Serwisy www

Dzisiaj firmy muszą odpowiadać na potrzeby klientów, którzy nie tylko przeglądają w internecie treści, ale kupują i załatwiają bieżące sprawy. Tworzymy serwisy www przyjazne użytkownikom, przez które zrealizujesz swoje cele.

Bezplatna konsultacja
Renata Grodzka
Renata Grodzka
Key Account Manager
 • tel. 601 240 168

Serwisy www mogą mieć charakter typowo sprzedażowy, jak witryny e-commerce, albo informacyjny tak, jak ma to miejsce w przypadku stron prezentujących lokalne usługi. To tylko przykłady stron internetowych. Każdy biznes wymaga indywidualnego podejścia. Pomożemy Ci wybrać typ strony, która spełni oczekiwania Twoje i Twoich klientów. 

Tworzenie stron www

Serwis www może być blogiem, portalem informacyjnym, wizytówką firmy, stroną prezentującą ofertę handlową. Każdy z serwisów ma realizować konkretne cele, np. sprzedawać lub informować. Jednak pomimo różnic w tej kwestii, zasady tworzenia stron internetowych są do siebie zbliżone.

Specjalizujemy się w projektowaniu i tworzeniu stron www, zarówno dla mniejszych firm, jak i dużych marek, a także instytucji publicznych. Nasze ścisłe powiązania z Ideo, firmą tworzącą rozwiązania informatyczne, pozwalają nam realizować nawet złożone i zaawansowane projekty. Podczas tworzenia strony internetowej dbamy o jej funkcjonalność, przyjazność dla odbiorcy oraz niezawodność działania. Ogromną wagę przywiązujemy do UX (User Experience), czyli doświadczenia użytkownika oraz współczesnych trendów rynkowych.

Serwisy e-commerce

Popularność e-handlu na całym świecie nieustannie rośnie, czemu ciężko się dziwić. Otwiera nowe możliwości dotarcia do klientów, likwiduje bariery terytorialne, a także część kosztów związanych z wynajmowaniem lokali sklepowych i zatrudnianiem wielu pracowników. Również dla samych konsumentów oznacza wyjątkową wygodę oraz swobodę robienia zakupów, w dowolnym miejscu i czasie.

Jednak, aby e-commerce rzeczywiście stało się efektywnym narzędziem przynoszącym wymierne korzyści, musi być odpowiednio zaprojektowane, wykonane i gwarantować pełne bezpieczeństwo pracy. Proces tworzenia platformy sprzedażowej składa się z wielu etapów, poprzedzonych stosowną analizą konkurencji, branży i klientów. Na podstawie zgromadzonych danych przygotowuje się i testuje pierwsze projekty funkcjonalne, uwzględniające najlepsze praktyki UX i UI.

Projektowanie i wdrażanie serwisów e-commerce to jedna z naszych głównych specjalizacji. Nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie, wypracowane podczas realizacji licznych projektów – począwszy od małych sklepów, a kończąc na rozbudowanych i mocno wyspecjalizowanych hurtowniach. E-sklepy realizujemy zarówno w oparciu o dedykowane narzędzia, jak i zaawansowane modyfikacje ogólnodostępnych na rynku rozwiązań.

Stworzymy dla Ciebie interesujący serwis internetowy!

Landing page

Landing page jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego odbiorcy, który przyzwyczajony jest do nieograniczonego i swobodnego dostępu do informacji oraz wygodnych rozwiązań, także tych komunikacyjnych. Panujący w dzisiejszych czasach szum informacyjny zdecydowanie utrudnia wyszukiwanie potrzebnych treści.

Z tego powodu odpowiednio przygotowany landing page jest przysłowiowym wyciągnięciem ręki w stronę użytkownika. Na tego typu stronie zamieszczone są kluczowe informacje – najczęściej o produkcie, akcji promocyjnej, wydarzeniu czy konkretnej usłudze. Ograniczona ilość treści podana w atrakcyjnej wizualnie formie, pozwala w prosty i efektywny sposób skupiać uwagę klienta na najważniejszych rzeczach, a także zachęcać do podjęcia dalszej integracji z marką.

