Zakładanie sklepu internetowego

Sprawnie uruchamiamy witryny e-commerce i przenosimy sprzedaż do internetu. Zakładanie sklepu internetowego to początek. Zaplanujemy dla Ciebie strategię marketingową, dzięki której wypromujesz swój biznes w sieci, zdobędziesz klientów i wyróżnisz się na rynku.

Bezplatna konsultacja
Joanna Tymowicz
Joanna Tymowicz
Client Service Director w Ideo Force
 • tel. 782 387 793

Wiemy, że własny sklep internetowy to niemałe wyzwanie dla jego właściciela. Zanim przystąpimy do pracy, chcemy poznać Twoje potrzeby, a także wiedzieć kim są Twoi klienci i czego oczekują na stronie sprzedażowej. Na podstawie tych informacji przygotujemy rozwiązania odpowiednie dla Twoich celów sprzedażowo-biznesowych.

Zakładanie sklepu

Wdrożenie sklepu, optymalizacja, promocja i działania marketingowe. Zakładanie sklepu internetowego to wiele działań, które potrzebują sprawnej koordynacji. Do tego dochodzi analiza konkurencji, badanie potrzeb grupy docelowej, obsługa narzędzi, tworzenie treści na stronę sklepu, w tym opisów produktów.

Zajmiemy się obsługą Twojego e-commerce od momentu wyboru platformy i jej wdrożenia po marketing sprzedażowy. Pomożemy Ci w opracowaniu biznesplanu, wyborze systemu CMS, zatowarowaniu oraz przygotowaniu strategii promocji e-sklepu w Google i social media. W zakres naszej obsługi e-commerce wchodzi też pozyskiwanie klientów, w tym przekształcanie ruchu w sklepie internetowym na sprzedaż lub leady, ponowne przyciąganie klientów, odzyskiwanie utraconych koszyków, konwertowanie klientów na ambasadorów marki.

Biznesplan e-sklepu

Założenie sklepu internetowego wiąże się ze sporymi wyzwaniami. Już na wczesnych etapach biznesplanu warto określić kilka czynników np.: do kogo kierowany jest nasz produkt, czy kto jest naszą konkurencją i jakie szanse mamy na skuteczne zaistnienie na rynku e-commerce.

W ramach kwestii technicznych, warto dobrze zastanowić się nad doborem odpowiedniego oprogramowania dla sklepu – w zależności od charakterystyki sklepu, rodzaju zatowarowania, czy też ilości oferowanych produktów ważne jest, aby dobrać CMS jak najlepiej dopasowany do potrzeb. Na swoim koncie mamy wdrażanie ecommerce w oparciu o autorski CMS Edito, jak również Magento czy PrestaShop.

Założymy sklep na miarę Twoich oczekiwań!

Jak stworzyć sklep internetowy?

Służymy naszym klientom w kompleksowym konsultingiem przy wprowadzeniu sklepu internetowego do sektora e-commerce. Jesteśmy w stanie przygotować intuicyjne makiety sklepu, mające na celu zwiększenie jego użyteczności już we wczesnych procesach sprzedaży. Dobrze przemyślany od początku projekt ma o wiele większe szanse na końcowy sukces. W przypadku istniejących już sklepów, przeprowadzamy badania użyteczności oraz audyty mające na celu rozwiązanie określonych w briefie problemów.

Doskonale wiemy, że szybkość działania w czasach tak licznej konkurencji to podstawa. Dlatego zapewniamy ekspresową obsługę, która pomoże Ci wybić Twój biznes i zwiększyć zarobki.

Systemy i technologie

Ciężko powiedzieć jaka jest „najlepsza” platforma, ponieważ to specyficzne potrzeby określą, które funkcje przyniosą firmie najwięcej korzyści. Jeśli próbujesz wykonać podstawowy e-commerce, a nie potrzebujesz opcji skalowalnej lub dostosowywalnej, jedna z mniejszych, prostszych platform e-commerce może być idealna dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz dużej wszechstronności warto zdecydować się na którąś z bardziej wydajnych platform.

Ideo Force posiada doświadczenie w pracy z wieloma platformami do zarządzania sklepami internetowymi. Co więcej posiadamy zaplecze programistyczne, które sprawia, że potrafimy dostosować wybraną platformę do indywidualnych potrzeb klienta.

