Jak można sprawdzić dostępność domeny?

Podstawą zaistnienia w Internecie jest wybór odpowiedniej domeny. Domena jest słowną reprezentacją adresu IP. Jej wybór to nie lada wyzwanie, a jak sprawdzić czy dana domena jest dostępna?

Domena to najprościej mówiąc nazwa, pod którą znajdziemy stronę po wpisaniu tej domeny w pasku wyszukiwarki. Wybierając domenę należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Ważna tu jest historia domeny, jej wiek, linki przychodzące oraz inne czynniki, które w przyszłości mogą mieć wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Aż po weryfikacji wszystkich szczegółów możemy przejść do zakupu.

W celu dokonania zakupu i rejestracji nowej domeny przede wszystkim należy sprawdzić, czy jest ona wolna. Jak wszyscy wiemy, w Internecie istnieje kilka milionów stron internetowych, więc może okazać się, że dana domena jest już przez kogoś wykupiona. Jak więc to zweryfikować?

Otóż, w celu sprawdzenia dostępności domeny warto skorzystać z narzędzi udostępnianych przez potencjalnych usługodawców lub z ogólnodostępnych serwisów. Jednym z takich serwisów jest WHOIS - ogólnodostępna baza zawierająca róznorodne informacje na temat domen internetowych. Po podaniu nazwy domeny otrzymamy informację zwrotną zawierającą datę utworzenia domeny, jej aktualny status, datę wygaśnięcia domeny, informacje na temat właściciela i serwerów, na których jest ona obsługiwana.

Pozyskanie informacji na temat poszukiwanej domeny pozwala uzyskać dane o jej właścicielu oraz aktywności w sieci. Informacje te często są pomocne nie tylko do sprawdzenia informacji o domenie, ale również i w przypadku nawiązania kontaktu z właścicielem, gdy chcemy domenę wykupić.

dostępność domeny

Porozmawiajmy o pozycjonowaniu
Twojej strony internetowej!

Podobne wpisy

Zwiększanie sprzedaży w sklepie – jak to zrobić?

31 lipca 2018
Dzięki poziomowi sprzedaży sklep jest w stanie nie tylko określić skuteczność przedsięwziętych środków, ale otrzymuje informacje o słuszności wdrażanych rozwiązań ofertowych. Jak w e-commerce sprzedawać więcej?

Czy kampania Google Ads się opłaca?

30 lipca 2018
Miliony użytkowników korzystających codziennie z Internetu mogą być odbiorcami reklamy w ramach kampanii Google Ads.

Nasze artykuły
na Twojej skrzynce!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z artykułami z naszego bloga.
Nie przegap najciekawszych wpisów, które
pomogą Ci odnieść sukces w Internecie!

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

kontakt // ideoforce.pl