Analityka internetowa

Wiedza o zachowaniach użytkowników Twojej strony wynikająca z analityki internetowej pomoże Ci projektować rozwiązania, które ułatwią im przeglądanie jej i znajdowanie potrzebnych informacji, czego efektem będzie zaangażowanie, konwersja i sprzedaż.

Analityka internetowa daje wiedzę o użytkownikach strony internetowej, dzięki której zrozumiesz potrzeby swoich klientów i poznasz ich zachowania, w tym problemy w poruszaniu się na stronie. Naprawisz błędy i ułatwisz im korzystanie z niej. Strona spełniająca oczekiwania użytkowników będzie realizować Twoje cele biznesowe. 

Mateusz Bober
Mateusz Bober
Account Manager, UX/UI Designer
  • tel. 723 988 859
Napisz do mnie

Badania i analizy

Żeby podejmować trafne decyzje biznesowe trzeba mieć wiedzę, a tą można uzyskać dzięki badaniom i analizom. Dane dotyczące zachowań użytkowników oraz ich potrzeb, pozwalają planować i realizować skuteczne działania marketingowe, handlowe i sprzedażowe i tym samym budować przewagę konkurencyjną.

Pracujemy z najlepszymi narzędziami analitycznymi, takimi jak np.: Google Analytics, Piwik, KissMetrics, Mouseflow, Optimizely, SEMSTROM, MajesticSEO, Searchmetrics, Google Tag Manager, TradeWatch, Istats, Google Search Console, Senuto, Narzędzia dla Webmastera Bing, Ahrefs, Brand24, Sotrender czy AWstats. Dzięki zaawansowanej analityce internetowej, do której należą też badania marketingowe, masz szansę na tworzenie rozwiązań przyjaznych dla użytkowników Twojej strony internetowej.

Tworzymy benchmarki

Przy wszystkich dostępnych na rynku narzędziach i możliwościach badania użyteczności, niezbędna pozostaje wiedza i doświadczenie analityków. To właśnie oni na podstawie gromadzonych danych, potrafią wyciągać prawidłowe wnioski, wyznaczać kierunki dalszych działań i proponować konkretne rozwiązania.

Bezcennych informacji dostarcza także profesjonalna analiza konkurencyjnych serwisów internetowych.

Nasi specjaliści wyodrębniają najlepsze z nich, tworząc jednocześnie bazę dobrych rozwiązań i praktyk. Pogłębione raporty, poparte wieloletnim doświadczeniem, znajomością rynku i ogólnie panujących trendów, stają się kompendium wiedzy potrzebnej do stworzenia użytecznego i funkcjonalnego projektu strony www.

Starannie przygotowany i wykonany serwis gwarantuje wygodę użytkowania i staje się lubiany przez Twoich klientów. A to właśnie pierwszy krok do sukcesu!

Pomożemy Ci stworzyć idealną
strategię e-marketingową.

Badamy ścieżki zakupowe

Użyteczność stron www to niezwykle ważny aspekt projektowania. W dzisiejszych czasach poprzeczka ustawiona jest wysoko, a odbiorcy są bardzo wymagający.

Źle wykonany serwis odrzuca, prowadząc do utraty klientów i spadku konwersji. Internauci szybciej wyszukają konkurencyjną, lepiej przygotowaną platformę niż będą próbować odnaleźć się na tej źle zaprojektowanej. Dlatego tak ważne jest prawidłowe projektowanie serwisów, portali, sklepów online, a nawet zwykłych blogów. 

Cennych informacji o działaniu strony dostarcza badanie z udziałem użytkowników. W trakcie jego trwania, muszą wykonywać zaplanowane zadania i realizować założone cele korzystając z testowanego serwisu. Dzięki uzyskanym wynikom określamy newralgiczne punkty Twojego serwisu i wprowadzamy niezbędne poprawki.

Optymalizujemy działania

Konwersja jest obecnie jednym z najważniejszych, mierzalnych wskaźników w e-biznesie.

Case study

Audyt sklepu internetowego pod kątem SEO oraz UX. Zastosowane metody: ekspercki audyt SEO, ekspercki audyt użyteczności, zdalne niemoderowane testy na użytkownikach.

Sprawdź! 

