Jak zwiększyć jakość linków zwrotnych w SEO?

To, jakiej jakości linki zwrotne uzyskujemy, przekłada się na ich skuteczność. Dlatego tak ważne jest zwiększanie wartości linków odsyłających do strony. Poniżej przedstawimy sposoby, które z pewnością przyczynią się do poprawy ich efektywności.
28 lutego 2019

Zdobywanie linków zwrotnych, czyli tzw. link building jest istotnym elementem działań w ramach pozycjonowania strony. Skuteczność linków jest mierzona nie tylko ich ilością, ale przede wszystkim jakością. To właśnie wartościowe linki są w stanie generować ruch w witrynie, czego konsekwencją jest wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania. Tym, co jest istotne podczas pracy nad linkami jest regularność i monitorowanie działań.

Jednym ze sposobów pozyskiwania wysokiej jakości odnośników w postaci linków jest umieszczanie ich na wartościowych witrynach o dużym stopniu zaufania od Google. Oznacza to, że strona taka jest tematycznie powiązana z naszą. Linki w pewnym sensie przekazują swoją wartość witrynie, na którą kierują, ponieważ Google jest w stanie ocenić połączenie stron. Typami witryn, z których możemy pozyskać takie linki, są między innymi: blogi i monitorowane fora dyskusyjne, serwisy o określonej tematyce, witryn lokalne, katalogi firm, blogi na innych stronach, oraz media społecznościowe. Strategią w ramach której można zdobywać linki dobre jakościowo jest content marketing. To właśnie treść wartościowa i użyteczna treść, która zostanie właściwie rozpowszechniona i dystrybuowana, nadaje stronie wartości. Treścią w tym przypadku jest nie tylko tekst, ale również infografiki, filmy, podcasty czy poradniki – wszystko to może posłużyć do stworzenia materiału, który w formie linku będzie przekazywany dalej.

Zajmiemy się kompleksowo pozycjonowaniem Twojej witryny!

Podobne wpisy

Jak prawidłowo stosować parametry URL w kampaniach na Facebooku?

22 lutego 2019
Zbieranie wartościowych danych to absolutna podstawa w optymalizacji działań e-marketingowych. W przypadku reklam na Facebook'u ułatwiają to parametry URL. Jak je stosować, by przynosiły zamierzony efekt?

Czym jest Agencja Full Service Digital Marketing?

20 lutego 2019
Czym jest Agencja Full Service Digital Marketing? Jakie usługi świadczy? Pokrótce wyjaśniając jest to agencja, która obsługuje Klienta kompleksowo na podstawie holistycznie przygotowanej strategii.