Pozycjonowanie stron internetowych we Wrocławiu

50% zapytań w wyszukiwarce zawiera cztery lub więcej słowa kluczowe.

Marketing internetowy skupia się na działaniu w obszarach, takich jak kampanie Google Ads, pozycjonowanie firmy, content marketing, social media, analityka internetowa czy e-mail marketing. Pozycjonowanie stron internetowych realizowane przy wsparciu agencji SEO, cieszy się popularnością wśród przedsiębiorców działających lokalnie.

pozycjonowanie stron Wrocław

Mirosław Dubaj
Mirosław Dubaj
Account Manager w Ideo Force
 • +48 71 71 22 303 (wew.: 322)
Napisz do mnie

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych pozwala uzyskać widoczność w wynikach organicznych Google (lub innej wyszukiwarki). W zakres pozycjonowania wchodzą działania takie, jak SEO i linkowanie (link building), ale na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce oddziałuje także trust rank. Jest to algorytm, który określa “wartość” strony biorąc pod uwagę content, jakość linków wychodzących i stron linkujących do witryny, aktualizację strony i certyfikat SSL. Proces pozycjonowania strony www zaczynamy od przeprowadzenia kompleksowej analizy, jaką jest audyt SEO. Na podstawie informacji uzyskanych po przebadaniu elementów on-site (m.in. słowa kluczowe, nagłówki, indeksacja, metatagi, linkowanie wewnętrzne) i off-site (np. profil linkowania, analiza konkurencji i sygnałów z social media) przygotowujemy konkretne rozwiązania w zakresie SEO.

Pozycjonowanie stron internetowych pod kątem wyszukiwarek jest procesem. Pojawienie się witryny np. w TOP 10, wymaga ciągłego udoskonalania strategii i optymalizacji – efektów pozycjonowania strony internetowej nie zobaczymy od razu. 

Pozycjonowanie sklepów internetowych Wrocław

Strony www e-commerce wymagają odpowiedniego podejścia, a więc takiego, które przyczyni się do realizacji celów biznesowych. W Tej branży liczy się przede wszystkim sprzedaż i pozycja marki nad innymi sklepami. Dlatego coraz popularniejszy jest SEM (Search Engine Marketing), czyli marketing w wyszukiwarkach. SEM obejmuje działania takie, jak: kampanie płatnych linków PPC, pozycjonowanie i optymalizację, mając na celu zwiększenie widoczności strony www w Google.

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych różni się ze względu na użyte słowa kluczowe. Może to być pozycjonowanie tradycyjne lub szerokie (metoda long tail). W pierwszym z nich, słów kluczowych może być maksymalnie dwa (np. agencja SEO), jednak w tym przypadku konkurencyjność w Google jest spora, a koszt pozycjonowania jednej frazy jest znacznie większy. Pozycjonowanie strony internetowej na długi ogon polega na użyciu dwóch i więcej słów kluczowych (np. pozycjonowanie stron internetowych Wrocław, SEO optymalizacja pod wyszukiwarki Google). Koszt w tym przypadku jest niższy, a szansa dotarcia do potencjalnego klienta spora. Pracując nad widocznością sklepu w sieci, warto skupić się na działaniach, które w niedługim czasie wykażą skuteczność, a do takich niewątpliwie należy pozycjonowanie stron metodą long tail. 

Podsumowując, pozycjonowanie serwisów e-commerce przyczynia się głównie do:

 • stabilnej pozycji strony www w organicznych wynikach Google,
 • zwiększenia ruchu na stronie,
 • zyskania przewagi nad konkurencyjnymi sklepami,
 • dotarcia do potencjalnych klientów,
 • wzrostu sprzedaży i konwersji,
 • budowania rozpoznawalności wśród użytkowników,
 • uzyskania mocnej pozycji rynkowej.
Pozycjonujemy strony internetowe z Wrocławia!