Współczynnik konwersji określa ile osób odwiedzających Twój serwis internetowy, wykonało oczekiwaną akcję, np. zapisało się do newslettera, odwiedziło konkretną podstronę lub stało się rzeczywistymi klientami, dokonując zakupów.

Nasz zespół ekspertów zbada aktualne wskaźniki Twojej strony oraz określi co i w jaki sposób na nie wpływa. Zaproponuje także ewentualne zmiany, mające podnieść jej efektywność, a co za tym idzie przynieść realne korzyści w przyszłości. Sprawdzimy Twój serwis między innymi za pomocą testów A/B, które pozwolą zdiagnozować jej poszczególne elementy oraz zrozumieć jak użytkownicy z nich korzystają.

A może chcesz samodzielnie obserwować statystyki strony? Pomożemy zainstalować i odpowiednio skonfigurować narzędzia analityczne, a także nauczymy Cię sprawnie z nich korzystać zapewniając stały konsulting.

Zwiększamy współczynnik konwersji

Dzięki naszym testowym i konkretnym, bardzo jasnym i przejrzystym wskazówkom strony internetowe zaczynają konwertować.

W naszych badaniach zawsze sięgamy do konkretnych już zebranych danych statystycznych (np. Google Analytics) oraz przeprowadzamy własne testy – najczęściej nagrywamy użytkowników oraz dokonujemy testów A/B.

Korzystanie z szerokiego wachlarza technik pozwala nam wykonywać wnikliwe analizy serwisów, wyciągać odpowiednie wnioski i proponować konkretne rozwiązania. Pomagamy zarówno projektować od podstaw w pełni funkcjonalne i intuicyjne strony WWW, jak i modernizować istniejące już serwisy.

Zapytaj o ofertę
 

 

Najczęstsze pytania

Co to jest analityka internetowa?

Analityka internetowa to inaczej zbieranie informacji na temat ruchu i użytkowników danej strony internetowej. W zależności od wyznaczonego celu, proces ten można podzielić na analitykę ilościową oraz analitykę jakościową.

Pierwsza z nich polega na scharakteryzowaniu użytkowników, którzy odwiedzają daną stronę www. Dzięki temu możliwe jest uporządkowanie wiedzy na temat odbiorców, wyciągnięcie odpowiednich wniosków oraz w przyszłości lepsze dopasowanie przekazu do zainteresowań odwiedzających. W związku z tym badaniu podlegają:

  • dane demograficzne – wiek, płeć, miejsce zamieszkania, kategorie zainteresowań,
  • źródła wizyt – medium, z którego korzysta odbiorca treści, wpisane słowo kluczowe,
  • przeglądana treść – strony docelowe, wejścia i wyjścia.

Z kolei analityka jakościowa pomaga odkryć schematy wzajemnych powiązań między użytkownikami strony internetowej, co jest niezbędne do skutecznej realizacji strategii marketingowej. W tym celu przeprowadza się badania użyteczności, testy A/B czy też ankiety.

Analityka internetowa jest kluczem do sukcesu w biznesie, bowiem pozwala na zaplanowanie działań sprzedażowych, a tym samym przyczynia się do budowy silnej pozycji na rynku oraz do utrzymania przewagi konkurencyjnej.

Jakie są koszty analityki internetowej?

Usługa, jaką jest analityka internetowa, zdobywa coraz większą popularność wśród przedsiębiorców oraz właścicieli witryn internetowych, którym zależy na profesjonalnym dopasowaniu strony internetowej do upodobań użytkowników.

Trudno jednoznacznie określić koszty analityki internetowej, ponieważ cena uzależniona jest od wielu czynników:

  • wielkości analizowanego serwisu internetowego – im większą społeczność gromadzi dany portal tym wyższa jest cena analizy,
  • ilości pytań badawczych – przy wycenie istotne jest to czy zlecającemu zależy wyłącznie na określeniu danych demograficznych czy też na pełnej, szerokiej analizie każdego czynnika mającego wpływ na ruch w sieci,
  • narzędzi do analizy – niektóre z nich są bezpłatne, a za te, pozwalające na bardziej skomplikowaną analizę należy zapłacić wyznaczoną kwotę.

Wycena usługi w większości przypadków odbywa się więc indywidualnie. Warto jednak zaznaczyć, że analityka internetowa jest inwestycją, która bardzo szybko zwraca się w postaci zwiększonego zainteresowania, przekładającego się na sprzedaż.

