Porównanie rozwiązań CMS

Infografika
e-book
Jesteś o krok od pobrania infografiki „Porównanie rozwiązań CMS”. Wypełnij poniższy formularz, a my wyślemy Ci link z plikiem do pobrania na podany e-mail.

Wypełnij formularz i odbierz ebooka

Co znajdziesz w publikacji?

Infografika zawiera zestawienie 6 najpopularniejszych platform CMS: WordPress, PrestaShop, Joomla, Magento, Shopify oraz Edito. Zostały one przedstawione w tabeli porównawczej, z której możemy dowiedzieć się dla jakich potrzeb jest to idealne rozwiązanie, poznać wady i zalety każdego z nich oraz informację, czy dany system jest „lubiany” przez boty Google, tzn. czy jest odpowiedni pod SEO.

Odpowiedni wybór systemu zarządzania treścią (CMS) jest jedną z najważniejszych rzeczy, które należy rozważyć, jeśli zamierzasz stworzyć własną stronę internetową. Dokładną analizę powyższych plarfom poznasz w naszym wpisie na blogu: https://www.ideoforce.pl/wiedza/wybor-najlepszego-cms-pod-katem-seo,236.html.

 1. Przeznaczenie.

  W pierwszym wierszu tabeli zostały zawarte informacje, które wskażą Ci czy dana platrofma odpowiednio sprawdzi się przy e-commerce, serwisach korporacyjnych, portalach informacyjnych, czy do blogowania. Każda z nich ma inne przeznaczenie, a to co wybierzesz zależy jedynie od rodzaju prowadzonego biznesu.

 2. Panel administracyjny.

  Druga część porównania to intuicyjność obsługi. Jeden łatwiejszy, drugi trudniejszy ale z większą liczbą możliwości. Wybór może okazać się trudny, a wszystko w zależności od indywidualnej wiedzy i doświadczenia.

 3. Wady.

  Nie ma powodu ukrywać wad, czy niedociągnięć ze strony systemów. W większości przypadków wady są ściśle powiązane z ich przeznaczeniem, dlatego należałoby na nie popatrzeć poniekąd przez palce. Ale jakie to dokładnie wady? Czy da się bez nich skutecznie prowadzić stronę internetową? 

 4. Zalety.

  Nie każda platforma sprzyja pozycjonowaniu. Jedne są bardziej lubiane przez roboty Google, inne mniej. Jedne pomagają i ułatwiają wzmacnianie pozycji w przeglądarce, inne nie do końca. Którą wybrać? Na czym tak naprawdę najbardziej nam zależy? to pytania, które koniecznie trzeba sobie zadać przed wybraniem platofrmy CMS dla swojej witryny.