Do czego służy narzędzie Google Search Console?

Wszelkie działania reklamujące firmę powinny być stale monitorowane i analizowane. Tylko działania oparte o twarde dane mają szansę na

Narzędzie jakim jest Google Search Console pozwala na szereg możliwości, z których wyróżnić możemy np. pomiar ruchu pochodzącego z wyszukiwarki Google. Narzędzie umożliwia również sprawdzenie stanu zaindeksowania strony w wyszukiwarce wraz z wszelkimi błędami oraz wykluczeniami spowodowanymi przekierowaniami, tagami kanonicznymi, komunikatami 404 oraz wieloma innymi.

Google Search Console jest narzędziem bezpłatnym, a do jego obsługi potrzebne jest jedynie konto Google. Dla pozycjonera jest to jedno z najważniejszych narzędzi, które wraz z Google Analytics są podstawą podczas analizy strony internetowej pod kątem wyszukiwarek.

Aby zalogować się do Google Search Console i sprawdzić stan danej strony w wyszukiwarce musimy mieć do niej dostęp i przejść pozytywnie proces weryfikacji witryny. Jeśli posiadamy już Google Analytics proces rejestracji Google Search Console jest uproszczony, jednakże jeśli nie to weryfikacja witryny możliwa jest za pomocą jednego z wielu sposobów:

  • przesłanie pliku HTML na stronę internetową,
  • dodanie metatagu do strony głównej,
  • weryfikacja z użyciem Google Tag Manager,
  • powiązanie rekordu DNS z Google.

google search console

Po pozytywnej weryfikacji sprawdzić będziemy mogli skuteczność witryny w wynikach wyszukiwania lub stan zaindeksowania wraz z błędami i ostrzeżeniami. Ponadto w Google Search Console przesłać można mapę witryny, która pomoże szybciej zaindeksować podstrony znajdujące się w serwisie.

Szczególnie ważna w ostatnim czasie jest również obsługa na urządzeniach mobilnych, a właśnie GSC pokazać może wszelkie strony z błędami jakie należy poprawić. Do najczęstszych z nich należą: mała czcionka utrudniająca czytanie tekstu, elementy klikalne zbyt blisko siebie, treść szersza niż ekran.

Porozmawiajmy o pozycjonowaniu
Twojej strony internetowej!
Ocena artykułu:
Do czego służy narzędzie Google Search Console?

Szukasz rozwiązań marketingowych dla Twojego biznesu?

Nasi eksperci przygotują najlepszą strategię i pomogą zwiększyć Twoją sprzedaż.

kontakt // ideoforce.pl