Lokalne frazy

Lokalne SEO polega na zwiększeniu widoczności w wynikach wyszukiwania dla firm obsługujących swoich klientów twarzą w twarz na ograniczonym geograficznie zasięgu - poniżej znajduje się lista przykładowych fraz lokalnych.

FrazaMiesięczna ilość zapytań
agencja seo wrocław170
fryzjer wrocław12 100
pizzeria wrocław4 400
pozycjonowanie stron wrocław590
salon fryzjerski wrocław880

 

Pozycjonowanie lokalne odnosi się do procesu „optymalizacji” Twojej obecności w Internecie, aby przyciągnąć więcej klientów z odpowiednich lokalnych wyszukiwań.

Estymacje pochodzą z Google Keyword Planner (https://ads.google.com/aw/keywordplanner).

Pozycjonowanie stron we Wrocławiu

Pozycjonowanie stron Wrocław to jedna z naszych usług, prowadzona z myślą o firmach  obsługujących miasto i jego okolicę lub region. Działanie mające poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania na rynku lokalnym to inaczej pozycjonowanie lokalne. Mówi się o nim w kontekście działalności biznesowej, która ma fizyczną siedzibę, dostępną dla swoich klientów w określonych godzinach oraz w Internecie. To, że jest to usługa ciesząca się sporą popularnością wśród firm kierujących ofertę do lokalnej społeczności klientów, świadczy liczba i rodzaj pytań w Google. Jak firmy we Wrocławiu szukają tego rodzaju usług? Odpowiedzią jest przejrzenie najczęściej używanych fraz: pozycjonowanie lokalne Wrocław, pozycjonowanie Wrocław, pozycjonowanie stron www, pozycjonowanie strony Wrocław, pozycjonowanie oferta, SEO Wrocław. 

Pozycjonowanie lokalne w naszym wydaniu, uwzględnia obsługę narzędzia Google Moja Firma, od założenia wizytówki po jej optymalizację. Na pozycję stron www wpływ mają informacje dotyczące godzin pracy (muszą być aktualne), dane lokalizacyjne, opis firmy, kategoria działalności i zdjęcia. Należy pamiętać również o zarządzaniu opiniami klientów. Nie zawsze są przychylne, dlatego w tej kwestii konieczne jest również szybkie reagowanie i odpowiadanie na komentarze.

Widoczność strony firmowej w wynikach lokalnych jest czynnikiem wpływającym na rozpoznawalność i zainteresowanie potencjalnych klientów. Jakie jeszcze korzyści daje pozycjonowanie lokalne?

 • Wzrost sprzedaży produktów i usług.
 • Przewaga nad konkurencją lokalną.
 • Widoczność serwisu w lokalnych wynikach i Mapach Google.
 • Większą liczbę odwiedzin strony.
 • Wizyty w siedzibie firmy/sklepu.
 • Stabilny efekt pozycjonowania strony.
 • Nowych klientów z określonej lokalizacji (np. Wrocław, Warszawa i okolice).

Jak pracujemy?

Dlaczego pozycjonowanie firma powinna prowadzić przy pomocy specjalistów, np. agencji SEO lub e-marketingowej? Wynika to ze złożoności całego procesu i konieczności zaangażowania w projekt osób zajmujących się jego poszczególnymi aspektami. Efektywne pozycjonowanie strony wymaga od specjalistów korzystania z pełnych wersji narzędzi i metod pracy dostosowanych do konkretnej witryny (np. sklepu internetowego). 

Pracę rozpoczynamy od przeprowadzenia wywiadu z naszym klientem. Ma to na celu uzyskanie informacji o stronie, firmie i konkurencji oraz poznanie problemów, celów i oczekiwań zarówno co do współpracy, jak i wyników. Kolejnym krokiem jest audyt SEO, którego efektem będzie obszerna analiza dotycząca funkcjonowania witryny oraz rekomendacje zmian. 