Każdy realizowany projekt traktujemy indywidualnie. Poznajemy specyfikę firmy i jej klientów, tak aby jak najlepiej przygotować komunikację i zaprojektować call-to-action. Kierujemy się także wytycznymi użyteczności (UX), współczesnymi trendami graficznymi oraz znajomością zachowań konsumenckich.

Prezczytaj więcej o landing page na: https://www.ideoforce.pl/e-marketing/serwisy-www/landing-page/.

Rozwiązania CMS

W dzisiejszych czasach znikają strony www pozbawione narzędzi umożliwiających wygodne zarządzanie treściami. Narzędzia określane jako CMS (z ang. Content Management System) są mechanizmami, na których oparta jest większość nowoczesnych serwisów. Bez nich, każdorazowa edycja treści, taka jak dodawanie czy usuwanie zdjęć lub tekstów, wymagałaby udziału programisty.

Na rynku dostępne są zarówno gotowe silniki CMS (zazwyczaj mają charakter Open Source), jak i tworzone niemal od podstaw dla konkretnego projektu. Nie można jednak jednoznacznie określić czy któreś z nich jest lepsze lub gorsze. Konkretne rozwiązania dobiera się zawsze w zależności od rzeczywistych potrzeb klienta.

Pracujemy przede wszystkim w oparciu o nasz autorski system Edito. To elastyczna platforma, którą nieustannie udoskonalamy. Dbamy o to, aby jej funkcjonalność i użyteczność były zawsze dopasowane do aktualnych wymogów rynku. Jego modułowa budowa czyni go rozwiązaniem chętnie wykorzystywanym zarówno przez duże, jak i małe przedsiębiorstwa. Pracujemy także na powszechnie dostępnych silnikach takich jak WordPress, Typo3 oraz e-commerce’owych platformach: Magento, PrestaShop czy WooComerce. Bez względu na stosowane rozwiązanie dokładamy starań, aby efekt końcowy był w pełni dopasowany do oczekiwań klienta.

Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym Klientom we współpracy z Ideo Software House oferujemy tworzenie zaawansowanych systemów wspomagających komunikację w biznesie oraz aplikacji ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem. Projektując rozwiązania od podstaw uwzględniamy 100% celów oraz potrzeb Twojej organizacji. Sprawdź ofertę najwyższej jakości rozwiązań dla Twojego biznesu.

Najczęstsze pytania

Jaki jest koszt stworzenia serwisu www?

Koszt utworzenia strony internetowej może wahać się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależne jest bowiem od typu serwisu, poziomu rozbudowania oraz wybranego systemu. Przedsiębiorca, który planuje stworzenie własnego serwisu internetowego powinien więc zadać sobie pytanie na czym najbardziej mu zależy i jakie cele posiada jego firma.

Największy wpływ na wysokość ceny ma rodzaj strony www. Można wymienić dwa podstawowe modele: witryna statyczna oraz witryna oparta na systemie CMS. W pierwszym przypadku użytkownik nie może samodzielnie zarządzać stroną. Z kolei posiadanie CMS-a daje swobodny dostęp do panelu użytkownika oraz możliwość posługiwania się edytorem tekstu oraz innymi dostępnymi narzędziami, służącymi do kreowania wizerunku strony www. Warto jednak zaznaczyć, że koszt utworzenia serwisu internetowego, opartego na systemie CMS-a jest zdecydowanie większy niż w przypadku witryn statycznych. Różnica w cenie może sięgać od 40% do nawet 70%.

Ile czasu zajmuje stworzenie serwisu www?

