LinkedIn Ads

LinkedIn to serwis społecznościowy o charakterze biznesowym, którego zasięg obejmuje ponad 200 krajów. Jeśli zatrudniasz, sprzedajesz i pracujesz nad wizerunkiem firmy, to pomoże Ci w tym LinkedIn Ads.

Bezplatna konsultacja
Renata Grodzka
Renata Grodzka
Key Account Manager
 • tel. 601 240 168

LinkedIn ze względu na swój mocno profesjonalny charakter, zdecydowanie różni się od serwisów typu Facebook, Instagram czy Twitter, również w kwestii reklamy i zasięgu. Jednak mimo mniejszej liczby użytkowników, reklama na LinkedIn (LinkedIn Ads) jest równie efektywna, jak kampanie prowadzone w serwisach o większym zasięgu.

Reklama na LinkedIn

Wyjaśnienie różnicy między serwisem społecznościowym LinkedIn a przykładowo Facebookiem, należy zacząć od określenia intencji użytkowników odwiedzających każdy z nich. Użytkownicy Facebooka konsumują treści o dowolnym charakterze i tematyce, komentując je i udostępniając na swoich profilach. W przypadku LinkedIn sytuacja wygląda już nieco inaczej.

Zaangażowanie użytkowników LinkedIn będzie inne w zależności od ich roli na rynku. Mogą oni poszukiwać pracy lub pracowników, szukać porad od profesjonalistów i inspiracji w udostępnianych treściach, pozyskiwać opinie o swoich produktach i usługach, analizować rynek, prowadzić networking i działania handlowe, kreować wizerunek profesjonalisty lub firmy przyjaznej pracownikom. Cele firm i marek wspiera reklama na LinkedIn, która z uwagi na profil użytkowników ma wysoką skuteczność w biznesie.

Cele kampanii w LinkedIn Ads

LinkedIn jest idealnym miejscem do prowadzenia działań reklamowych w obszarach HR oraz B2B. W sieci tej zdecydowanie łatwiej pozyskać zainteresowanie i nawiązać kontakt w celach rekrutacyjnych czy typowo biznesowych. W przypadku zarówno płatnej promocji, jak i ponoszeniu widoczności organicznej, powinniśmy skupić się przede wszystkim na efektach. 

Ogromną zaletą Linkedin jest niespotykana w innych sieciach reklamowych precyzja targetowania reklam na podstawie cech zawodowych. Poza typowymi opcjami kierowania reklam (np. język, lokalizacja, wiek, płeć i zainteresowania), mamy do wyboru szereg pozycji niedostępnych w innych serwisach, które możemy dowolnie łączyć, tworząc precyzyjne grupy docelowe. Informacje o użytkownikach obejmują obszary, takie jak:

 • stanowisko,
 • pełniona w organizacji funkcja,
 • poziom doświadczenia zawodowego,
 • lata doświadczenia,
 • kompetencje,
 • obszar działalności firmy,
 • wielkość firmy,
 • osoby połączone z profilem firmy,
 • nazwy firm zatrudniających użytkownika,
 • poziom wykształcenia,
 • ukończone szkoły,
 • przynależność do grup.
   
Potrzebujesz wsparcia e-marketingowego? Pomożemy Ci!

LinkedIn - formaty reklamowe

Jak stworzyć reklamę na LinkedIn? Do wyboru mamy kilka opcji. Menadżer kampanii LinkedIn umożliwia stworzenie reklamy wedle celu marketingowego i dopasowanie do niego formatu reklamy.

Reklama firmy na LinkedIn może mieć format:

 • Reklamy z pojedynczym zdjęciem – sponsorowany format treści z jednym  obrazem umieszczonym bezpośrednio na kanale specjalistów.
 • Karuzela reklam graficznych – wiele obrazów w jednym formacie wraz z podpisami, linkami docelowymi i wezwaniem do działania.
 • Reklamy wideo – format promujący treści opublikowane na LinkedIn lub przesłane bezpośrednio do Menedżera.  
 • Reklamy tekstowe – reklamy składając się z nagłówka, tekstu i opcjonalnie grafiki, mogą pojawić się u góry lub po prawej stronie oraz na różnych podstronach.
 • Reklamy w wiadomościach – wiadomości sponsorowane Linkedin, które wyświetlają się na stronie wiadomości LinkedIn i w aplikacji mobilnej.
 • Reklamy dla pozyskania obserwujących – dynamiczne reklamy Follower przedstawiające zdjęcie profilowe i logo firmy, zachęcające do śledzenia konta na LinkedIn lub profilu marki.
 • Reklama Spotlight LinkedIn –  spersonalizowana reklama dynamiczna, która przenosi użytkownika na stronę zewnętrzną. 
 • Reklamy ofert pracy – reklama dynamiczna mająca zwiększyć ruch na stronie z ofertami pracy.

formaty reklam na linkedinie

Zalety LinkedIn Ads:

