Różnice między Google AdSense a Google Ads

Google Ads i Google AdSense to platformy reklamowe należące do Google. Choć ściśle ze sobą powiązane to istnieje między nimi kilka istotnych różnic.

Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma usługami to przede wszystkim to dla kogo są przeznaczone. Google Ads to usługa przeznaczona dla reklamodawców, natomiast Google AdSense to usługa skierowana dla wydawców, właścicieli witryn.

Google AdSense pozwala wydawcom zarabiać na swoich witrynach internetowych. Właściciele witryn udostępniają część swojej witryny jako powierzchnię reklamową, w której będą emitowane reklamy displayowe lub tekstowe reklamodawców korzystających z Google Ads.

Google Ads umożliwia reklamodawcom stworzenie własnej kampanii reklamowej. Między innymi kampanie w sieci reklamowej, którą w dużej mierze tworzą wydawcy udostępniający swoje powierzchnie reklamowe w Google AdSense.

Reklamodawca płaci Google za każde kliknięcie w jego reklamę. Kiedy reklamodawcy płacą za kliknięcia w ich reklamę, pewna część tej kwoty przeznaczona jest dla wydawcy, który udostępnił powierzchnie reklamową a kliknięcie w reklamę odbyło się właśnie z jego witryny. Zgodnie z powyższym druga różnica pomiędzy dwoma platformami wynika z rodzaju opłat. W Google Ads ponosimy koszty reklamowe za emisje swoich reklam. Natomiast w Google AdSense to wydawcy otrzymują środki od Google w zamian za udostępnienie powierzchni reklamowej.

Kolejną istotną różnicą jest sposób konfiguracji ww. usług. Proces tworzenia i optymalizacji kampanii Google Ads wymaga większego doświadczenia i kontroli na wielu płaszczyznach, aby kampanie przynosiły zamierzone efekty. Dlatego jeśli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia to warto pomyśleć o powierzeniu tego agencji marketingowej. W Google AdSense sprawa jest nieco prostsza. Wymaga od nas jedynie wgrania odpowiedniego kodu na stronę internetową. I to tak naprawdę tyle. W miejsca gdzie wkleimy kod będą automatycznie wyświetlać się reklamy reklamodawców.

adsense

Ocena artykułu:
Różnice między Google AdSense a Google Ads

Autor

Mateusz Bober
Mateusz Bober

Szukasz rozwiązań marketingowych dla Twojego biznesu?

Nasi eksperci przygotują najlepszą strategię i pomogą zwiększyć Twoją sprzedaż.

kontakt // ideoforce.pl