[Prasówka #26] Nowa mikrowitryna w Google, a na TikToku listy odtwarzania

Google uruchamia nową mikrowitrynę, na YouTube nowe opcje zakupów, a na TikToku możliwość tworzenia dedykowanych list odtwarzania. Więcej w najnowszej prasówce!
6 kwietnia 2021

Koniec marca i początek kwietnia, to kolejne nowości w świecie digital marketingu. Wiele zmienia się w social media. YouTube chce ukryć licznik ,, łapek w dół”. Twitter wprowadza możliwość udostępniania tweetów tylko wybranym odbiorcom, a na TikToku mają pojawić się listy odtwarzania. Więcej w poniższym przeglądzie newsów!

 

Spis treści:

1. Dodatkowe opcje zakupów na YouTube.
2. Nowa mikrowitryna Google – Best Things for Everything.
3. Reklamy motoryzacyjne w Microsoft Ads (BingAds).
4. Strona Mobile-friendly nie oznacza, że jest gotowa na Mobile-First Index.
5. Google odradza utrzymywanie otwartych przekierowań.
6. Google obsługuje nowe znaczniki schematu dla witryn edukacyjnych.
7. Google ulepsza profile biznesowe w sklepach z dostawą i odbiorem.
8. Rozbudowa map Google – podgląd na żywo.
9. Kontrola treści nad aktualnościami na Facebooku.
10. Twitter – udostępnianie wpisu wybranym osobom.
11. Listy odtwarzania na TikToku.
12. You Tube – zniknie licznik ,,łapek w dół”.
13. Podsumowanie.


Dodatkowe opcje zakupów na YouTube


Opcje zakupów

YouTube ogłosił plany wprowadzenia dodatkowych opcji zarabiania dla twórców. Aktualnie testowana jest wersja beta nowego zintegrowanego sposobu robienia zakupów bezpośrednio z platformy YouTube.

Widzowie będą mogli podejmować jeszcze bardziej świadome decyzje zakupowe z pomocą ich zaufanych twórców. Wprowadzenie nowej funkcji planowane jest jeszcze w tym roku.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/youtube-is-adding-new-ways-for-creators-to-make-money/396423/


Nowa mikrowitryna Google – Best Things for Everything


Mikro witryna

Google uruchomiło nową mikrowitrynę, która wyróżnia 1000  produktów o największej popularności.

Aktualnie witryna ta kierowana jest do użytkowników z USA. Będą oni mogli ją przeglądać i odkrywać produkty z ośmiu różnych kategorii, od technologii po artykuły gospodarstwa domowego.

Po wybraniu produktu użytkownik przenoszony jest na platformę Google Shopping.

Adres witryny: https://shopping.google.com/m/bestthings/

Więcej: https://www.blog.google/products/shopping/bestthings/


Reklamy motoryzacyjne w Microsoft Ads (BingAds)


Reklamy motoryzacyjne

 

Microsoft Ads ogłosił wprowadzenie wersji beta dotyczącą reklam z branży motoryzacyjnej w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Nowy typ reklamy pozwala reklamodawcom salonów sprzedaży w bardzo prosty sposób zwiększyć zasięg i uzyskać wzrost liczby konwersji.

Reklamy motoryzacyjne oparte są na pliku danych, w których reklamodawcy mogą przesyłać wszystkie atrybuty swojego asortymentu samochodu (marka, model, rok, wykończenie, obraz, adresy URL itp.) i prezentować je w dedykowanych umiejscowieniach w wyszukiwarce Bing.

Więcej: https://searchengineland.com/microsoft-advertising-announces-automotive-ads-open-beta-in-the-us-and-uk-347367


Strona Mobile-friendly nie oznacza, że jest gotowa na Mobile-First Index


Mobile Friendly

John Mueller z Google ostrzega właścicieli witryn, że przyjazność dla urządzeń mobilnych to nie to samo, co gotowość do indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych. Właściciele witryn mogą zobaczyć w Search Console, jakiego bota używa Google, informacja znajduje się w Search Console -> Index->Stan. Kluczowym kryterium, którego Google poszukuje podczas przenoszenia witryn do indeksu zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych, jest to, że witryna wyświetla identyczną zawartość na wszystkich urządzeniach.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-mobile-friendly-does-not-mean-ready-for-mobile-first-index/400773/


Google odradza utrzymywanie otwartych przekierowań


Otwarte przekierowania

Otwarte przekierowanie ma miejsce, gdy wartości parametrów (część adresu URL po znaku „?”) w żądaniu HTTP GET zezwalają na informacje, które przekierują użytkownika do nowej witryny internetowej bez weryfikacji celu przekierowania. Może to spowodować, że witryna będzie zezwalać na przekierowania do dowolnych adresów URL w Internecie, nawet do złośliwego oprogramowania. John Mueller wyjaśnił, że jeśli ktoś wykorzysta otwarte przekierowania, może to spowodować, że wyszukiwarka Google oflaguje witrynę i potencjalnie usunie ją z wyszukiwania.

