Jakie są najczęstsze błędy SEO na stronie?

Błędy w działaniach SEO skutkują osłabieniem naszej strony w rankingach wyszukiwarki. Ich znajomość jest niezbędna zarówno do zapobiegania im, jak i wykluczenia z prowadzonych działań.

SEO obok linkowania i budowania stopnia zaufania do strony (czynnik trust rank) dotyczy pozycjonowania. Błędy popełniane podczas czynności w zakresie SEO obniżają efekty pozycjonowania. Jednak można temu zapobiegać. W jaki sposób? Przede wszystkim trzeba poznać możliwe nieprawidłowości, by móc je wyeliminować lub do nich nie dopuścić. Do popełnianych błędów SEO na stronie zaliczamy:

  • Nieprawidłowości w strukturze nagłówków H1-H6, które dotyczącą chociażby umieszczania niewłaściwych słów lub całkowitego ich pomijania (np. nagłówek H1 powinien zwierać najistotniejsze słowa kluczowe).
  • Przesadne umieszczanie w treści słów kluczowych. Nadużywanie fraz jest nie tylko źle widziane przez wyszukiwarkę, ale i użytkowników.
  • Skomplikowane adresy URL – adres strony musi być jak najbardziej przyjazny, w URL powinno znaleźć się słowo kluczowe. Poniżej przykład niewłaściwie skonstruowanego adresu witryny:

adresy url

  • Niepoprawność tagów Description oraz Title. Pierwsze nie są czynnikiem mającym wpływ na pozycjonowanie, jednak mają za zadanie skłonić użytkownika do kliknięcia w link prowadzący do strony. Często bywa, że Title nie zawiera słów kluczowych lub jest takie sam dla wielu podstron, co nie może mieć miejsca w przypadku działań SEO.
  • Duplikowanie treści na stronie – wiele witryn kopiuje opisy zamieszczone na różnych podstronach.
  • Problemy z prędkością ładowania się strony, które nie tylko zniechęcają do korzystania z niej, ale powodują, że witryna jest gorzej ocenianie przez Google.
  • Błędne linkowanie wewnętrzne lub jego brak, które ma miejsce w przypadku, gdy linki nie odsyłają do podstron.
  • Zbyt duży rozmiar plików graficznych i niewłaściwe opisanie ich.
  • Brak contentu lub błędy w treści, co znacząco obniża wartość strony w wyszukiwarce i jest nieprzychylnie postrzegane przez użytkowników.

błędy w seo

Zadbamy o SEO Twojej witryny internetowej!

Podobne wpisy

Trendy w projektowaniu graficznym w 2019 roku

9 listopada 2018
Świat obraca się wokół tego, co modne i popularne. Klienci poszukują marek, które są trendy, dlatego firmy starają się przykuć ich uwagę. Dążą do atrakcyjności, szczególnie wizualnej. Przedstawiamy jakie trendy graficzne czekają nas w 2019 roku.

Jak uzyskać linki zwrotne dofollow?

6 listopada 2018
Pozycjonowanie strony wymaga wielu zabiegów w obrębie witryny i poza nią. Dobrej jakości linki zwrotne wpływają na widoczność witryny w Google, dlatego warto znać sposoby, które pomogą w ich uzyskaniu.

Nasze artykuły
na Twojej skrzynce!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z artykułami z naszego bloga.
Nie przegap najciekawszych wpisów, które
pomogą Ci odnieść sukces w Internecie!

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

kontakt // ideoforce.pl