynku w Polsce oraz Europie.

Tworzymy ankiety, angażujące wpisy, dbamy o stałe relacje z obserwującymi i raportujemy działania.

Nasze działania opierają się na ustalonym planie, obserwacji konkurencji oraz monitoringu trendów.

Dobieramy odpowiednią strategię promocji w oparciu o konkretne cele biznesowe klienta.

W ramach współpracy proponujemy kompleksowe prowadzenie fanpage (pisanie postów, tworzenie grafik, publikacja, budowanie społeczności, optymalizacja fanpage, promocja).
Razem z Facebookiem platforma ta umożliwia szybką, skuteczną, spersonalizowaną komunikację i dotarcie do ogromnej grupy odbiorców. W ramach działań mamy możliwość również uruchomienia Instastories.
Regularne publikowanie wartościowych i merytorycznych treści na tym serwisie pozwala na zbudowanie wizerunku eksperta w swojej dziedzinie i przekłada się na ogromne zaufanie naszych potencjalnych klientów.
Opracowujemy tematykę przewodnią kanału, format treści, konwencję i styl komunikacji i co najważniejsze jesteśmy w stałym kontakcie z Klientem.
Prowadząc profil na Twitterze dbamy o niego kompleksowo. Tworzymy ankiety, angażujące wpisy, dbamy o stałe relacje z obserwującymi i raportujemy działania.
Oprócz treści do posta na VKontakte dołączamy elementy, które wzbudzają zainteresowanie: grafikę lub zdjęcia, plik video, plik audio, pliki tekstowe w formie dokumentów, ankietę, link do strony.
Pinterest posiada ogromny potencjał sprzedażowy, który z powodzeniem można wykorzystać w e-commerce. Wykorzystywany jest do pozyskiwania konkretnych informacji o produktach.
Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.