Jaka jest najbezpieczniejsza przeglądarka internetowa?

Bezpieczeństwo w internecie to ważny czynnik, który ma wpływ na ruch użytkowników na stronach. Ważne jest również bezpieczeństwo przeglądarki, z której korzystamy surfując w internecie. Jaka przeglądarka jest najbezpieczniejsza?

Każda z popularnych na rynku przeglądarek internetowych jest bezpieczna. Liczne zabezpieczenia, możliwość doinstalowywania wtyczek czy rozszerzeń sprawia, że bezpieczeństwo użytkownika w sieci znacznie wzrasta. Jednak według badań przeprowadzonych przez Trinity College Dublin najbezpieczniejszą dla użytkownika jest przeglądarka internetowa Brave. Funkcjonuje ona zaledwie od kilku miesięcy, kiedy to ruszyła jej stabilna wersja 1.0. Od pozostałych przeglądarek, z których korzystają użytkownicy, czyli np. Chrome, Firefox czy Safari odróżnia ją brak wykorzystania identyfikatorów umożliwiających śledzenie adresu IP i nie udostępniała szczegółów na temat odwiedzanych stron żadnym serwerom.

Sama aplikacja promowana jest jako bezpieczne oprogramowanie do swobodnego surfowania w sieci i faktycznie takim się okazuje. Przeglądarka oprócz innowacyjnego zabezpieczenia danych użytkowników posiada automatyczne blokowanie reklam i wtyczek śledzących oraz nie zapisuje informacji o aktywności użytkownika. Należy tutaj wspomnieć, że większość dostępnych na rynku przeglądarek oferuje takie opcje ale tylko po zainstalowaniu odpowiednich dodatków. W badaniach jednak brano pod uwagę tzw. "czyste" dystrybucje oprogramowania bez żadnych dodatkowych usprawnień instalowanych przez użytkownika z gotowego repozytorium.

Pozostałe przeglądarki internetowe wypadły znacznie gorzej w zestawieniu właśnie przez wykorzystanie wcześniej wspomnianych identyfikatorów nadawanych dla każdego adresu IP. Ich wykorzystanie jest konieczne w przypadku zastosowania niektórych usprawnień, np. funkcji automatycznego uzupełniania treści.

przeglądarki internetowe

Porozmawiajmy o e-marketingu
dla Twojego biznesu!

Podobne wpisy

Jak bezpiecznie dla SEO wdrożyć protokół SSL

27 lipca 2018
Przeglądarka Chrome informuje użytkowników o niebezpiecznym połączeniu na stronach, na których nie wdrożono certyfikatu SSL. Sprawdź jak bezpiecznie przejść na SSL bez spadków w organicznych wynikach wyszukiwania.

Skąd czerpać pomysły na słowa kluczowe do pozycjonowania?

25 lipca 2018
Działania pozycjonerskie w głównej mierze oparte są na słowach kluczowych, dlatego tak ważne jest ich odpowiedni dobór. Jak wybierać frazy kluczowe?
kontakt // ideoforce.pl