Wraz z klientem podejmujemy decyzję o wdrożeniu typu pozycjonowania (pozycjonowanie lokalne, szerokie, tradycyjne), wybierając tym samym frazy kluczowe o najwyższej skuteczności. W zakres usługi pozycjonowania wchodzi również optymalizacja strony, w tym treści, nagłówków, opisów Meta Description, adresów URL. Ponadto działania naszego zespołu obejmują linkowanie wewnątrz strony i pozyskanie wartościowych pod kątem SEO linków zewnętrznych, tworzenie tekstów i grafiki, obsługę i konfigurację narzędzi, regularne przygotowywanie raportów. 

Zapytaj o rozwiązanie dedykowane dla Ciebie 

Pozycjonowanie stron Wrocław – ile kosztuje?

Jedną z ważniejszych kwestii dotyczących każdej usługi jest ustalenie kosztów. Czy agencja SEO posiada cennik pozycjonowania? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Cena ustalana jest indywidualnie, na podstawie informacji dotyczących strony www oraz wiedzy o rynku, branży i działaniach konkurencji. Koszt uzależniony jest również od wybranego przez klienta typu pozycjonowania, rodzaju strony i jej historii SEO, narzędzi, fraz kluczowych, częstotliwości analiz i raportowania, a także czasu obowiązywania umowy o świadczeniu usług. Naszym klientom oferujemy wycenę, która powstanie na bazie konkretnych informacji o stronie i jej otoczeniu. Oznacza to, że w pracy skupimy się przede wszystkim na obszarach wymagających ulepszenia, koncentrując się tym samym na celu wyznaczonym przez klienta. Być może konieczne będzie wdrożenie zupełnie nowych rozwiązań w witrynie lub zmiana dotychczasowego kierunku pozycjonowania.  

Warto mieć na uwadze to, że skuteczne pozycjonowanie stron jest nie tylko czasochłonne, ale wymaga zaangażowania wielu specjalistów czy korzystania z pełnych wersji narzędzi (są płatne). Jako agencja SEO i marketingu internetowego, zapewniamy pełną obsługę w zakresie pozycjonowania strony, a więc stałą kontrolę efektów, pomoc w wyborze słów kluczowych oraz ich wdrożenie i optymalizację, przygotowanie treści wspomagających SEO, prowadzenie kampanii Google Ads. 

Na cennik pozycjonowania stron wpływ mają czynniki, wśród których są m.in.:

 • Branża i konkurencyjność – firmy prowadzące działalność w wysoce konkurencyjnej branży muszą włożyć więcej wysiłku w Wypozycjonowanie strony. 
 • Rodzaj strony internetowej – strona może być rozbudowanym e-commerce z szeroką ofertą i ogromną liczbą podstron lub lokalnym sklepem z niewielkim asortymentem. 
 • Treści na stronie – być może na stronie nie ma treści i konieczne będzie przygotowanie contentu od podstaw lub są, ale np. nie zostały zoptymalizowane pod SEO.
 • Konfiguracja i obsługa narzędzi – pozycjonowanie stron to usługa, w której niezbędne jest korzystanie z narzędzi, a to związane jest z opłatą i użytkowaniem.
 • Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne - poprawność linkowania na stronie i pozyskanie linków na innych witrynach
 • Kondycja strony – jeśli witryna nie posiada żadnej historii SEO, pracę zaczynamy od podstaw.
 • Cel pozycjonowania – obejmuje kierunek działań i efekt, na jakim zależy klientowi (np. pozycja strony na pierwszej karcie wyników Google).
   
Porozmawiajmy o pozycjonowaniu Twojej strony internetowej!

Dlaczego Ideo Force?

