Komunikacja zewnętrzna

"Bardziej efektywne jest robienie czegoś naprawdę wartościowego, niż liczenie na to, że logo lub nazwa zrobi to za Ciebie". J.Cohen

Jak w  intensywnym szumie informacyjnym, komunikować wartości marki, aby być zauważonym? W Ideo Force każdego dnia pomagamy naszym Klientom w realizacji tego celu.

Joanna Tymowicz
Joanna Tymowicz
Client Service Director
  • +48 17 860 21 86 (wew.: 190)
Napisz do mnie

Strategie komunikacji zewnętrznej

Posiadamy rozległe kompetencje i doświadczenie w zakresie kształtowania i zarządzania zewnętrzną komunikacją marki. Zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie budowania wizerunku marek pracodawcy, poczynając od wstępnych analiz ich sytuacji rynkowej, porzez tworzenie strategii i wybór narzędzi, a także realizacje kampanii online i offline. Wspieramy procesy rekrutacyjne. W dzisiejszych czasach nie wystarczy opublikowanie samego ogłoszenia w kilku serwisach zewnętrznych, aby pozyskać wartościowe aplikacje. Kandydaci są bierni, dlatego też firmy muszą znaleźć sposób na dotarcie do nich. Z pomocą przychodza narzędzia marketingowe, które stanowią element strategii zewnętrznych. Ponadto w trosce o tożsame doświadczenia w kontakcie z marką dbamy, aby wszystkie działania uzupełniały się, a komunikacja zewnętrzna była spójna z tę realizowaną w obrębie przedsiębiorstwa.

Diagnoza EVP

Obecny rynek należy do pracownika. Niedobór dobrze wykwalifikowanych specjalistów sprawiają, że aby zainteresować kandydatów konkretną propozycją zatrudnienia, nie wystarczy oferować wyłącznie atrakcyjnego wynagrodzenia i benefitów socjalnych. Konieczne jest wytworzenie całościowych ram, dzięki którym firma będzie wartościowo pozycjonowana na rynku i zyska przewagę nad konkurencją.

Jak to zrobić? Najlepiej zacząć od poznania mocnych stron swojego przedsiębiorstwa. W Ideo Force przeprowadzamy wnikliwą diagnozę EVP (Employer Value Proposition) – zbioru korzyści materialnych i emocjonalnych związanych z podjęciem pracy w danym podmiocie, które zachęcają kandydatów do aplikowania na dostępne wakaty. Na tej bazie projektujemy komunikację zewnętrzną, która nie tylko trafia do zainteresowanych kandydatów, ale także zapewnia realne zainteresowania podjęciem zatrudnienia.

Wyznaczenie kierunku komunikacji i narracji dla marki

Komunikacja to sztuka, która wymaga zaangażowania i przemyślanego działania. Aby być w pełni efektywna, musi rozpocząć się od poznania celów oraz mocnych stron własnego przedsiębiorstwa. Nie jest to jednak zadanie łatwe, a niejednokrotnie wymaga holistycznego i zewnętrznego spojrzenia na strukturę i relacje panujące w jego obrębie.

Każde działanie rozpoczynamy od zdefiniowania grupy docelowej, do której będzie prowadzona komunikacja. Ustalenia w tym względzie pozwalają na dobór odpowiednich narzędzi oraz sposobu prowadzonej komunikacji. Każdy człowiek jest inny, dlatego tak ważne jest, aby prowadzony dialog indywidualizować w oparciu o potrzeby i preferencje poszczególnych grup. Tylko wtedy będziemy mogli wnikliwie i efektywnie docierać z informacją do zainteresowanych podjęciem zatrudnienia, a nasze komunikaty zostaną poprawnie odczytane.

Projektowanie identyfikacji wizualnej

W komunikacji ważne są nie tylko słowa, ale także elementy wizualne, które towarzyszą prowadzonej narracji. W Ideo Force tworzymy identyfikację, która jest czymś więcej niż estetycznym dodatkiem, zaś stanowi element komunikacyjny, który odzwierciedla wartości przedsiębiorstwa. Zajmujemy się przygotowaniem Key Visuali, banerów, layoutów ogłoszeń, ulotek, prezentacji czy filmów rekrutacyjnych. Posiadamy własny dział kreacji i grafiki, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej nietypowym potrzebom klientów.

Każde zlecenie poprzedzamy wnikliwą analizą sytuacji komunikacyjnej marki oraz zapoznajemy się z jej wartościami, aby na tej podstawie stworzyć identyfikację, która jest wypadkową atrakcyjnej, zgodnej ze współczesnymi trendami, linii estetycznej oraz charakteru przedsiębiorstwa.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Projekty graficzne

Zapytaj o ofertę