Jakie są najlepsze sposoby na zdobywanie linków do witryny?

Sposobów na pozyskiwanie linków do strony jest wiele, jednak możemy wyodrębnić te przynoszące witrynie najwięcej korzyści. Linkowanie znacząco poprawia pozycję strony w wyszukiwarce, co przekłada się na generowanie ruchu.

Zdobywanie linków jest jednym z elementów pozycjonowania. Istnieją sposoby, które pomogą na pozyskaniu najbardziej wartościowych. Linkami o najwyższej wartości dla strony są linki naturalne oraz generujące ruch i to na nich powinno skupiać się najwięcej uwagi. Link, który wytwarza ruch, pozwala stronie sprzedaż lub prezentować ofertę, skłaniając do kontaktu i korzystania z usług.

Sposobem na pozyskanie linków naturalnych jest skłonienie użytkowników, aby sami linkowali do treści umieszczanych w naszej witrynie. Możliwe będzie to wówczas, kiedy strona zaoferuje odwiedzającym ją treści wysokiej jakości. Publikując informacje na przykład w postaci artykułów eksperckich lub infografik należy pamiętać o korzyściach, jakie uzyska osoba, która się z nimi zapozna. To pozwoli tworzyć przekaz użyteczny i wartościowy, który będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby. Ruch w witrynie można tworzyć poprzez umieszczanie linków na innych stronach. Mogą to być komentarze na blogach i forach dyskusyjnych. Dobrym sposobem na zdobycie linków jest również pisanie gościnnie na innych stronach. Może przybierać formę obustronnej współpracy, w ramach której piszemy u innych, ale i na naszej stronie publikowane są treści. Warunek jest jeden – strona taka powinna być witryną o dobrej reputacji.

Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:

Inne wpisy