Marketing terytorialny

"Nie gram na lirze, ale z małego miasta zrobię wielkie państwo". Temistokles

Potencjał drzemiący w lokalnym sektorze jest kluczem do sukcesu w kształtowaniu jego marki. W spójnym i przemyślanym kreowaniu wizerunku pomaga marketing terytorialny.

Wojciech Szymański
Wojciech Szymański
Managing Director
  • tel. 500 226 626
Napisz do mnie

Marketing terytorialny

Szeroki zakres zadań stawiany przed samorządami wymaga opracowania spójnej strategii rozwoju, obejmującej przemyślane i wielopłaszczyznowe działania promocyjne. Z pomocą przychodzi marketing terytorialny, czyli koncepcja zarządzania jednostką administracyjną prowadząca do zaspokojenia potrzeb mieszkańców oraz zwiększenia jego atrakcyjności w oczach turystów i inwestorów.

Odpowiednio poprowadzone działania promocyjne mogą być wsparciem w zakresie wypromowania władz lokalnych oraz zarządzanego przez nich regionu. Ponadto, w konsekwencji mogą przyczynić się do pozyskania niezbędnego kapitału do rozwoju lokalnej gospodarki.

Pokaż wyjątkowość swojego regionu

Budowanie spójnej strategii rozwoju to zadanie, który wymaga jednak ciągłej aktualizacji. Przyjęty plan musi być rewitalizowany ze względu na zmianę czynników gospodarczych, otoczenia, politykę lokalną i państwową. Tylko stały monitoring, który uwzględnia kanały dotarcia i specyfikę dynamicznej grupy docelowej, pozwoli wypromować wartościową markę regionu i wypromować liderów lokalnej społeczności, którzy wyznaczą kierunki przyszłego rozwoju.

W regionach tkwi ogromny potencjał, który nie powinien, a nawet nie może zostać zmarnowany. W obecnej zglobalizowanej rzeczywistości tylko unikatowe rozwiązania i wartości mają szansę przebicia do świadomości ogółu. Szansa na zaistnienie tkwi w ludziach, gospodarce i kulturze lokalnej, które stają się podstawą sukcesu. Warto więc sięgać po narzędzia marketigowe ułatwiające realizację tego celu, mierzyć działania, weryfikować efekty i ulepszać działania.

Zapytaj o ofertę
 

 

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.