Czy pozycjonowanie jest ryzykowne dla mojego sklepu?

W dobie tak ogromnej konkurencji w branży e-commerce pozycjonowanie jest koniecznością. Obserwujemy stały wzrost liczby sklepów internetowych, dlatego zdobywanie nowych klientów stało się sporym wyzwaniem.

Pozycjonowanie może być ryzykowne dla sklepu, jeśli zostanie powierzone w nieodpowiednie ręce. Co w tym przypadku oznacza ryzyko? Przede wszystkim nieopłacalność, czyli mimo poniesionych nakładów finansowych nie mamy efektów założonej strategii. Bywa, że jest to także zniknięcie strony z rankingów Google, co oznacza że strona staje się niewidoczna w wyszukiwarce. Wśród błędów, z jakimi możemy spotkać się podczas pracy w agencji lub w trakcie samodzielnego pozycjonowania jest brak audytu SEO, niekorzystanie ze  specjalistycznych narzędzi, niepozyskiwanie wartościowych linków (tzw. link building) czy zaniechanie śledzenia na bieżąco wdrażanych zmian.

Czy pozycjonowanie jest ryzykowne? Owszem, pozycjonowanie może być ryzykowne dla sklepu, ale nie musi. Kluczem jest wybór agencji, do zadań której należy opracowanie właściwej strategii, wdrażanie zmian i ciągła optymalizacja. Agencja przeprowadza klienta przez poszczególne etapy współpracy, których celem jest satysfakcjonująca pozycja witryny w wynikach naturalnych. Klient korzystający z usług agencji powinien oczekiwać raportowania pracy na bieżąco. Pamiętajmy również, że jeśli ktoś obiecuje nam szybkie efekty w krótkim czasie,  pewnością nie będzie to miało nic wspólnego z naturalnym zwiększeniem ruchu i wysoką pozycją organiczną witryny w wyszukiwarce.

Oczywiste jest to, że sklep internetowy ma przede wszystkim generować sprzedaż. Właściciel sklepu, nie chcąc narażać się na przykre konsekwencje nieumiejętnego pozycjonowania, powinien podjąć współpracę z doświadczonymi fachowcami, którzy pracują na specjalistycznych narzędziach i już mogą pochwalić się osiągnięciami w pozycjonowaniu sklepów internetowych.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Z nami nic nie ryzykujesz! Zapytaj o pozycjonowanie!

Podobne wpisy

Chcesz zaistnieć w branży parentingowej? Sprawdź co powinieneś zrobić!

8 czerwca 2018
Tematyka związana z rodzicielstwem święci obecnie swoje triumfy w sieci. Segment rynku jest ogromny. Klientów nie ubywa, mimo iż stanowią niejednorodną grupę docelową. A jednak – coraz trudniej jest tutaj wybić się i zaistnieć jako marka.

Czy jest różnica pomiędzy pozycjonowaniem strony w PHP a HTML?

6 czerwca 2018
Tworzenie stron internetowych od zera to skomplikowany proces składający się z wielu etapów i wymagający znajomości różnych aspektów i języków programowania. Czy jest różnica w pozycjonowaniu tych stron?

Nasze artykuły
na Twojej skrzynce!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z artykułami z naszego bloga.
Nie przegap najciekawszych wpisów, które
pomogą Ci odnieść sukces w Internecie!

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

kontakt // ideoforce.pl