Prototypowanie stron internetowych

"Celem marketingu jest poznać i zrozumieć konsumenta tak dobrze, że produkt czy usługa doskonale mu pasują i sprzedają się same". Peter F. Drucker

Brak przemyślanej makiety strony internetowej to błąd, na który Cię nie stać.

Mateusz Bober
Mateusz Bober
Account Manager, UX/UI Designer
  • tel. 723 988 859
Napisz do mnie

Makiety stron

Makieta strony internetowej jest schematem prezentującym rozmieszczenie elementów strony internetowej. Proces tworzenia strony internetowej jest złożony, dlatego prototypowanie strony www spełniające rolę dokładnej mapy dojścia do celu jakim jest skuteczny serwis internetowy ma tak duże znacznie w osiągnięciu sukcesu w Internecie.

W zależności od stopnia rozbudowania projektu i potrzeb tworzymy makiety uproszczone (low fidelity), które prezentują statyczną strukturę rozmieszczenia elementów witryny lub makiety dynamiczne (high fidelity) mające postać w pełni funkcjonalną (symulującą działanie mechanizmów prawdziwej witryny).

Korzyści z projektowania makiet

Etap prototypowania, czyli tworzenia makiety strony internetowej - tak często pomijany - jest niezwykle ważny ponieważ:

  • pozwala przeanalizować pomysły i wybrać optymalne propozycje osób biorących udział w projekcie,
  • znacząco wpływa na ostateczną skuteczność strony internetowej (np. ilość generowanych leadów, wartość sprzedaży),
  • ma ogromny wpływ na oszczędność czasu potrzebną w kolejnych etapach projektowania graficznego i programowania przez co znacząco obniża ostateczny koszt serwisu internetowego
  • umożliwia bardzo precyzyjne określenie kosztów stworzenia strony,
  • pozwala uniknąć wielu nieprzewidzianych problemów w kolejnych etapach budowania witryny,
  • ma bardzo pozytywny wpływ na przyszłe doświadczenia użytkowników korzystających z serwisu,
  • daje możliwość przebadania użyteczności prototypu na użytkownikach w momencie kiedy wszelkie modyfikacje są proste i tanie,
  • znacznie ułatwia rozwijanie i modyfikację projektu w przyszłości.
Wykonamy dla Ciebie profesjonalną
makietę strony www!

Proces prototypowania strony www

Prototypowaniem stron internetowych w Ideo Force zajmują się specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie, mający na koncie ponad 200 zrealizowanych makiet stron internetowych.

Przed przystąpieniem do prototypowania / tworzenia makiety strony internetowej konieczne jest określenie celów biznesowych, które będzie ona realizowała oraz nadanie tym celom odpowiednich priorytetów. Projektant musi dokładnie poznać wizję klienta, aby wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie przygotować propozycje pozwalające osiągnąć maksymalną efektywność witryny internetowej przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich założeń wstępnych.

Projektant przygotowujący makietę współpracuje bardzo blisko z koordynatorem projektu po stronie klienta tak, aby możliwe było dopracowanie projektu w najdrobniejszych szczegółach.
Gotowa makieta strony internetowej doskonale nadaje się do przeprowadzenia (w dowolnej formie) badania na użytkownikach weryfikującego słuszność założeń klienta i projektanta w momencie kiedy wprowadzanie zmian jest zupełnie bezproblemowe i tanie.

Zapytaj o ofertę
 

 

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.