VKontakte Ads

W różnych częściach świata korzysta się z różnych serwisów społecznościowych. W biznesie ważna jest elastyczność, również w kwestii rekalmy. Dlatego, jeśli działasz w krajach, w których to VKontakte jest topowym serwisem, wykorzystaj jego możliwości reklamowe.

VKontakte jest rosyjskojęzycznym odpowiednikiem Facebooka i największą siecią społecznościową w Rosji. Korzystają z niej użytkownicy w krajach Europy Wschodniej, Zachodniej i środkowej części Azji. Jeśli kierujesz swoją ofertę na rynki wschodnie, reklama na VKontakte (VKontakte Ads) wypromuje Twoją działalność, a Ty dotrzesz do klientów.

Renata Grodzka
Renata Grodzka
Key Account Manager
 • tel. 601 240 168
Napisz do mnie

Reklama w VKontakte

Pomimo, że VKontakte w zestawieniu ze serwisami takimi jak Facebook czy Instagram, wypada słabiej, to nie można zignorować potencjału platformy, również reklamowego. Przede wszystkim dlatego, że w wielu rosyjskojęzycznych krajach portal ten znajduje się w ścisłej czołówce odwiedzanych stron. W tej części świata to właśnie VKontakte, a nie Facebook, jest najpopularniejszą  platformą społecznościową. Nawet w rankingach światowej popularności znajduje się na bardzo wysokim, bo aż 5. miejscu  (dane z 2018 r.).

Z VKontakte korzystają użytkownicy w Rosji, na Białorusi, w Armenii, Uzbekistanie, Kirgistanie, Mołdawii, Azerbejdżanie. Serwis jest także popularny na Litwie, Łotwie, w Rumunii i Czechach. Każdy, kto w tej części Europy i Azji chce promować swoją firmę i docierać ze swoim przekazem – sprzedawać, promować się i oferować usługi – powinien korzystać z VKontakte Ads.

VKontakte Ads

VKontakte jest fenomenem, który znacząco wpływa na strategię podejmowanych działań marketingowych w wymienionych częściach świata. Przeglądając portal odniesiemy wrażenie, że jest bardzo podobny do Facebooka. Jednak zaangażowanie użytkowników jest większe. Dlaczego? Ponieważ proces wyszukiwania informacji, jest nieco inny. Odbywa się właśnie na tej platformie, a nie na stronach zewnętrznych. Użytkownicy nie szukają interesujących ich treści za pomocą Google, ale głównie przez VKontakte. Portal jest zdecydowanie bardziej wszechstronny i oferuje więcej możliwości, niż  Facebook. Użytkownicy w ramach jednej platformy mogą korzystać z radia, telewizji online czy YouTube. Biorąc to pod uwagę te informacje, wydawanie reklam na wspomnianych rynkach z pominięciem VKontakte będzie zwyczajnie nieefektywne.

W ramach VKontakte Ads możemy promować: społeczność (stronę publiczną VK, wydarzenie, grupę), grę lub aplikację i stronę internetową. W przypadku tych wszystkich „produktów” do wyboru mamy 3 podstawowe formaty reklamy, a te z kolei  dostępne są w wielu wariantach. To reklamodawca decyduje o typie promocji swojej marki.

Zapytaj o ofertę na kampanie w VKontakte Ads!

Formaty reklamy na VKontakte

Jak zareklamować się na VKontakte? Do wyboru mamy kilka opcji.

Reklama targetowana

Reklama targetowana jest najbardziej rozbudowaną formą reklamy. Zawiera aż sześć różnych formatów reklamowych, z których każdy odpowiada konkretnym działaniom marketingowym. Niektóre przeznaczone są do na przykład do promowania witryny internetowej, inne do promowania aplikacji czy społeczności. W zależności od wybranego typu, reklama może się pojawiać w dwóch miejscach.

Pierwszym miejscem docelowym jest News Feed – czyli wall użytkowników. Reklama wyświetli się użytkownikom na wszystkich urządzeniach – na desktopach, mobile czy tabletach. Drugi rodzaj to tzw. TGB. Reklama w formie małego zdjęcia i tekstu pojawi się po lewej stronie, pod menu. Ten format niestety nie będzie widoczny dla użytkowników z poziomu mobile.

Posty sponsorowane

Ten rodzaj reklamy można przyrównać do dobrze znanych z Facebooka postów sponsorowanych. Reklama ma formę klasycznego posta. Tym, co ją odróżnia od standardowego posta, jest oznaczenie „post reklamowy”. Widoczna będzie dla użytkowników wszystkich urządzeń. Można również wybrać urządzenie docelowe, czyli  desktop lub mobile, bądź zdecydować się na oba.

Płatne posty

Ten format reklamowy jest już bardzo typowy dla VKontakte i dość specyficzny. Trudno szukać podobieństw z opcjami dostępnymi na Facebooku. W ramach VKontakte Ads można reklamować się poprzez płatne posty na grupach lub na stronach publicznych.

reklama na vkontakte

Dlaczego warto?

 • Możliwość dotarcia z przekazem reklamowym do setek milionów rosyjskojęzycznych (i nie tylko - VKontakte po polsku również działa!) użytkowników.
 • Ogromny potencjał reklamowy, który pozwala rozwijać biznes na rynkach wschodnich.
 • Precyzyjne opcje targetowania umożliwiające kierowanie przekazu do wartościowych użytkowników.
 • Wiele formatów reklamowych, które możemy dostosować do celów biznesowych
 • Formaty reklam dostosowane do działalności w obszarze e-commerce.
 • Narzędzia analityczne zwiększające skuteczność przekazu, pozwalające lepiej poznać rynek, konkurencję i odbiorców.
 • Różne formy rozliczania kampanii wraz z mierzeniem efektywności działań
   

Jak pracujemy?