Stworzenie serwisu www jest czasochłonnym i bardzo pracochłonnym procesem. Może on trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Długość oczekiwania na uruchomienie strony internetowej zależy przede wszystkim od:

 • rozbudowania strony www – nieskomplikowaną witrynę, przeznaczoną dla osoby prywatnej czy też mikroprzedsiębiorstwa można stworzyć w jeden tydzień. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku serwisu posiadającego wiele funkcji – wtedy proces może przedłużyć się nawet do 3 miesięcy.
 • projektu graficznego – tworzenie elementów interaktywnych wymaga więcej czasu niż opracowanie standardowej wersji wizualnej.
 • budżetu – w przypadku ograniczonej możliwości finansowej można skorzystać z gotowych szablonów stron www. Jest to najtańsze i najszybsze rozwiązanie, jednak serwis nie będzie wyróżniał się na tle konkurencji,
 • doświadczenia wykonawcy – agencje marketingowe, które już wielokrotnie wykonywały takie zlecenia, zrealizują zadanie szybciej i dokładniej niż osoba, która dopiero rozpoczyna pracę w branży.
Na jakim CMS warto stworzyć stronę internetową?

Stworzenie strony internetowej w oparciu o system CMS umożliwia łatwe zarządzanie stroną internetową oraz oferuje wiele dodatków, rozszerzających funkcje strony.

Najbardziej popularnym systemem CMS jest Wordpress. Charakteryzuje się on szerokim wyborem szablonów, motywów oraz wtyczek. Sprawdza się więc w przypadku blogów oraz nieskomplikowanych stron internetowych. Nie jest jednak odpowiedni dla mocno rozbudowanych projektów.

Drugie miejsce – pod względem popularności – zajmuje Joomla! Jest to system bardziej rozbudowany niż Wordpress. Mimo że jego panel administracyjny nie jest intuicyjny, warto w niego zainwestować, ponieważ daje on dostęp do bazy informacyjnej, samouczków oraz do forów dyskusyjnych. Wybierają go zazwyczaj przedsiębiorstwa posiadające szeroką ofertę, która często jest kierowana również do zagranicznych kontrahentów. W systemie Joomla! można wybrać dowolną wersję językową – do wyboru aż 64 języki. Są to dwa najbardziej popularne systemy, na których – w zależności od poziomu rozbudowania witryny – warto zbudować swój serwis internetowy.

Wśród rozwiązań, które rekomendujemy jest CMS Edito. Posiada ponad 150 modułów, intuicyjny panel administracyjny i co istotne jest elastyczny, co oznacza, że programiści dopasują serwis pod Twoje oczekiwania. 

Jakie są etapy tworzenia strony www?

Stworzenie strony internetowej jest rozbudowanym procesem, na który składa się sześć podstawowych etapów:

 1. Zbieranie i analizowanie informacji – określenie głównych celów witryny oraz scharakteryzowanie grupy odbiorców.
 2. Planowanie – ustalenie jak będzie wyglądała architektura strony oraz jak rozłożone będą poszczególne elementy witryny.
 3. Projektowanie – stworzenie grafiki dopasowanej do charakteru strony oraz jej przyszłych użytkowników.
 4. Kodowanie – polega ono na wprowadzaniu przez programistę kodu strony, czyli rzeczywistego tworzenia witryny.
 5. Testowane i wdrażanie – na tym etapie wykonuje się szereg testów dotyczących funkcjonalności, użyteczności oraz wydajności. Celem testów jest wykrycie wad i ich usunięcie. Gdy mamy pewność, że strona funkcjonuje poprawnie, zostaje przesłana na serwer.
 6. Rozwój – mimo że strona internetowa prawidłowo funkcjonuje, nie kończy się jej rozwój. Witrynę należy bowiem regularnie zasilać nowymi treściami, aktualizować informacje i dopasowywać ją do panujących na rynku trendów.

 

Klienci o nas

Kompleksowo zajmujemy się administrowaniem serwisami www. Zadbamy o Twój serwis od strony technicznej i contentowej. Zajmujemy się tworzeniem, aktualizacją i wprowadzaniem treści.
Landing page to narzędzie, które jest doskonale dostosowane do wymagań i potrzeb współczesnych użytkowników sieci. Nasze projekty landing page są wynikiem pracy specjalistów z wielu dziedzin.
Wdrażasz stronę internatową i potrzebujesz wsparcia w zakresie przygotowania i dodawania treści na stronę internetową? Jeśli tak, to usługa content redaktor będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Treści na stronie internetowej przyciągają uwagę użytkowników, zachęcają ich do przeglądania strony, a także budują przewagę nad konkurencją i pozwalają się firmie wyróżnić.
Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.