Pozycjonowanie lokalne

Jeśli prowadzisz stacjonarny biznes to oferta pozycjonowania lokalnego jest właśnie dla Ciebie. Wyjdź z cienia konkurencji i zacznij promować swoją działalność w Internecie.

Pozycjonowanie lokalne ma wiele zalet zarówno dla firm, które świadczą usługi lub sprzedają produkty w danym regionie, jak i dla klientów, którzy poszukują danej usługi czy produktu w swojej okolicy.

Tomasz Kwiatkowski
Tomasz Kwiatkowski
Account Manager
 • tel. 601 742 273
Napisz do mnie

Pozycjonowanie lokalne

Głównym celem pozycjonowania lokalnego jest wypromowanie w wyszukiwarce, stron internetowych, które oferują produkty lub świadczą usługi w okolicy, w której użytkownik obecnie się znajduje. Google stara się jak najlepiej dostosować wyniki wyszukiwania do danego użytkownika, dlatego opracowany został algorytm, dzięki któremu w wynikach pojawia się nazwa miejsca, w którym obecnie przebywa użytkownik. Jednym z głównych czynników, które mają na to wpływ jest geolokalizacja. Powszechne zastosowanie GPS w smartfonach spowodowało, że Google może dokładnie poznać położenie użytkownika i zaproponować mu wybrane usługi z okolicy.

Algorytm utworzony przez Google pozwala na uzyskanie informacji czy wpisana przez użytkownika fraza ma charakter regionalny oraz wskazanie miejsca, z którego użytkownik wyszukuje te frazy.

Co oferuje pozycjonowanie lokalne?

 • Długotrwały efekt - utrzymanie wysokich pozycji w zapytaniach lokalnych.
 • Lepsze dopasowanie fraz kluczowych - większe prawdopodobieństwo pozyskania klienta.
 • Niższy koszt konwersji - koszty pozycjonowania lokalnego są niższe niż pozycjonowania ogólnego.
 • Większe zyski - zwiększenie nie tylko liczby odwiedzin strony, ale również pozyskanych klientów.
 • Zwiększenie świadomości marki - pozycjonowanie lokalne pomoże Ci wyjść z cienia Twojej konkurencji.
 • Zwiększenie widoczności strony w Internecie - użytkownicy, poszukujący konkretnych usług na terenie swojego regionu, zobaczą Twoją stronę na mapie Google.
 • Niski współczynnik odrzuceń - pozyskanie wartościowego ruchu, czyli takich użytkowników, którzy chcą skorzystać z Twoich usług i nie trafili na stronę przez przypadek, są potencjalnymi klientami dla Twojego biznesu.
 • Rozwój biznesu - pozyskiwanie nowych klientów lokalnie pozwoli rozrosnąć się do poziomu globalnego.

Zapytaj o ofertę na pozycjonowanie swojej strony.

Pozycjonowanie lokalne w Polsce

Zdajemy sobie sprawę, z ważności pozycjonowania lokalnego, dlatego wdrażamy je naszym Klientom. Nie zamykamy się przy tym na jeden region. Takie rozwiązanie nie wydobędzie z biznesu całego potencjału. Nasze działania mają na celu zwiększenie sprzedaży i sprawienie, aby Klient cieszył się wysokimi pozycjami w wyszukiwarce.

Zobacz, jak działamy w konkretnych miastach:

Jak pracujemy?

W biznesie typowo lokalnym (np. fryzjer, mechanik, restauracja) pozycjonowanie lokalne powinno być priorytetem. Znając obecne trendy zachowań użytkowników, a także dzięki stałej obserwacji zmian wzniesiemy Twoją witrynę na sam szczyt lokalnych wyników wyszukiwania. Zwłaszcza w czasach rozwoju urządzeń mobilnych, kiedy to użytkownicy o wiele częściej wyszukują firm, znajdujących się możliwie jak najbliżej nich. 

Współpracę rozpoczynamy od poznania usług i produktów klienta, a także ustalenia regionu działania. Następnie ustalamy cele i przygotowujemy plan działania na określony okres czasu.

Znając już cele i wymagania klienta, przeprowadzamy audyt SEO, w którym umieszczamy dokładnie opisane wytyczne zmian, które należy przeprowadzić, aby strona zyskała przychylność robotów Google, jednocześnie nie zapominając o prawidłowych zasadach UX.

Kolejnym krokiem jest dokładna analiza linków prowadzących do pozycjonowanej witryny oraz stworzenie strategii pozyskania wartościowych odnośników lokalnych, którą następnie skrupulatnie realizujemy. Na bieżąco monitorujemy zmiany fraz i dostosowujemy działania do przeprowadzanych analiz. Pracę raportujemy i jesteśmy w stałym kontakcie z klientem.

Zapytaj o ofertę

Efekty naszych prac

Pracujemy zarówno dla dużych firm z rozbudowanymi serwisami internetowymi, jak i małych przedsiębiorstw z niewielkimi witrynami. Na swoim koncie mamy wiele sukcesów związanych z osiąganiem wysokich pozycji w Google - zarówno dla konkretnych fraz kluczowych jak i dlugiego ogona.

Oto przykłady niektórych z nich:

Efekty naszych prac przedstawia poniższy print screen z systemu Google Analytics. Dla jednego z naszych klientów z branży medycznej prowadzimy pozycjonowanie na frazy związane z konkretnymi lokalizacjami. Poniżej prezentujemy wycinek fraz po których serwis posiadawejścia z wyników organicznych Google:

efekty pozycjonowania lokalnego

Dlaczego my?

 • Jesteśmy agencją z wieloletnim doświadczeniem w pozycjonowaniu witryn interentowych.
 • Zatrudniamy prawie 50 specjalistów z odpowiednim wykształceniem.
 •  Należymy do IAB Polska oraz posiadamy renomowany status Google Premium Partner.
 • Wypozycjonowaliśmy już setki stron internetowych, których właściciele cieszą się teraz większą rozpoznawalnością marki i wzostem zysków ze sprzedaży oferowanych usług i produktów.
 • W swojej pracy wykorzystujemy jedynie przyjazne techniki pozycjonowania (White Hat SEO).
 • Każdy klient posiada swojego indywidualnego opiekuna, co gwarantuje stały kontakt i sprawną współpracę.
 • Wśród naszych klientów są m.in Melvit, iParts, BPH TFI, Wapteka, Cobi. Kliknij, aby zobaczyć nasze realizacje →
   
Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.