Czy istnieje historia odwiedzanych stron Google?

Niejednokrotnie odwiedzaliśmy różne strony internetowe i za kilka dni chcieliśmy znaleźć tę samą stronę, jednak nie było już tak łatwo. Na pomoc przychodzi jednak historia odwiedzanych stron, która dostępna jest w każdej przeglądarce internetowej.

Historia odwiedzanych stron w Google uruchomiona może być za pomocą skrótu klawiszowego jakim jest „ctrl” + „h”. Ten skrót działa niemalże identycznie w każdej przeglądarce. W Google Chrome kliknięcie tych klawiszy spowoduje uruchomienie adresu chrome://history/ w którym zobaczyć można ostatnio odwiedzone strony wraz z datą i godziną.

Warto wspomnieć, że jeśli posiadamy konto Google i jesteśmy zalogowani na kilku urządzeniach jednocześnie to historia będzie widoczna na każdym z nich. Przykładowo posiadamy laptopa i telefon komórkowy z zainstalowaną przeglądarką Google Chrome to na obu urządzeniach będziemy mogli bez problemu sprawdzić historię przeglądania. Na telefonie widoczna będzie historia przeglądania zarówno ze smartfona jak i komputera, natomiast na laptopie widoczna będzie również historia z obu urządzeń.

Dodatkowo jeśli na komputerze klikniemy w „karty z innych urządzeń” uruchomi nam się adres chrome://history/syncedTabs w którym sprawdzić będziemy mogli również otwarte w danym momencie karty na innych urządzeniach (oczywiście jeśli jesteśmy zalogowani na własne konto Google).

moja aktywnośc w google

Istnieje również Moja aktywność Google, która dostępna jest pod adresem https://myactivity.google.com/myactivity . Dostępne są tutaj nie tylko otwarte strony internetowe w ramach historii, a również inne aktywności na koncie Google (odtworzone materiały video w serwisie Youtube, działania na Facebooku, Instagramie oraz wiele innych).

Porozmawiajmy o Twoim biznesie
w świecie online!

Podobne wpisy

Czy serwer FTP ma wpływ na pozycjonowanie?

13 lipca 2018
Pozycje strony internetowej w wynikach wyszukiwania zależne są od wielu różnych aspektów. Każda strona internetowa jest aplikacją, która składa się z wielu warstw, a jedną z kluczowych jest warstwa sprzętowa.

Trendy w e-commerce

13 lipca 2018
Handel elektroniczny ma przed sobą świetlaną przyszłość, a w dobie zmieniających się trendów z nim związanych, warto być na bieżąco i reagować. Pewne zmiany zachodzą bardzo szybko, dlatego tak ważna jest bieżąca obserwacja aktualnych trendów.
kontakt // ideoforce.pl