Wykorzystanie nowych technologii

Prezentacja
e-book
Jesteś o krok od pobrania prezentacji „Wykorzystanie nowych technologii w procesie zwiększania sprzedaży”. Wypełnij poniższy formularz, a my wyślemy Ci link z plikiem do pobrania na podany e-mail.

Wypełnij formularz i odbierz ebooka

Jest to prezentacja z 3. edycji Konferencji Lunch z e-commerce, którą przedstawił Krzysztof Polewiak, będący Cloud Technical Specialist Azure w Microsoft.

Co znajdziesz w prezentacji?

Sprzedaż jest procesem, a ten jak wiadomo wymaga ciągłego udoskonalania, w szczególności pod kątem wykorzystywania najnowszych technologii. Jedną z nich jest chmura publiczna, będąca usługą obliczeniową. Przykładem takiego rozwiązania jest platforma Azure od Microsoft. Korzyściami płynącymi z wykorzystania chmury publicznej Azure są m.in. niskie koszty (sprzęt i oprogramowanie należą do dostawcy, płacie się jednie za usługę) i niezawodność (sieć serwerów stanowi zabezpieczenie przed awarią).

 1. Chmura Azure.

  Na wstępie wyjaśniono czym charakteryzuje się chmura publiczna Azure od Microsoftu oraz omówiono globalny zasięg usługi z podziałem na regiony. Prezentacja obrazuje własną sieć szkieletową z podziałem na łącza własne, dzierżawione i planowane na przyszłość oraz wskazuje na skalowalność i dostępność rozwiązań w ramach usługi. 

 2. Co chmura może zaoferować?

  W tej części prezentacji wymienione zostały rozwiązania dla modernizacji aplikacji (w tym Web and mobile development czy Containers). Ponadto przedstawiono technologie baz danych w modelu DB-as-a-Service oraz usługi poznawcze, którą jest na przykład wsparcie dla prawie każdego języka oprogramowania.

 3. Analityka danych.

  Tematem trzeciej części były możliwości chmury w prognozowaniu sprzedaży. Zaprezentowana została analityka danych w dowolnej skali oraz poszczególne funkcje Azure i informacje o usłudze Power BI, która przekształca dane w wizualizacje i powala na udostępnianie ich na dowolnym urządzeniu.

 4. Bezpieczeństwo.

  Ostatnim zagadnieniem, które opisuje prezentacja, jest ograniczenie ryzyka wycieku danych przez chmurę Azure. Poruszane w tej części tematy dotyczą m.in.: reagowania na problemy z bezpieczeństwem, zarządzania zasadami bezpieczeństwa, ochrony danych przed zagrożeniami. Więcej informacji o bezpieczeństwie danych znajduje się w prezentacji.