Bardzo ważnym elementem, którego nie da się oddzielić od przygotowywania kampanii reklamowej VKontakte Ads, jest przeprowadzenie wstępnej analizy i testu. W ten sposób możemy dokładnie określić ile kosztuje reklama na VKontakte. Testy przed wydaniem reklamy kierowane są do dwóch grup użytkowników: fanów konkurencji i do odbiorców stron konkurencji, którzy niekoniecznie są jej fanami, ale interesują się jej stroną.

Analiza wstępna jest narzędziem, dzięki któremu już na starcie możemy zdobyć sporo wartościowych danych. Kampania na VKontakte dla firm nie może pominąć analizy. Dzięki niej otrzymamy:

 • Informacje o działaniach konkurencji – zarówno w kontekście produktowym konkretnych marek, jak i grup docelowych, które są nimi zainteresowane.
 • Dane dotyczące treści – tu ponownie odnosimy się do grup odbiorców, ich preferencji, zainteresowań, konsumpcji i popularności wśród niej określonych przekazów reklamowych.
 • Poznamy aktywność reklamową – ten obszar związany jest z konkurencją, jej aktywnością i zamieszczonymi przez nią treściami reklamowymi.
 • Przeanalizujemy udział “sztucznych” fanów -  uzyskamy informacje o działaniach konkurencji, które wpływają na zwiększenie jej popularności i zasięgów.

Wiemy, że kampania VKontakte Ads dla firm wymaga solidnego przygotowania. Dlatego zawsze, zanim przystąpimy do jakichkolwiek działań, dokładnie przyglądamy się wszystkim aspektom biznesu naszego klienta. Poznajemy przestrzeń, w której działa i wspólnie wyznaczmy cele, które chcemy osiągnąć dzięki reklamie. Na tej podstawie modelujemy grupy odbiorców i pracujemy nad finalnym przekazem. Wyznaczamy również mierniki sukcesu, ponieważ to one są podstawą do określenia powodzenia kampanii. Koncepcje kreatywne i strategię działań opracowujemy w bliskiej współpracy klientem, ponieważ ostateczna decyzja należy do reklamodawcy. Naszym zadaniem jest przygotować reklamę zgodną z oczekiwaniami klienta i jego odbiorców. Do dyspozycji są nasi graficy, copywriterzy, tłumacze.  

W trakcie kampanii, na bieżąco monitorujemy jej przebieg. Na każdym etapie wprowadzamy niezbędne zmiany optymalizacyjne. Analizujemy spływające dane, testujemy nowe rozwiązania, mogące wpłynąć na efektywność działań. Podstawą naszej współpracy jest również raportowanie o przebiegu wszystkich działań marketingowych. Udostępniamy klientowi  informacje opatrzone komentarzem i ewentualnymi rekomendacjami.

Klienci o nas

Dlaczego my?

Dlaczego my?

Wykorzystujemy wiele serwisów społecznościowych do prowadzenia zróżnicowanych reklam.

Dobieramy odpowiednią strategię promocji w oparciu o konkretne cele biznesowe klienta.

Nasi klienci współpracują z indywidualnym opiekunem, który łączy rolę kierownika projekt oraz doradcy marketingowego.

Nasze kompetencje potwierdzone są certyfikatami: Facebook Business Partners i Google Premier Partner.

Dostosowujemy się do modelu i stylu komunikacji klienta (np. ticketowanie w Redminie, Asana).

Posiadamy wiedzę na temat projektowania stron internetowych, dlatego możemy stworzyć nowe funkcjonalności.

Opracowujemy reklamy w zgodzie ze standardem dowolnego medium społecznościowego.

Wśród naszych klientów są liderzy w swoich branżach na rynku w Polsce i Europie.

Z naszą pomocą zbudujesz stałą grupę odbiorców, zrealizujesz skuteczny remarketing, pozyskasz klientów.

W ramach reklam na Facebooku oferujemy kompleksową obsługę kampanii. Zarządzamy kampanią, monitorujemy, mierzymy jej skuteczność, konfigurujemy Pixel Facebooka.
Obsługujemy kampanie na Instagramie, wykorzystując przy tym pełny potencjał narzędzia Instagram Ads. Założymy konto (lub przekształcimy je w profesjonalne), skonfigurujemy narzędzia, zaplanujemy czas kampanii i budżet.
LinkedIn Ads umożliwia precyzyjne targetowanie reklamy na podstawie danych takich, jak stanowisko i funkcja pełniona w organizacji, zakres działalności firmy, wykształcenie czy obecność użytkownika w grupach serwisu.
W Pinterest Ads Manager mamy do dyspozycji promowane piny w formie grafiki, filmu, piny karuzelowe oraz piny promujące aplikacje. Wybierzemy odpowiedni format i przygotujemy kreację pozwalającą zrealizować cele.
Poprzez Snapchat Ads promujemy markę w jednej z popularniejszych aplikacji opartej na przekazie wizualnym. Wybieramy cel adekwatny do Twoich potrzeb, jak na przykład ruch w witrynie, kontakt użytkowników z firmą czy budowanie świadomości marki.
Nasi specjaliści określą cel kampanii i dopasują reklamę do grupy docelowej – z Twitter Ads można precyzyjnie targetować reklamę – oraz skierują przekaz na podstawie słów kluczowych.
Z VKontakte Ads stworzymy reklamę, która wypromuje Twoją stronę VK lub wydarzenie, witrynę internetową, aplikację czy grę – wszystko to w ramach udostępnianych przez narzędzie formatów (np. posty sponsorowane).
Kampanie reklamowe wygenerują ruch na Twojej stronie, liczbę pobranych aplikacji, przyciągają konwertujących użytkowników (np. zostawiających dane kontaktowe).
Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.