Jak optymalizować koszty w e-commerce

Prezentacja
e-book
Jesteś o krok od pobrania prezentacji „Jak optymalizować koszty w e-commerce?”. Wypełnij poniższy formularz, a my wyślemy Ci link z plikiem do pobrania na podany e-mail.

Wypełnij formularz i odbierz ebooka

Jest to prezentacja z 3. edycji Konferencji Lunch z e-commerce, którą przedstawił Piotr Konopka, Co-founder w InnoThink.

Co znajdziesz w prezentacji?

Jednym z rozwiązań, które umożliwiają optymalizację kosztów w firmie z branży e-commerce jest skierowanie uwagi na pracowników niepełnosprawnych. Regulacje prawne w Polsce służą wspieraniu osób, których sprawność jest ograniczona. Wsparcie to obejmuje również pracodawców, którzy zatrudniając osoby niepełnosprawne, mogą liczyć na dofinansowanie.

 1. Teoria.

  Na początku przedstawiono dane statystyczne dotyczące osób niepełnosprawnych w Polsce, z których aż ponad 70% nie ma zatrudnienia. Omówiono ustawę o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz przepisy dotyczące zatrudnienia, które każda firma powinna znać. 

 2. Praktyka.

  W drugiej części prezentacji znajdują się informacje na temat kosztu zatrudnienia, na które składa się pensja brutto, netto, całkowity koszt płacy, dofinasowanie z PFRON i miesięczny koszt pracownika. Zwrócono uwagę na konsekwencje nie dostosowania się do obowiązujących regulacji prawnych.

 3. Praca zdalna.

  Pracownicy, którzy mają problem ze sprawnością ruchową, również mogą pracować. Praca zdalna dla osób niepełnosprawnych bywa czasami jedyną szansą zatrudnienia. Prezentacja zwiera powody dla których warto zatrudniać zdalnie, wskazówki dla przedsiębiorców i przykładowe stanowiska.

 4. Trudności.

  W ostatniej części przedstawiono kwestie dotyczące zatrudnienia z punktu widzenia pracodawcy. Wśród głównych trudności, autor prezentacji wymienia m.in.: proces rekrutacji i rozwiązywania umowy o pracę, zarządzanie ewidencją czasu pracy, nadzorowanie pracy zdanej czy uzyskanie dofinansowania.