Co inni chcą zobaczyć, Ty możesz pokazać. Video marketing w natarciu

Video marketing staje się coraz popularniejszy. Co o tym świadczy? Przede wszystkim duża ilość miejsc w Internecie, w których można zamieszczać filmy reklamowe, a także zainteresowanie użytkowników chętnie je oglądających.
22 stycznia 2014

Coraz więcej firm decyduje się na promocję za pomocą filmów video rozpowszechnianych w Internecie głównie za pomocą Social Media i video serwisów. Rosnące zainteresowanie treściami video sprawia, że użytkownicy nie tylko mówią na ich temat, ale też chętnie się nimi dzielą na serwisach społecznościowych i dostępnych w Internecie platformach treści video. Video marketing jest więc zupełnie nową, ale wyjątkowo skuteczną formą komunikacji, która sprzyja promocji marki. Jest swego rodzaju uzupełnieniem standardowych metod, dzięki czemu prowadzona w Internecie kampania marketingowa działa na wszystkie zmysły odbiorcy. Tym samym przekazywane treści są nie tylko lepiej odbierane przez konsumentów, ale też bardziej zapamiętywane.

video serwisy

Strategia video

Video jest ważnym elementem strategii promocyjnej ze względu na formę przekazu, którą stanowi krótka wizualizacja, nie tylko pełniąca funkcję informacyjną, ale też angażująca odbiorców. Dlatego filmy reklamowe zamieszczane w Internecie mają charakter tzw. viral video, czyli obrazu, w którym użytkownicy znaleźli coś, co warto przesłać innym. Film musi być więc krótki, prosty, ciekawy, a przede wszystkim nieobrandowany, w przeciwnym razie będzie przypominał tradycyjną reklamę. Viral jest rodzajem reklamy, na którą zwrócą uwagę nawet ci niechętni jakiejkolwiek formie tradycyjnej promocji.

Rodzaj video

Uwzględnienie filmów video w kampanii marketingowej ma zazwyczaj na celu przedstawienie marki, jej historii, działalności i oferty. Jednak warto wiedzieć, że istnieją jeszcze inne, bardziej zróżnicowane formy reklamowe stosowane w video marketingu, które znacząco mogą wzmocnić prowadzoną kampanię promocyjną. Film reklamowy przedstawiający „profil marki” jest działaniem schematycznym, a forma tego typu przekazu rzadko zawiera ten tak oczekiwany przez odbiorców interesujący pierwiastek. Trzeba pamiętać, że film przygotowywany na potrzeby video marketingu znacznie różni się od tradycyjnych filmów reklamowych, najczęściej oglądanych w telewizji. Wynika to ze specyfiki Social Media i serwisów typu YouTube, których społeczność oczekuje bardziej urozmaiconej formy przekazu. Stosowanych jest kilka form video marketingu jak product placement, czyli umieszczanie marki w jakimś kontekście, sponsoring, brandend content z wykorzystaniem materiałów odzwierciedlających markę, a także wspominany już viral.

Zobacz, bo warto!

Oprócz „krótkiej historii z życia marki” warto przygotować film, który miliony użytkowników zechcą obejrzeć, o którym będą dyskutować i który będą sobie polecać. Powinien to być obraz informujący odbiorców o tym, co dzieje się wokół marki, ponieważ jest to przecież nowa forma komunikacji, a nie jednostronnego przekazu. Posiadanie kanału na YouTube to okazja do zamieszczania filmów promocyjnych, krótkich spotów reklamowych, jak i tych, poświęconych ważnym wydarzeniom dotyczącym firmy lub tego, co dzieje się w branży. Można też przygotować serię tematyczną przedstawiającą zagadnienia istotne dla potencjalnych klientów, gdzie istotne informacje przekazują eksperci firmy lub jej aktualni klienci.

Video marketing jest częścią kompleksowych kampanii prowadzonych w oparciu o YouTube i inne podobne serwisy, które zyskują coraz więcej użytkowników chętnych do oglądania i dzielenia się filmami.

wirtualna społeczność

Podobne wpisy

Jak było, a jak będzie? Podsumowaniem 2013 roku wkraczamy w nowy 2014

3 stycznia 2014
Nastał nowy rok w którym specjaliści z branży przewidują nowe trendy, a czynią to oczywiście na podstawie tego, co miało miejsce w minionym roku. Cóż się zatem wydarzyło w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, które właśnie pożegnaliśmy?

Certyfikowani specjaliści Google AdWords

19 grudnia 2013
System reklamowy AdWords opracowany przez Google jest metodą ułatwiającą pozyskiwanie nowych klientów. Dzięki skutecznej kampanii przygotowanej i przeprowadzonej przez certyfikowanych specjalistów, można szybko dotrzeć do docelowej grupy odbiorców.