Jakie są najlepsze sposoby na zdobywanie linków do witryny?

Sposobów na pozyskiwanie linków do strony jest wiele, jednak możemy wyodrębnić te przynoszące witrynie najwięcej korzyści. Linkowanie znacząco poprawia pozycję strony w wyszukiwarce, co przekłada się na generowanie ruchu.

Zdobywanie linków jest jednym z elementów pozycjonowania. Istnieją sposoby, które pomogą na pozyskaniu najbardziej wartościowych. Linkami o najwyższej wartości dla strony są linki naturalne oraz generujące ruch i to na nich powinno skupiać się najwięcej uwagi. Link, który wytwarza ruch, pozwala stronie sprzedaż lub prezentować ofertę, skłaniając do kontaktu i korzystania z usług.

Sposobem na pozyskanie linków naturalnych jest skłonienie użytkowników, aby sami linkowali do treści umieszczanych w naszej witrynie. Możliwe będzie to wówczas, kiedy strona zaoferuje odwiedzającym ją treści wysokiej jakości. Publikując informacje na przykład w postaci artykułów eksperckich lub infografik należy pamiętać o korzyściach, jakie uzyska osoba, która się z nimi zapozna. To pozwoli tworzyć przekaz użyteczny i wartościowy, który będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby. Ruch w witrynie można tworzyć poprzez umieszczanie linków na innych stronach. Mogą to być komentarze na blogach i forach dyskusyjnych. Dobrym sposobem na zdobycie linków jest również pisanie gościnnie na innych stronach. Może przybierać formę obustronnej współpracy, w ramach której piszemy u innych, ale i na naszej stronie publikowane są treści. Warunek jest jeden – strona taka powinna być witryną o dobrej reputacji.

linki do witryny - backlinki

Ciesz się sukcesem dzięki pozycjonowaniu!

Podobne wpisy

Google Ads – podsumowanie zmian w 2018 roku

11 stycznia 2019
Rok 2018 przyniósł wiele zmian i zapewne zostanie w pamięci wszystkich użytkowników systemu reklamowego Google. Niektóre z nich są kontynuacją zmian zapoczątkowanych już wcześniej, a niektóre to zupełnie nowe pomysły. Przypomnijmy najważniejsze z nich.

Jaka jest najskuteczniejsza forma reklamy internetowej?

9 stycznia 2019
Obecnie w znaczącym stopniu reklamowanie produktów przeniosło się do internetu. Powszechność i dostępność kanałów komunikacji, poprzez które można prowadzić działania promocyjne, pozwala na tworzenie reklamy internetowej w rozmaitych formach.
kontakt // ideoforce.pl