 • Targetowanie – system LinkedIn Ads pod względem precyzji targetowania i wiarygodności danych służących do kierowania reklam nie ma sobie równych.
 • Remarketing i retargeting – LinkedIn umożliwia prowadzenie reklamy remarketingowej na podstawie tagu śledzącego oraz działania skierowane do grup odbiorców bazujące na adresach e-mail i nazwach firm, a także angażujące użytkowników mających już kontakt z firmą. 
 • Wysoka skuteczność – reklama w LinkedIn cechuje się wysokim współczynnikiem generowania leadów.
 • Kreowanie wizerunku rzetelnego pracodawcy – LinkedIn jest najlepszym serwisem  do realizowania kampanii Employer Brandingowych.
 • Unikanie przypadkowych odbiorców – z reguły większość użytkowników LinkedIn (pracownicy i pracodawcy) korzysta z serwisu świadomie, dbając o profesjonalny wizerunek. Oznacza to, że dane na postawie, których kierujemy kampanię są wiarygodne, a my docieramy do właściwych osób.  
 • Reklama z formularzem – LinkedIn Ads oferuje wykorzystanie kreatora formularza zbierania leadów, dzięki czemu potencjalny klient może zostawić pytanie bez konieczności przechodzenia na stronę.
 • Skuteczna reklama InMail – LinkedIn jest właściwym wyborem, jeśli chcemy zrealizować skuteczną kampanię mailingową .
 • Mniejsza konkurencja – umiarkowana ilość contentu reklamowego w serwisie LinkedIn w stosunku do przeładowanego tego typu treścią Facebooka czy Instagrama, daje kampanii większy zasięg. 
 • Wybór celu reklamy – Linkedin Ads oferuje dopasowanie formatu do celu reklamy. Celem może być: świadomość marki, wizyta w witrynie,  generowanie potencjalnych klientów czy konwersje w witrynie.
 • Monitorowanie kampanii – narzędzie LinkedIn Ads dostarcza raporty dotyczące efektywności kampanii z uwzględnieniem celu. 

Obsługa LinkedIn Ads

Pierwszym działaniem w początkowym etapie pracy nad kampanią, jest poznanie grupy docelowej i zdefiniowanie efektów, które chcemy uzyskać wykorzystując reklamy na LinkedIn. Kolejny krok to skonfigurowanie wszystkich niezbędnych narzędzi analitycznych pozwalających ocenić efekty promocji. Następnym jest przygotowanie kreacji i materiałów do kampanii. 

W przypadku kampanii reklamowych w sieci LinkedIn, niezwykle istotne jest zintegrowanie strony internetowej z tagiem śledzącym, który dostarczy nam cennych informacji o potencjalnych klientach i użytkownikach konwertujących. Integracja powinna być wykonana najwcześniej, jak jest to możliwe, a najlepiej jeszcze kilka tygodni przed planowanym uruchomieniem kampanii. Po określeniu budżetu i czasu realizacji kampanii, nasi specjaliści przygotują harmonogram i dokładnie wskażą grupy docelowe przekazu reklamowego. Ważnym elementem kampanii LinkedIn jest doprecyzowanie formy, sposobu i częstotliwości raportowania efektów kampanii, a także przebiegu działań promocyjnych.

Ile kosztuje reklama na LinkedIn? Całkowity koszt uzależniony jest od modelu rozliczania. Możemy ustawić budżet całkowity kampanii, dzienny, bądź wybrać stawki za kliknięcie lub wyświetlenie. Cena reklamy na LinkedIn rozliczona zostanie w euro lub dolarach. Koszt reklamy na LinkedIn za kliknięcie jest kilkukrotnie wyższy, niż w przypadku Google Ads czy Facebook Ads. Jednak jeśli porównamy koszt pozyskania leada, to okazuje się, że LinkedIn może okazać się jednym z lepszych kanałów uzyskiwania  zapytań od użytkowników.

Klienci o nas

Dlaczego my?

Dlaczego_warto_z_nami_wspolpracowac_ideo_force

Wykorzystujemy wiele serwisów społecznościowych do prowadzenia zróżnicowanych reklam.

Dobieramy odpowiednią strategię promocji w oparciu o konkretne cele biznesowe klienta.

Nasi klienci współpracują z indywidualnym opiekunem, który łączy rolę kierownika projekt oraz doradcy marketingowego.

Nasze kompetencje potwierdzone są certyfikatami: Google Partner i Meta Business Partners.

Dostosowujemy się do modelu i stylu komunikacji klienta (np. ticketowanie w Redminie, Asana).

Posiadamy wiedzę na temat projektowania stron internetowych, dlatego możemy stworzyć nowe funkcjonalności.

Opracowujemy reklamy w zgodzie ze standardem dowolnego medium społecznościowego.

Wśród naszych klientów są liderzy w swoich branżach na rynku w Polsce i Europie.

Z naszą pomocą zbudujesz stałą grupę odbiorców, zrealizujesz skuteczny remarketing, pozyskasz klientów.

W ramach reklam na Facebooku oferujemy kompleksową obsługę kampanii. Zarządzamy kampanią, monitorujemy, mierzymy jej skuteczność, konfigurujemy Pixel Facebooka.
Obsługujemy kampanie na Instagramie, wykorzystując przy tym pełny potencjał narzędzia Instagram Ads. Założymy konto (lub przekształcimy je w profesjonalne), skonfigurujemy narzędzia, zaplanujemy czas kampanii i budżet.
LinkedIn Ads umożliwia precyzyjne targetowanie reklamy na podstawie danych takich, jak stanowisko i funkcja pełniona w organizacji, zakres działalności firmy, wykształcenie czy obecność użytkownika w grupach serwisu.
W Pinterest Ads Manager mamy do dyspozycji promowane piny w formie grafiki, filmu, piny karuzelowe oraz piny promujące aplikacje. Wybierzemy odpowiedni format i przygotujemy kreację pozwalającą zrealizować cele.
Poprzez Snapchat Ads promujemy markę w jednej z popularniejszych aplikacji opartej na przekazie wizualnym. Wybieramy cel adekwatny do Twoich potrzeb, jak na przykład ruch w witrynie, kontakt użytkowników z firmą czy budowanie świadomości marki.
Nasi specjaliści określą cel kampanii i dopasują reklamę do grupy docelowej – z Twitter Ads można precyzyjnie targetować reklamę – oraz skierują przekaz na podstawie słów kluczowych.
Kampanie reklamowe wygenerują ruch na Twojej stronie, liczbę pobranych aplikacji, przyciągają konwertujących użytkowników (np. zostawiających dane kontaktowe).
Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.