Czy serwer FTP ma wpływ na pozycjonowanie?

Pozycje strony internetowej w wynikach wyszukiwania zależne są od wielu różnych aspektów. Każda strona internetowa jest aplikacją, która składa się z wielu warstw, a jedną z kluczowych jest warstwa sprzętowa.

Znaczna część skryptów realizowana jest po stronie klienta, czyli na komputerach użytkowników, jednak są elementy, które są mocno zależne od serwera FTP.

Do najważniejszych z nich należą:

  • Dostępność – jest bezpośrednio związana z bezawaryjnością. Ważne jest, by strona posiadała jak najwyższy czas bezawaryjnego działania usługi w stosunku do całości czasu. Im lepszy jest wynik, tym strona jest bardziej doceniana przez Google. Zakładając, że skrypt takiej witryny działa bez problemu to cały ciężar bezawaryjności witryny spoczywa na serwerze FTP właśnie.
  • Wydajność – nie stanowi ona żadnego problemu w przypadku prostych w budowie i mało rozbudowanych stron internetowych. Coraz częściej jednak zdarza się, że rozbudowane aplikacje czy sklepy online generują znaczne obciążenia, które mogą opóźnić odpowiedzi serwera i doprowadzić do wydłużenia czasu TTFB. Dlatego decydując się na konkretną usługę hostingową warto określić swoje potrzeby "na wyrost". Dzięki temu unikniemy problemów ze stroną, która nie wytrzymuje wzrostu odwiedzających.
  • Reputację – dotyczy ona nie tylko naszej strony, ale również innych witryn znajdujących się na tym samym serwerze FTP. Jeśli pod jednym adresem IP znajdzie się nasza strona internetowa oraz szereg zapleczy, stron o niskiej jakości lub takich, które otrzymały kary nałożone przez Google to nasza pozycja w rankingu może zostać niejako zamrożona i mimo kompleksowych działań możemy mieć problem z przebiciem się do czołówki.
  • Skalowalność – jest ważna podczas ewentualnego rozwoju strony internetowej lub znacznego wzrostu ruchu. Wybierając usługę hostingową warto dowiedzieć się, czy dostawca zapewnia nam skalowalność, czyli możliwość dopasowania oferty do naszych rosnących potrzeb.

ftp

Znamy się na pozycjonowaniu. Porozmawiajmy!

Podobne wpisy

Czy istnieje historia odwiedzanych stron Google?

13 lipca 2018
Niejednokrotnie odwiedzaliśmy różne strony internetowe i za kilka dni chcieliśmy znaleźć tę samą stronę, jednak nie było już tak łatwo. Na pomoc przychodzi jednak historia odwiedzanych stron, która dostępna jest w każdej przeglądarce internetowej.

Trendy w e-commerce

13 lipca 2018
Handel elektroniczny ma przed sobą świetlaną przyszłość, a w dobie zmieniających się trendów z nim związanych, warto być na bieżąco i reagować. Pewne zmiany zachodzą bardzo szybko, dlatego tak ważna jest bieżąca obserwacja aktualnych trendów.
kontakt // ideoforce.pl