Czym jest responsive web design?

RWD - Responsive Web Design. Jest to podejście do tworzenia witryn internetowych w taki sposób, aby wszystkie elementy strony dostosowywały się do różnych rozmiarów ekranów i urządzeń mobilnych automatycznie.
9 maja 2018

Zadaniem responsywnych stron internetowych jest zapewnienie użytkownikom swobodnego poruszania się po stronie niezależnie od wymiarów ekranu urządzenia, z którego się korzysta. Podczas tworzenia stron RWD bierzemy pod uwagę sposób wyświetlenia treści, obrazów czy filmów, sposób formatowania tekstu i rozmieszczenia elementów klikalnych, a także kolejność wyświetlania składowych witryny.

Podstawą współczesnego projektowania stron internetowych jest koncepcja mobile first. Koncepcja ta zakłada, że w pierwszej kolejności tworzona jest strona pod urządzenia mobilne, a dopiero później jest ona dopasowywana do komputerów. Takie podejście do tworzenia witryn gwarantuje stworzenie wygodnej w użytkowaniu i przyjaznej responsywnej strony.

Witryny responsywne są cenione nie tylko przez użytkowników, ale również i przez robotów indeksujących strony. Google kładzie duży nacisk na User Experience i coraz rzadziej w wynikach wyszukiwania pojawiają się strony, które nie są dostosowane do standardów Responsive Web Design. W czasach, gdy praktycznie każda osoba korzystająca z Internetu posiada smartfon czy tablet, responsywna strona internetowa nie jest opcjonalnym rozwiązaniem, lecz wymogiem. Dzięki temu będziemy pewni, że nie stracimy potencjalnych klientów korzystających z urządzeń mobilnych.

Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:
Średnia ocen użytkowników 5.0 na podstawie 3 ocen

Inne wpisy