Jak uzyskać link zwrotny z Wikipedii?

Wikipedia to najsłynniejsza na świecie elektroniczna encyklopedia. Stwarza jej użytkownikom możliwości edytowania treści i linkowania, dlatego warto korzystać z jej potencjału. Jednak nie jest to proste zdanie, chociaż z pewnością warte wysiłku.

Umieszczanie linków zwrotnych na stronach innych niż nasza, jest działaniem wpływającym na ruch w witrynie – wchodzi w zakres pozycjonowania. Ważne, aby były to witryny o sporej popularności. Taką też jest Wikipedia, największa wolna encyklopedia. Jest to witryna, która wzbudza zaufanie wśród użytkowników sieci, uzyskując przez to wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Jednak z uwagi na tak duże zainteresowanie Wikipedią, promowanie strony poprzez umieszczanie linków zwrotnych nie jest proste. Pod tekstem objaśniającym pojęcie zawsze umieszczone są źródła, na których bazuje treść. Bywa, że niektóre treści nie są opatrzone przypisami. Jest to dobra okazja na edytowanie treści i tym samym zamieszczenie źródła uzupełnianych informacji – w tym przypadku będzie to link do naszej strony.

Edytowanie i zamieszczanie treści w Wikipedii nie jest zadaniem łatwym. Portal ten wymaga stosowania się przez każdego edytującego do określnych wytycznych. Linki zewnętrzne odsyłają do strony, ale również stanowią uzupełnienie treści. Są dobrze postrzegane, jednak jak zaznacza sama Wikipedia, muszą w znaczący sposób poszerzać informacje zawarte w treści. Do wytycznych należy również bezpośrednie prowadzenie do materiałów związanych z artykułem i umieszczone linku w wyraźnie oddzielonej sekcji, która nie może być większa niż treść. Zabronione jest odsyłanie do stron reklamowych, które nie uzupełniają Wikipedii w merytoryczny sposób lub witryn o zmiennej wartości i ograniczonym dostępie. Uzupełniając bibliografię w Wikipedii, trzeba mieć na uwadze, żeby w tym momencie na naszej stronie znalazły się treści wysokiej jakości, które będą uzupełnieniem tekstu opatrzonego przypisami.

  Zespół Ideo Force
  AUTOR
  tel.+48 17 860 09 59
  Napisz do mnie
  UDOSTĘPNIJ
  in tw fb
  Ocena artykułu:
  Twoja ocena:

  Inne wpisy