Jak zwiększyć współczynnik konwersji?

Współczynnik konwersji to procent zrealizowanych celów względem liczby użytkowników danej strony www. Celem w tym przypadku jest interakcja klienta z przedsiębiorstwem, która przejawia się dokonaniem zakupów, sprawdzeniem cennika, zapisaniem się na newsletter lub pobraniem oferty handlowej.

Jednym z czynników przyczyniającym się do zwiększenia konwersji na stronie internetowej jest schludny, przejrzysty design. Oznacza to, że zainteresowanie użytkownika zwiększa się, jeśli witryna jest wizualnie spójna oraz gdy posiada wyróżnienie jedynie najistotniejszych informacji. Dodatkowo ważne jest stosowanie nagłówków zachęcających do akcji (CTA) np. „sprawdź”, „kup teraz”. Strona internetowa powinna być użyteczna dla użytkownika.

Oprócz designu istotna jest również sama treść strony internetowej. Użytkownicy poszukują inspiracji i wartości, więc jeśli dana witryna nie spełnia ich oczekiwań współczynnik odrzuceń będzie duży a konwersja znikoma. Warto więc na bieżąco śledzić branżowe trendy oraz mądrze obserwować działania konkurencji, by móc ją wyprzedzić.

Jakie są korzyści analityki internetowej?

Analityka internetowa jest bardzo wartościowym działaniem, na które decyduje się coraz więcej właścicieli stron internetowych. Coraz więcej osób ma świadomość, że współcześni odbiorcy treści są bardzo wymagający, a raz naruszone zaufanie może doprowadzić do utraty klientów i spadku konwersji.

Dobrze wykonana analityka internetowa niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki niej można przygotować profil klienta i w oparciu o jego cechy oprzeć działania marketingowe. Wykorzystanie tych informacji, połączone z bieżącą analizą statystyk ruchu w serwisie internetowym, prowadzi do udoskonalenia procesu zakupowego oraz do zwiększenia skuteczności prowadzonych kampanii promocyjnych w sieci.

Najważniejszą zaletą analityki internetowej jest zatem zrozumienie potrzeb klientów oraz wyjście im naprzeciw. Jest to podstawowy krok, prowadzący do budowy silnej, konkurencyjnej marki, która wzbudza zaufanie użytkowników i wnosi wartość dodaną do ich życia.

Analityka internetowa - komponenty

Testy A/B pozwalają podejmować trafniejsze decyzje odnośnie zmian na stronie prowadzących do poprawy jest skuteczności. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z niewielką stroną firmową, rozbudowanym serwisem informacyjnym, czy sklepem internetowym testy A/B powinny stanowić nieodłączny element prac.
Obecnie narzędzia analityczne są podstawą planowania i realizacji działań marketingowych w Internecie. Można prowadzić niezwykle ciekawe kampanie, które konwertują, a przy nieodpowiednio skonfigurowanym narzędziom do analityki nie będziemy w stanie pokazać ich skuteczności
Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

Klienci o nas

Dlaczego my?

Wykorzystujemy zarówno nowe formy promocji w Internecie, jak i sprawdzone reklamy, zawsze skupiając się na celu naszego klienta – to zleceniodawca wyznacza kierunek działań marketingowych.

Dzięki naszym testowym i konkretnym, bardzo jasnym i przejrzystym wskazówkom strony internetowe zaczynają konwertować.

W naszych badaniach zawsze sięgamy do już zebranych danych statystycznych oraz przeprowadzamy własne testy.

Posiadamy wysokie kwalifikacje techniczne - w naszym zespole pracują programiści i webdeveloperzy.

W razie potrzeby jesteśmy w stanie przebudować witrynę w celu zwiększenia jej efektywności sprzedażowej.

Nasze kompetencje potwierdzone są certyfikatami: Google Premier Partner i Facebook Business Partners.

Dostosowujemy się do modelu i stylu komunikacji klienta (np. ticketowanie w Redminie, Asana).

Wśród naszych klientów są liderzy w swoich branżach na rynku w Polsce i Europie.

Nasi klienci współpracują z indywidualnym opiekunem, który łączy rolę kierownika projekt oraz doradcy marketingowego.

Szukasz rozwiązań marketingowych dla Twojego biznesu?

Nasi eksperci przygotują najlepszą strategię i pomogą zwiększyć Twoją sprzedaż.