Czy jest różnica pomiędzy pozycjonowaniem strony w PHP a HTML?

Tworzenie stron internetowych od zera to skomplikowany proces składający się z wielu etapów i wymagający znajomości różnych aspektów i języków programowania. Czy jest różnica w pozycjonowaniu tych stron?

Aby stworzyć nową witrynę należy zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi struktury strony, wskazówkami w sprawie wyboru języka programowania, zaleceniami na temat nowoczesnych technik projektowania serwisów. Niezależnie od tego jakie narzędzia zostaną wybrane, wspólnym mianownikiem jest HTML.

Hypertext Markup Language to język znaczników używany do stworzenia uporządkowanej struktury witryny internetowej oraz oznaczenia jej zawartości w taki sposób, by była ona zrozumiała dla robotów indeksujących stronę. Jak sama nazwa wskazuje, HTML jest językiem znaczników, a więc do stworzenia interaktywnej i nowoczesnej strony musimy użyć język programowania.

Jednym z najczęściej używanych języków programowania do tworzenia witryn internetowych jest PHP. PHP jest nazywany językiem skryptowym open source (dostępny za darmo bez ograniczeń). Kod PHP jest zapisywany w plikach tekstowych i przetwarzany po stronie serwera. W wyniku interpretacji otrzymujemy kod HTML, który jest wysyłany do przeglądarki i wyświetlany na każde jej żądanie.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje można stwierdzić, że nie ma różnicy pomiędzy pozycjonowaniem stron stworzonych z użyciem PHP i stron strwożonych z wykorzystaniem HTML, gdyż w każdym z tych przypadków otrzymujemy zawartość strony przedstawioną za pomocą hipertekstowego języka znaczników – HTML.

www

Ocena artykułu:
Czy jest różnica pomiędzy pozycjonowaniem strony w PHP a HTML?

Szukasz rozwiązań marketingowych dla Twojego biznesu?

Nasi eksperci przygotują najlepszą strategię i pomogą zwiększyć Twoją sprzedaż.

kontakt // ideoforce.pl