Kolejny artykuł naszego eksperta w Magazynie Online Marketing

Tym razem artykuł pt. „Zestawienie 15 narzędzi i wtyczek, które zwiększą efektywność twoich działań” przygotował Paweł Kotowicz – nasz Key Account Manager.

Magazyn Online Marketing to dwumiesięcznik, będący źródłem eksperckiej wiedzy z zakresu promocji i sprzedaży w Internecie. Czasopismo jest tworzone przez praktyków, którzy udzielają odbiorcom wielu cennych wskazówek, a także dostarczają kreatywnych pomysłów i gotowych rozwiązań. Swoje artykuły publikują tam specjaliści, zawodowo zajmujący się różnymi aspektami e-handlu.

Jednym z autorów w najnowszym, 64. wydaniu periodyku jest Paweł Kotowicz, który odpowiada za prowadzenie projektów e-marketingowych w Ideo Force. Paweł specjalizuje się w analityce internetowej oraz wykorzystywaniu narzędzi e-commerce do optymalizacji procesów zakupowych.

Narzędzia i wtyczki dla e-commerce –   czyli o czym pisał nasz ekspert?

Narzędzia e-commerce nie tylko ułatwiają funkcjonowanie sklepu internetowego, ale przede wszystkim wspomagają jego rozwój. To właśnie z ich pomocą można m.in. skutecznie dotrzeć do nowych klientów. Warto nie tylko znać efektywne oprogramowania i aplikacje (np. Proofly, TrustMate), ale przede wszystkim potrafić je wykorzystywać w praktyce. Nasz ekspert omawia w  swoim artykule m.in.:

  • narzędzia przydatne w planowaniu budowy contentu,
  • narzędzia,  których używanie może wzmocnić komunikację z użytkownikami,
  • narzędzia, które można wykorzystać do analizowania statystyk związanych z funkcjonowaniem e-sklepu,
  • narzędzia, których stosowanie może wzbogacić e-commerce i sprawić, że będzie on wyróżniał się na tle konkurencji.

Publikacja Pawła zawiera propozycje gotowych rozwiązań, które można wdrożyć do własnego e-commerce. Dla osób zainteresowanych tym tematem i szukających narzędzi, dzięki którym będzie można rozwinąć e-sklep - przygotowaliśmy jeszcze obszerniejsze źródło informacji.   

Jest to raport pt. „Narzędzia i wtyczki w e-commerce 2022”, który stworzyliśmy wraz z Ideo Software. To ponad 150 stron eksperckiej wiedzy, którą dzielą się doświadczeni specjaliści.

Raport „Narzędzia i wtyczki w e-commerce 2022” – poznaj systemy i narzędzia wspierające rozwój sklepów internetowych.

Raport „Narzędzia i wtyczki w e-commerce 2022”  to kompendium wiedzy, będące praktycznym przewodnikiem po systemach, narzędziach i wtyczkach, które znacznie usprawniają funkcjonowanie sklepów internetowych. W raporcie prezentowane są rozwiązania, wspierające procesy automatyzacji, optymalizacji, rozbudowy i udoskonalania handlu elektronicznego. Poradnik został podzielony na 2 części. Pierwsza z nich dotyczy narzędzi  technologicznych, zaś druga opisuje rozwiązania, które można wdrożyć do działań marketingowych w e-commerce.

Jakich narzędzi użyć, aby zoptymalizować sprzedaż online?

W raporcie zaprezentowane zostały różne typy rozwiązań do optymalizacji sprzedaży, w kategoriach takich jak m.in.:

  • silniki wyszukiwania,
  • wizualizacja z AR i 3D,
  • systemy płatności,
  • PIM – Product Information Management,

oraz wiele innych systemów, takich jak np. DAM (Digital Asset Management), czy WMS (Warehouse Management System).

Jakie rozwiązania usprawnią działania marketingowe w e-commerce?

Odpowiedź znajduje się w drugiej części raportu. To właśnie tam zawarto obszerną analizę narzędzi, które odpowiadają m.in. za:

W 2. części poradnika opisano także różne narzędzia, które są przydatne do prowadzenia analizy konkurencji oraz analityki internetowej.

Chcesz zoptymalizować swój e-commerce? Szukasz skutecznych rozwiązań, dzięki którym ulepszysz marketing swojego e-sklepu?                 

W naszym specjalistycznym przewodniku znajdziesz nie tylko przydatne do prowadzenia e-commerce narzędzia i wtyczki, ale również wyniki badań prowadzonych wśród przedstawicieli branży oraz  wiele ciekawych rozmów z  liderami e-handlu.  

Odbierz raport „Narzędzia i wtyczki w e-commerce 2022” i zyskaj dostęp do fachowej wiedzy ekspertów.