 • Od kilkunastu lat świadczymy usługi w zakresie marketingu internetowego i e-commerce, w tym pozycjonowania stron www, dbając o wysokie pozycje naszych klientów w wyszukiwarce Google i innych.
 • Zrealizowaliśmy już ponad 1000 projektów e-marketingowych, a liczba ta ciągle rośnie, a z nią nasze doświadczenie.  
 • W zakres naszych usług wchodzi m.in.: tworzenie stron www, SEO, obsługa social media, UX, reklama Google Ads, projekty graficzne, copywriting, content marketing –  działamy kompleksowo.
 • Zarówno kampanie reklamowe, jak i szereg innych działań (w tym pozycjonowanie) prowadzimy zgodnie z zasadami Google – posiadamy  status Google Premier Partner, a nasi pracownicy przechodzą regularne szkolenia kończące się uzyskaniem certyfikatów
 • Współpracujący z nami klienci otrzymują indywidualną opiekę kierownika projektu, który zarządza pracami specjalistów i doradza w sprawach marketingu internetowego, nadzorując działania w ramach pozycjonowania, PPC, grafiki czy programistyki. 
 • Pracujemy na narzędziach o najwyższej skuteczności. Korzystamy m.in. z SEMSTORM, MajesticSEO, SurferSEO, Ahrefs, Sentione oraz z narzędzi i usług Google, w tym Google Search Console.
 • Naszymi klientami są firmy odnoszące sukcesy na rynku polskim i europejskim, a wśród nich: NC Investment, Wolters Kluwer, iParts, Wapteka. Kliknij, aby zobaczyć nasze realizacje →

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie?

 • Długotrwały efekt
 • Niski koszt pozyskania ruchu
 • Docieranie do wartościowych użytkowników
 • Wysoki współczynnik konwersji
 • Zaznaczenie pozycji rynkowej
 • Skalowalność
Audyt SEO, to profesjonalna analiza strony internetowej. Przeprowadzamy go w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Badamy wszystkie parametry, wpływające na pozycjonowanie strony. Jednocześnie sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w branży, w której działasz.
Pozycjonowanie szerokie jest szczególnie efektywne w przypadku sklepów online czy serwisów z bardzo dużą ilością podstron i regularnie uaktualnianymi treściami. Przed rozpoczęciem działań przygotowujemy listę schematów fraz kluczowych, które są wyszukiwane przez użytkowników i na które serwis będzie pozycjonowany.
W celu precyzyjnego trafienia do wybranej grupy klientów i zainteresowania ich ofertą, konieczne jest efektywne pozycjonowanie serwisu i zdobycie wysokich miejsc w wyszukiwarkach internetowych. Sklepy internetowe, które często sprzedają te same produkty co inne ecommerce, często borykają się z problemem przebicia się nad konkurencję.
Bez unikalnej i wartościowej dla użytkowników treści skuteczne pozycjonowanie jest niemożliwe. W ramach usługi copywritingu SEO oferujemy tworzenie treści przeznaczonych do publikacji w serwisach zewnętrznych, przygotowanie treści na stronę www lub ich przeredagowanie z uwzględnieniem czynników SEO.
Właściciele stron internetowych chcąc wyświetlać się wyżej muszą również zadbać o wersję na telefony komórkowe i tablety. Kompleksowo dbamy o optymalizację witryny dla użytkowników tych urządzeń, przygotowujemy pełny audyt, tworzymy odpowiedni content, wybieramy celne frazy kluczowe i na nie pozycjonujemy witrynę.
Celem pozycjonowania lokalnego jest wypromowanie stron, które przedstawiają produkty lub świadczą usługi w okolicy, w której użytkownik obecnie się znajduje. W pierwszej kolejności naszej pracy poznajemy cele i wymagania klienta, a następnie przeprowadzamy audyt SEO, który daje nam wskazówki do dalszych działań.
Celem audytu SXO jest doprowadzenie do zwiększenia liczby konwersji. SXO jest taktyką e-marketingową mającą na celu przyciągnięciu klientów na stronę internetową poprzez pozycjonowanie, a następnie utrzymanie ich na stronie internetowej dzięki UX.
Pozycjonowanie filmów na YouTube ma na celu pokazanie się materiału, na jak najwyższej pozycji w YouTube. Wyszukiwanie na YouTube działa na podobnej zasadzie, jak w Google. Opiera się na algorytmach, w których brane są pod uwagę zarówno frazy kluczowe wpisywane przez użytkowników, jak i ich zaangażowanie.
Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.