Systemy, z którymi mamy doświadczenie wdrożeniowe to między innymi:

 • Shoper - gotowe oprogramowanie dla sklepu internetowego dostępne jest jako usługa typu SaaS. Dostarczane sprzedawcom działającym w branży e-commerce przez firmę DreamCommerce.
 • Edito - autorski i dedykowany system do obsługi sklepów internetowych. System działa zarówno w technologii PHP jak i ASP.NET.
 • Prestashop - otwarte oprogramowanie udostępniane na licencji Open Software License.
 • Clickshop - oprogramowanie przeznaczone dla sklepów internetowych bazujące na silniku skryptu Shoper.
 • Magento - otwarte oprogramowanie udostępniane na licencji Open Software License.
 • IdoSell Shop oraz IAI Shop - oprogramowanie do zarządzania sklepem internetowym udostępniane w formie SaaS przez firmę IAI S.A.
 • Drupal - otwarte oprogramowanie udostępniane na licencji Open Software License.
 • Opencart - otwarte oprogramowanie udostępniane na licencji Open Software License.
 • Sote - oprogramowanie do zarządzania sklepem internetowym udostępniane w formie SaaS.
 • Shopify - mniej popularny w Polsce systemy SaaS do zarządzania sklepem internetowym.

Naszym klientom wybrać system e-commerce optymalny dla ich indywidualnych potrzeb

Niektóre biznesy wymagają jednak zastosowania bardziej zaawansowanych i innowacyjnych rozwiązań. Jako marka jesteśmy ściśle powiązani z Ideo – eCommerce Software House, który dostarcza najwyższej jakości rozwiązania e-commerce, dostosowane do potrzeb i wymogów nawet najbardziej wymagających Klientów. Sprawdź informację na temat platform sprzedażowych dedykowanych zaawansowanej obsłudze klientów indywidualnych oraz B2B. 

Kompleksowa strategia

W jaki sposób możemy weryfikować podjęte działania, bez wcześniej przygotowanej strategii?

Kompleksowy plan wprowadzenia sklepu internetowego na rynek jest fundamentalnym czynnikiem rzutującym na jego późniejszy sukces. O wiele łatwiej jest wyznaczyć sobie określone cele, jakie chcemy uzyskać na poszczególnych etapach prowadzenia działalności online, a następnie je weryfikować i określać miejsce, w jakim aktualnie znajduje się nasz sklep internetowy.

Ideo Force to jest część Ideo

Jesteśmy częścią Ideo – znanego i cenionym dostawcy rozwiązań informatycznych oraz internetowych. Ideo to software house, który tworzy serwisy internetowe, sklepy online, platformy B2B oraz dedykowane oprogramowanie dla małych i dużych firm, a także instytucji publicznych. Jesteśmy doradcami - każde wdrożenie poprzedza diagnoza problemów oraz analiza potrzeb i celów, które klient chce osiągnąć.

W najnowszym zestawieniu Diamenty Forbesa 2020, Ideo znalazło się w gronie najszybciej rozwijających się firm. Dwa lata z rzędu było wyróżnione w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 CE. Posiada tytuły: Microsoft Gold Certified Partner, Google Partner.

Zrealizowane przez Ideo projekty otrzymały liczne nagrody m.in. Webstar w kategorii „Dom i Ogród” dla BRW za platformę e-commerce.

Jeden partner to wiele korzyści

Współpraca z agencją e-commerce ułatwia prowadzenie sklepu na wielu płaszczyznach, od pozyskiwania klientów przez kampanie reklamowe po optymalizację strony. Co daje współpraca z jednym partnerem?

 • Zwiększysz ruch w swoim sklepie, wygenerujesz sprzedaż i rozbudujesz bazę klientów poprzez kampanie reklamowe, które przygotujemy i poprowadzimy, 
 • Zmaksymalizujesz zwrot z inwestycji na wydatki marketingowe (takie jak PPC, marketing afiliacyjny, e-mail marketing czy pozycjonowanie) dzięki naszemu wsparciu optymalizacyjnemu.
 • Poprawisz doświadczenie użytkowników na stronie i użyteczność witryny, co spowoduje, że będą wracać i polecać Twój sklep innym.
 • Skupisz się na prowadzeniu swojego biznesu, będziesz miał czas na rozwijanie bazy produktowej, budowanie relacji z partnerami i logistykę, a my zajmiemy się marketingiem.
 • Będziesz miał pomoc konsultanta, który odpowie na pytania i pomoże Ci podejmować właściwe decyzje e-marketingowe.

