Lider w świecie VUCA

Prezentacja
e-book
Jesteś o krok od pobrania prezentacji „Lider w świecie VUCA”. Wypełnij poniższy formularz, a my wyślemy Ci link z plikiem do pobrania prezentacji na podany e-mail.

Wypełnij formularz i odbierz ebooka

Autorem prezentacji jest Piotr Cieszewski, trener przywództwa i profesjonalny mówca, który był prelegentem podczas 5. edycji Konferencji Lunch z e-commerce. Wydarzenie miało miejsce 13 maja 2022 roku w auli Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie.

Co znajdziesz w prezentacji?

Przede wszystkim dowiesz się co oznacza skrót VUCA i dlaczego ma znaczenie dla marketingu oraz e-commerce. Ponadto, poznasz odpowiedź na pytanie jak zostać liderem w zmiennym świecie VUCA i czerpać z niego korzyści. Wystąpienie Piotra Cieszewskiego, które możesz pobrać w formie prezentacji, to nieocenione źródło inspiracji i wiedzy, pozwalające zrozumieć funkcjonowanie VUCA.

 1. Volatility.

  Zmienność to pierwszy z czynników VUCA. Warto oswoić się z tym, że zmiany przebiegają chaotycznie, oraz że są nieuniknione. Obawa przed zmianą jest często czynnikiem hamującym rozwój.

 2. Uncertainty.

  Niepewność, obrazuje to, że reguły mają datę ważności i nie są uniwersalne. W tak dynamicznie rozwijającym się oraz zmieniającym świecie nie można być niczego pewnym, zwłaszcza w branży e-commerce.

 3. Complexity.

  Złożoność mówi o tym, że w świecie VUCA występuje wiele czynników zewnętrznych, które zostawiają po sobie ślad.

 4. Ambiguity.

  Ostatni element VUCA, czyli niejednoznaczność. Interpretowanie sytuacji jest subiektywne, stąd też ilu przedsiębiorców tyle interpretacji. To, co dla jednego jest korzystne, innemu przyniesie straty. Doświadczenie oraz błędy konkurencji to tylko źródło inspiracji, a nie przepis na prowadzenie biznesu.