Jak uzyskać link zwrotny z Wikipedii?

Wikipedia to najsłynniejsza na świecie elektroniczna encyklopedia. Stwarza jej użytkownikom możliwości edytowania treści i linkowania, dlatego warto korzystać z jej potencjału. Jednak nie jest to proste zdanie, chociaż z pewnością warte wysiłku.

Umieszczanie linków zwrotnych na stronach innych niż nasza, jest działaniem wpływającym na ruch w witrynie – wchodzi w zakres pozycjonowania. Ważne, aby były to witryny o sporej popularności. Taką też jest Wikipedia, największa wolna encyklopedia. Jest to witryna, która wzbudza zaufanie wśród użytkowników sieci, uzyskując przez to wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Jednak z uwagi na tak duże zainteresowanie Wikipedią, promowanie strony poprzez umieszczanie linków zwrotnych nie jest proste. Pod tekstem objaśniającym pojęcie zawsze umieszczone są źródła, na których bazuje treść. Bywa, że niektóre treści nie są opatrzone przypisami. Jest to dobra okazja na edytowanie treści i tym samym zamieszczenie źródła uzupełnianych informacji – w tym przypadku będzie to link do naszej strony.

Edytowanie i zamieszczanie treści w Wikipedii nie jest zadaniem łatwym. Portal ten wymaga stosowania się przez każdego edytującego do określnych wytycznych. Linki zewnętrzne odsyłają do strony, ale również stanowią uzupełnienie treści. Są dobrze postrzegane, jednak jak zaznacza sama Wikipedia, muszą w znaczący sposób poszerzać informacje zawarte w treści. Do wytycznych należy również bezpośrednie prowadzenie do materiałów związanych z artykułem i umieszczone linku w wyraźnie oddzielonej sekcji, która nie może być większa niż treść. Zabronione jest odsyłanie do stron reklamowych, które nie uzupełniają Wikipedii w merytoryczny sposób lub witryn o zmiennej wartości i ograniczonym dostępie. Uzupełniając bibliografię w Wikipedii, trzeba mieć na uwadze, żeby w tym momencie na naszej stronie znalazły się treści wysokiej jakości, które będą uzupełnieniem tekstu opatrzonego przypisami.

Pomożemy Ci zdobyć wartościowe linki do Twojej witryny!

Podobne wpisy

Zmiany algorytmu Google w 2018

1 lutego 2019
Google stale udoskonala oferowane możliwości. Każda zmiana ma na celu ułatwienie użytkownikom korzystanie z wyszukiwarki, a przede wszystkim dostarczania im coraz lepszych i bardziej trafnych wyników. Jakie zmiany zapewnił nam Google w 2018?

Jak mogę uzyskać większy ruch na mojej witrynie?

1 lutego 2019
Ruch na stronie internetowej jest niezbędny do tego, aby mogła funkcjonować. Warto znać podstawowe techniki pozyskiwania wartościowego ruchu, by przyciągać nowych użytkowników i jeszcze skuteczniej zaznaczać obecność w sieci.

Nasze artykuły
na Twojej skrzynce!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z artykułami z naszego bloga.
Nie przegap najciekawszych wpisów, które
pomogą Ci odnieść sukces w Internecie!

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

kontakt // ideoforce.pl