Wpływ treści na wysokie pozycje strony

Serwis oceniany jest przez roboty wyszukiwarek oraz użytkowników, którzy decydują o jego przydatności i wysokiej wartości, w tym merytorycznej. Dlatego tak ważny jest content umieszczany na stronie, na który składa się między innymi wysokiej jakości treść
25 września 2013

Co z tą treścią?

Algorytm wyszukiwarki został tak przygotowany, aby wyróżniać strony tylko z wartościową treścią, której jednocześnie poszukują w Internecie użytkownicy. Tym samym strona posiadająca odpowiedni content jest w stanie uzyskać wysokie pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania. Konsekwencją tego będzie z kolei większy ruch na stronie, gdyż użytkownicy, którzy ją odwiedzili będą chcieli zapoznać się ze znajdującym się na niej materiałem. Oczywiście powrócą na stronę i pozostaną na niej dłużej tyko wówczas, gdy będzie ona na bieżąco aktualizowana wciąż dobrą treścią.

tresc i pozycje

O wartości strony  - zdaniem robotów wyszukiwarek, a także użytkowników - decyduje zatem nie tylko sama jakość już zamieszczonych treści, ale też jej ilość i konsekwentne jej wzbogacanie. Podczas gdy roboty wyszukiwarki ocenią unikalność tekstu, użytkownicy jej przydatność - co w sumie daje wysoką wartość.

A wszystko za sprawą Google

Zależność między contentem a pozycją strony wynika ze zmian wprowadzonych do algorytmu Google, których celem jest usuwanie spamu z wyników wyszukiwania, gdzie powinny się znajdować tylko strony z wartościowe. Oceniany jest oryginalny content, adekwatny do specyfiki strony i niepowielany - czyli niekopiowany z innych serwisów. Ponieważ w wyniku przeprowadzonych zmian promowane są strony z contenten wysokiej jakości, naturalną koleją rzeczy jest znaczne obniżanie pozycji stron z zawartością niskiej jakości. Zmiany wprowadzane w algorytmie Google ukierunkowane są na poprawę jakości serwisów pojawiających się w naturalnych wynikach wyszukiwania, w tym przede wszystkim tych zajmujących dotychczas wysokie pozycje. Jest to swego rodzaju selekcja, która odbywa się zgodnie z ustalonymi zasadami, których nieprzestrzeganie powoduje gwałtowny spadek strony. Tym samym nie warto kopiować treści, lepiej nastawić się na tworzenie własnych merytorycznych artykułów eksperckich, przeprowadzanie analiz i prezentowanie wniosków, które nie tylko docenią roboty wyszukiwarek, ale też użytkownicy. Nagrodą będą wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania i zwiększony ruch na stronie, co przekłada się na popularność serwisu i konwersję.

stop spam

Jak tworzyć wartościowy content?

Odpowiedź wydaje się prosta: zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez Google. Ale jakie są te zasady SEO? Przede wszystkim należy dbać o to, aby serwis posiadał tylko niepowtarzalną treść - kopiowanie treści niestety często związane jest z tzw. programem partnerskim. Najlepiej więc tworzyć własne treści bądź poddawać przeredagowaniu tego, czym się już dysponuje. Tutaj warto sięgnąć po synonimy, które w znaczny sposób zróżnicują podstawowe opracowanie.

Jednak najkorzystniejsze dla stworzenia strony wysokiej jakości jest pisanie własnych unikalnych tekstów w oparciu o samodzielnie zgromadzony materiał. Ponieważ tak przygotowana treść zazwyczaj jest kompozycją przemyślaną, można się spodziewać, iż będzie interesująca dla użytkowników. Dodatkowo, jeśli najważniejsze zagadnienia zostaną podkreślone przez nagłówki, pogrubienia i wypunktowania, a całość wzbogacą grafiki lub zdjęcia, docenią to tak internauci jak i Google. Sprawdzonym rozwiązaniem jest profesjonalny copywriting, czyli pisanie tekstów na zamówienie, jednak tutaj od wartość merytoryczna warunkuje cenę.

wyróżnienia tekstu

Dobrze przygotowana treść to taka, która ułatwi pozycjonowanie serwisu, a zatem oprócz zawartości merytorycznej będzie się wyróżniała właściwie dobranym słownictwem.

strategia marketingowa

Autor

Podobne wpisy

Eksperymentowanie i wdrażanie - testy A/B stron internetowych

13 sierpnia 2013
Witryna zawsze projektowana jest pod potrzeby użytkowników. Pytanie jednak, czy specjaliści branży informatycznej, którzy odpowiadają za tworzenie stron internetowych, w taki sam sposób postrzegają serwisy jak przeciętny użytkownik?

Promocja w mediach społecznościowych - zadbaj o swój fan page. cz. 2

30 lipca 2013
Istotne znacznie w promocji prowadzonej w social media jest posiadanie fan page’a na najpopularniejszym serwisie, czyli Facebook’u. Jak dotąd skupia on najwięcej użytkowników komunikujących się ze sobą i przesyłających sobie różnego rodzaju informację.

Nasze artykuły
na Twojej skrzynce!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z artykułami z naszego bloga.
Nie przegap najciekawszych wpisów, które
pomogą Ci odnieść sukces w Internecie!

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

kontakt // ideoforce.pl