Jakie jest najlepsze darmowe narzędzie SEO?

Używanie narzędzi podczas prowadzenia działań SEO jest koniecznością. Spośród wielu dostępnych, warto wybrać te, które będą odpowiadały na potrzeby działań prowadzonych na stronie.

W poszukiwaniach najlepszego narzędzia można podpatrywać firmy specjalizujące się w działaniach SEO. Jednak jeśli chcemy korzystać z narzędzi bez ponoszenia kosztów, możemy korzystać z darmowych. Narzędzi SEO oferujących darmowe opcje jest wiele. Te, które są udostępniane w pełni bezpłatnie, to między innymi:

  • Answer The Public – generujące najpopularniejsze frazy i pytania wpisywane w wyszukiwarkę przez użytkowników,
  • Google Analytics – umożliwiające dokładną analizę witryny,
  • Google Trends – pokazujące na podstawie wybranego przedziału czasowego i dowolnego zakresu terytorialnego popularność wybranej frazy kluczowej,
  • Google Serach Console – pozwalające na monitorowanie strony pod względem widoczności, błędów czy indeksowania,
  • Ubersuggest – tworzące raporty najlepszych stron SEO, proponujące słowa kluczowe i pomysły na treści,
  • Mozcast – obrazujące w formie „prognozy pogody” zmiany w algorytmie Google dotyczące SEO,
  • Google Mobile-Friendly Test – generujące raport, który pokazuje informacje dotyczące konieczności wdrożenia zmian w obszarze SEO w wersji mobilnej strony.

To tylko niektóre z darmowych narzędzi, na które warto zwrócić uwagę i których potencjał być może wciąż jest mało doceniany. Jeśli nie jesteśmy przekonani do płatnych narzędzi, warto skorzystać darmowego okresu próbnego. Być może po zobaczeniu pierwszych efektów lub po dokładnym poznaniu funkcjonalności, zdecydujemy się na dłuższe korzystanie z nich. Wśród takich narzędzi wymienić możemy: Senuto, SEMSTORM, Majestic czy Sentione.

narzedzia do seo

Zajmiemy się pozycjonowaniem Twojej strony internetowej!

Podobne wpisy

Jak zwiększyć jakość linków zwrotnych w SEO?

28 lutego 2019
To, jakiej jakości linki zwrotne uzyskujemy, przekłada się na ich skuteczność. Dlatego tak ważne jest zwiększanie wartości linków odsyłających do strony. Poniżej przedstawimy sposoby, które z pewnością przyczynią się do poprawy ich efektywności.

Czym jest Google Keyword Planner?

28 lutego 2019
Planer słów kluczowych to darmowe narzędzie, które pomaga w zarządzaniu kampaniami Google Ads, SEO, czy nawet w pisaniu tekstów na blog firmowy. Jest dostępny dla każdego, kto posiada konto Google Ads.

Nasze artykuły
na Twojej skrzynce!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z artykułami z naszego bloga.
Nie przegap najciekawszych wpisów, które
pomogą Ci odnieść sukces w Internecie!

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

kontakt // ideoforce.pl