Jako agencja e-commerce generujemy sprzedaż w e-commerce, pomagamy, doradzamy. Zakładanie sklepu internetowego wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. Nasza agencja zapewni Ci pomoc na każdym etapie, począwszy od biznesplanu, a kończąc na opracowaniu skutecznej strategii marketingowej dla Twojego sklepu.

Założenie sklepu to dopiero początek

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że uruchomienie sklepu internetowego to dopiero początek drogi w branży e-commerce. Konieczna jest przemyślana promocja oparta na dopasowanej strategii. Jesteśmy w tym specjalistami. Poniższy wykres pokazuje jakie wyniki udało się wygenerować w ciągu zaledwie kilku miesięcy współpracy dla jednego z naszych klientów e-commerce:

Jeśli interesuje Cię zwiększenie sprzedaży sklepie, koniecznie skontaktuj się z nami. Opracujemy najlepszą strategię marketingową dla Twojej marki.

Najczęstsze pytania

Czy Ideo Force zajmuje się także integracjami?

Tak. Za pomocą integracji uzyskujemy efekt synergii. Wiemy, że połączenie poszczególnych systemów daje lepszy efekt niż korzystanie z każdego z nich osobno. Sklepy internetowe to platformy IT, gdzie takie podejście w szczególności umożliwia osiągnięcie pełni potencjału.

Połączenie usług czy serwisów z daną platformą sprawia, że procesy takie jak obsługa zamówień, dodawanie nowych produktów, zarządzanie stanem magazynowym czy komunikacja z klientem może zachodzić automatycznie bądź pół-automatycznie. Gwarantuje to dużą skalowalność biznesu oraz w dużym stopniu podnosi funkcjonalność sklepu online i wpływa na zadowolenie Klientów.

Czym jest i na czym polega analiza potrzeb

Nasz zespół stanowią doświadczeni w obszarze e-commerce eksperci, którzy niejednokrotnie pracowali wcześniej po stronie Klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie rekomendować skuteczne rozwiązania uwzględniające specyfikę codziennego funkcjonowania sprzedaży internetowej. Na początkowym etapie każdego realizowanego projektu, zwracamy uwagę na kwestię integracji oraz automatyzacji procesów w sklepie internetowym. Analizujemy cele, które Klient chce osiągnąć oraz podpowiadamy, które aspekty integracji warto uwzględnić w tworzonym rozwiązaniu i dlaczego.

Odradzamy również te, które w oparciu o nasze doświadczenie niekoniecznie znajdą uzasadnienie biznesowe. Szczegółowo poznając specyficzne mechanizmy wewnętrzne firmy oraz potrzeby przyszłego sklepu internetowego, potrafimy przedstawić diagnozę i dobrać rozwiązania, które przyniosą wymierne korzyści.

Jakie są najpopularniejsze systemy do tworzenia sklepów?

Systemów CMS do tworzenia i zarządzania sklepem internetowym jest wiele. My największe doświadczenie mamy z następującymi rozwiązaniami: Shoper, Edito, Prestashop, Clickshop, Magento, IdoSell Shop, IAI Shop, Drupal, Opencart, Sote, Shopify.

Co to oznacza, że Ideo Force to część Ideo?

Jesteśmy powiązani z Ideo – znanym i cenionym dostawcą rozwiązań informatycznych oraz internetowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokonać wszelkich prac programistycznych. Dodatkowo doskonale rozumiemy zagadnienia techniczne i technologiczne.

Klienci o nas

Dlaczego my?

Dlaczego_warto_z_nami_wspolpracowac_ideo_force

Nasze doświadczenie z e-commerce pozwoliło już wielu sklepom zwiększyć ruch i zyski.

Współpraca z agencją e-commerce ułatwia prowadzenie sklepu na wielu płaszczyznach.

Jako agencja e-commerce generujemy sprzedaż w e-commerce, pomagamy, doradzamy.

Nasze kompetencje potwierdzone są certyfikatami: Google Partner i Meta Business Partners.

Zapewniamy pomoc na każdym etapie, począwszy od biznesplanu, a kończąc na opracowaniu strategii marketingowej.

Nasi klienci współpracują z indywidualnym opiekunem, który łączy rolę kierownika projekt oraz doradcy marketingowego.

Wśród naszych klientów są liderzy w swoich branżach na rynku w Polsce i Europie.

Dostosowujemy się do modelu i stylu komunikacji klienta (np. ticketowanie w Redminie, Asana).

Zajmujemy się również integracjami - połączenie poszczególnych systemów daje lepszy efekt niż korzystanie z każdego z nich osobno.

Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.