Więcej: https://www.seroundtable.com/google-open-redirects-31173.html

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z naszymi artykułami. Nie przegap najciekawszych tekstów.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.


Google obsługuje nowe znaczniki schematu dla witryn edukacyjnych


Znaczniki schematu

Strony internetowe, które posiadają treści takie jak ćwiczenia i rozwiązania, mogą korzystać z danych strukturalnych, tym samym kwalifikując się do nowych wyników z elementami rozszerzonymi. Aby ułatwić uczniom znalezienie tego, czego szukają, Google wprowadza nowe funkcje wyszukiwania dla tych dwóch popularnych typów treści.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-supports-new-schema-markup-for-education-sites/400273/


Google ulepsza profile biznesowe w sklepach z dostawą i odbiorem


Ulepszone profile

Google Moja Firma wprowadza nowe funkcje dla sklepów, które oferują opcje dostawy i odbioru. Informacje, które Google dodaje do odpowiednich profili firm w wyszukiwarce i mapach obejmują: dostawcy usług kurierskich, opłaty za zamówienie, minimalne zamówienia oraz okna odbioru i dostawy.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-enhances-business-profiles-for-stores-with-delivery-pickup/400934/


Rozbudowa map Google – podgląd na żywo


Rozbudowa map

Mapy Google wkrótce będą mogły pomóc użytkownikom w poruszaniu się po wewnętrznych przestrzeniach publicznych - takich jak lotniska, stacje tranzytowe i centra handlowe - za pomocą podglądu na żywo. Widok na żywo korzysta z miliardów zdjęć Street View w celu zrozumienia obecnej orientacji terenu.

Więcej: https://blog.google/products/maps/redefining-what-map-can-be-new-information-and-ai/


Kontrola treści nad aktualnościami na Facebooku


Kontrola treści

Facebook wprowadza opcję, która ma zapewnić użytkownikom lepszą kontrolę materiałów udostępnianych w aktualnościach. Pozwoli ona wybrać osoby, które będą mogły komentować publiczne posty: wszyscy lub wybrane osoby oraz strony.

Serwis ułatwi również sprawdzenie, dlaczego użytkownikowi wyświetlił się dany post. Pod proponowanymi materiałami pojawi się przycisk „Dlaczego to widzę”, gdzie będzie można sprawdzić taką informację.

Więcej: http://www.proto.pl/aktualnosci/facebook-ulatwi-kontrole-nad-tresciami-w-aktualnosciach


Twitter – udostępnianie wpisu wybranym osobom 


Wybrane osoby

Twitter opracowuje nową opcję, która ma pozwolić na udostępnienie tweetów tylko wybranym odbiorcom. Użytkownicy będą mogli wybrać grupę odbiorców dla każdego wpisu.

Narzędzie miałoby ułatwić użytkownikom angażowanie się w szerszy zakres tematów, które ich interesują. Byłoby również znacznym uproszczeniem dla osób, które tworzą oddzielne profile na Twitterze (np. z powodu zainteresowań).

Więcej: http://www.proto.pl/aktualnosci/twitter-pracuje-nad-opcja-udostepniania-wpisow-wybranym-odbiorcom


Listy odtwarzania na TikToku


Listy odtwarzania

Na Twitterze pojawi się nowa opcja, która ma pomóc zarówno markom i twórcom internetowym.

Dzięki niej użytkownicy serwisu będą mieli możliwość tworzenia dedykowanych list odtwarzania. Każdej liście będzie można nadać własną nazwę – nie dłuższą niż 15 znaków. Lista będzie pokazywać się każdemu, kto odwiedzi dany profil, przez co będzie można do niej dodać jedynie filmiki publiczne.

Więcej: https://socialpress.pl/2021/03/tiktok-wprowadzil-mozliwosc-tworzenia-list-odtwarzania


You Tube – zniknie licznik ,,łapek w dół”


Licznik łapek

YouTube walczy z hejtem, testując nową opcję, która ma ukryć licznik „łapek w dół”. Samo menu, w którym znajdują się ikonki nie zostanie zmienione. Nowa aktualizacja usunie licznik „łapek w dół”, ale liczba osób, którym podoba się wideo będzie dalej wyświetlana.

Co ważne, licznik zostanie ukryty tylko dla widzów – dla twórcy danego wideo będzie wciąż widoczny.

Więcej: https://nowymarketing.pl/a/31841,z-youtube-a-zniknie-licznik-lapek-w-dol


Podsumowanie

Jak wynika z powyższego przeglądu newsów, zapowiedzi nowości zaskakują odbiorców z tygodnia na tydzień, oferując najnowocześniejsze rozwiązania. Warto być na bieżąco, dlatego zachęcamy do śledzenia cotygodniowej prasówki!

 

Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:
Średnia ocen użytkowników 4.7 na podstawie 3 ocen

Inne wpisy