Ekomersy 2017 rozdane!

Cyfrowa transformacja społeczeństwa jest faktem. Za sprawą rozwoju technologii zmienia się charakterystyka współczesnego klienta, który oczekuje natychmiastowego dostępu do oferty sklepu oraz wygodnych sposobów robienia zakupów. E-commerce zaspokaja te potrzeby, praktycznie w każdym, dowolnie wybranym momencie. Dzięki temu, szybko zdobywa popularność i zaufanie. Pojawia się coraz więcej e-sklepów – zarówno dużych, rozpoznawalnych marek, jak i tych należących do małych firm.

Tak efektywny i jednocześnie efektowny rozwój e-handlu jest w dużej mierze zasługą firm rozumiejących potrzebę inwestowania w ten przyszłościowy obszar gospodarki, a także w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Od 5 lat ich zasługi wyróżniane są przez Fundację Polak 2.0 w ramach konkursu Ekomersy, uważanego za najważniejszą imprezę w branży.

W tym roku, po raz pierwszy, wzięliśmy w nim udział, zgłaszając projekt realizowany dla naszego klienta – marki Uniformix w kategorii: Najlepsza agencja wspierająca generowanie sprzedaży.

W specyficznej branży, jaką jest sprzedaż odzieży medycznej, udało się nam wygenerować 195% wzrost przychodów, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów CPC o 33%. Więcej o tej realizacji przeczytacie tutaj.

Ekomersy to konkurs dwuetapowy. W pierwszym, wszystkie zarejestrowane projekty poddawane są głosowaniu przez internatuów, a najlepsze przechodzą dalej. Do obecnej edycji konkursu zgłoszono rekordową ich ilość (250 w 18 kategoriach). Do finału zakwalifikowało się 122 firmy, pośród których znaleźliśmy się także my!

Niestety ostatecznie nie udało się nam zdobyć nagrody, ale dołożymy starań, żeby w przyszłym roku poszło nam jeszcze lepiej.