Ile kosztuje reklama w Google?

Koszt reklam w Google wynika ze złożoności prowadzonych prac. Cena będzie się różnić w zależności od działań reklamowych, ilości specjalistów zaangażowanych w projekt czy formy płatności.

Na pytanie dotyczące kosztu reklam w Google nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na wycenę tych usług oraz koszt samych reklam składa się wiele czynników, takich jak:

  • Konkurencja w Google Ads – im większa konkurencja w danej branży, tym więcej trzeba zainwestować w systemie reklamowym, aby reklamy przyniosły oczekiwany efekt.
  • Koszt kliknięcia – w panelu Google Ads można ustawić maksymalny koszt kliknięcia, który poniesiemy za kliknięcie w reklamę. Przeważnie jednak faktyczny koszt jest niższy, niż ten, który został ustawiony. W sieci wyszukiwania wpływ na ostateczny koszt za kliknięcie mają wynik jakości, trafność reklamy oraz przewidywany współczynnik klikalności.
  • Stan konta reklamowego Klienta – nowe konto tworzone od podstaw wymaga poświęcenia większej ilości czasu niż konto, które prosperuje na przynajmniej niezłym poziomie. Niekiedy jednak nawet już działające konto może wymagać całkowitej przebudowy struktury, a co za tym idzie – nakładu pracy.
  • Rodzaj promowanych produktów lub usług – inaczej promuje się mały sklep internetowy, inaczej wielki e-commerce z dużą ilością produktów, a jeszcze inaczej lokalne usługi, np. fryzjerskie.
  • Złożoność konta reklamowego - im więcej kampanii znajduje się na koncie reklamowym, tym więcej czasu potrzebne jest na jego optymalizację.
  • Ilość specjalistów zaangażowanych w projekt – niekiedy Klienci nie mają własnego zaplecza graficznego, w takim wypadku grafiki do reklam w Google mogą przygotować graficy zatrudnieni w agencji.
  • Forma raportowania – im częściej Klient oczekuje raportów z wyników kampanii, tym więcej czasu trzeba poświęcić na ich opracowanie.
  • Sezonowość – za takie same reklamy można zapłacić zupełnie inną kwotę w zależności od okresu, w którym działają.

koszt reklamy w google ads

Porozmawiajmy o kampaniach
reklamowych w Google Ads!
Ocena artykułu:
Ile kosztuje reklama w Google?

Szukasz rozwiązań marketingowych dla Twojego biznesu?

Nasi eksperci przygotują najlepszą strategię i pomogą zwiększyć Twoją sprzedaż.

kontakt // ideoforce.pl