[Prasówka #33] Nowości w Google Shopping i ,,Idea Pins” na Pintereście

Google Shopping wprowadza nowości, w Google Ads dynamiczne rozszerzenia graficzne i plik graficzny. Na Instagramie prace nad dodawaniem postów z desktopa. Więcej w poniższej prasówce!
24 maja 2021

Początek tygodnia zaskakuje kolejnymi nowościami. Sporo zmian pojawia się w Google Shopping, testowane jest również pionowe wyświetlanie produktów. W Google Ads dynamiczne rozszerzenie graficzne i plik graficzny. W social media również wiele nowego. Na Twitterze zdjęcia na osi czasu będą mogły mieć większy format, a Instagram planuje wprowadzenie możliwości dodawania postów z poziomu desktopa! Szczegóły poniżej!

 

Spis treści:

1. Nowości w Google Shopping.
2. Nowe rozszerzenia reklam – dynamiczne rozszerzenie graficzne i plik graficzny.
3. Pionowe wyświetlanie produktów w Google Shopping.
4. User Experience metodą na sprostanie wymaganiom wyszukiwarek.
5. LaMDA to przełom w Google.
6. Aktualizacja Google Page Experience.
7. Google: Dane strukturalne dla wideo.
8. Google stawia kolejny krok: MUM.
9. Zaimek osobowy na Instagramie.
10. Większy obraz na osi czasu Twittera.
11. Instagram i posty z desktopa.
12. Idea Pins.
13. Podsumowanie.


Nowości w Google Shopping


Google Shopping

Google informuje o planowanym wprowadzeniu ulepszeń i dodatkowych opcji w Google Shopping.

The Shopping Graph – dynamiczny model wspomagany sztuczną inteligencją, który rozumie stale zmieniający się zestaw produktów, sprzedawców, marek, ocen oraz zapasów magazynowych.

Wykres zakupów (the shopping graph) działa w czasie rzeczywistym, więc konsumenci mogą wyszukiwać i kupować produkty, które są dostępne na magazynie.

Rozszerzenie współpracy z Shopify – maksymalne uproszczenie prezentacji produktów.

Wyszukiwanie produktów ze zdjęcia (Google Lens) – z pomocą opcji „Google Lens” będzie można wyświetlać wyniki wyszukiwania produktów, które znajdują się na zdjęciu/zrzucie ekranu.

Nowe moduły w Chrome – funkcje, które pozwolą między innymi na przejście do miejsca, w którym przerwany został proces zakupowy. Dodatkowo będzie można otrzymywać przypomnienia o porzuconych koszykach.

Więcej: https://blog.google/products/shopping/more-ways-to-shop/


Nowe rozszerzenia reklam – dynamiczne rozszerzenie graficzne i plik graficzny


Dynamiczne Rozszerzenie

Reklamodawcy zauważyli na niektórych kontach nowy typ rozszerzenia – dynamiczne rozszerzenie graficzne i plik graficzny. Dynamiczne rozszerzenia graficzne wykorzystują grafiki z  domeny reklamodawcy, które uzupełniają wcześniej utworzone reklamy tekstowe. Plik graficzny, to użycie wybranej przez reklamodawcę grafiki, która pojawia się przy reklamach na urządzeniach mobilnych.


Pionowe wyświetlanie produktów w Google Shopping


Pionowe reklamy

Google testuje pionowe wyświetlanie reklam produktowych na urządzeniach mobilnych. Zazwyczaj tego typu reklamy produktów umieszczane były w karuzeli i przewijane w poziomie.

Więcej: https://www.seroundtable.com/google-shopping-ads-in-vertical-format-31437.html


User Experience metodą na sprostanie wymaganiom wyszukiwarek


 

UX

Google wprowadzając zmiany coraz bardziej stawia na wygodę użytkownika. Unikane jest odsyłanie użytkownika ze strony z 10 linkami do strony, która posiada ich dużo więcej. Wykorzystanie nowych technologii pozwala na przeniesienia użytkownika do konkretnego miejsca na stronie, gdzie znajduje się odpowiedz na zadane pytanie.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/seo-guide/where-seo-and-user-experience-ux-collide/

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z naszymi artykułami. Nie przegap najciekawszych tekstów.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.


LaMDA to przełom w Google


 

LAMDA

LaMDA to historyczny krok w badaniach jakie prowadzi Google. Może to prowadzić do stworzenia funkcji wyszukiwania głosowego, którego wszyscy oczekują. LaMDA to model, który można nauczyć czytać, rozumieć związek między słowami, a także przewidywać jakie będzie kolejne słowo. W przeciwieństwie do innych modeli, LaMDA został przeszkolony w kierunku dialogu. Umożliwia to prowadzenie rozmowy praktycznie na każdy temat.

Więcej: https://blog.google/technology/ai/lamda/


Aktualizacja Google Page Experience


Aktualizacja page

Zbliżająca się aktualizacja Google Page Experience będzie również dotyczyła urządzeń desktopowych i mobilnych. Wcześniejsze aktualizacje dotyczyły tylko mobilnych wyników wyszukiwania. Nadchodząca aktualizacja tym razem ma objąć również urządzenia desktopowe.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-page-experience-update-to-apply-to-desktop-search-results/407761/


Google: Dane strukturalne dla wideo


 

Strukturalne wideo

John Mueller podczas konferencji mówił o danych strukturalnych dla wideo. Przez ich zastosowanie będzie możliwe zwiększenie widoczności filmów w wyszukiwarce Google. Mowa tutaj o Clip markup oraz Seek markup.

Więcej: https://searchengineland.com/google-video-structured-data-with-clip-markup-and-seek-markup-348781


Google stawia kolejny krok: MUM


 

MUM

Kolejna prezentacja Google i nowa technologia. MUM technologia pozostawiająca w tyle BERT.  Multitask Unified Model w skrócie MUM, to model łączenia informacji w sposób jaki wyszukiwarki nie są wstanie robić. MUM umożliwia rozumienie informacji różnych formatów. Może to doprowadzić do zrobienia zdjęcia ubrania i zapytania czy się ono nadaje na wędrówkę  w góry. MUM zrozumie treść obrazka i wygeneruje odpowiedź, dodatkowo kierując do strony z listą potrzebnego sprzętu.

Więcej: https://www.blog.google/products/search/introducing-MUM


Zaimek osobowy na Instagramie


Zaimek osobowy na Instagramie

Instagram nie zostaje w tyle i pozwala dodawać zaimki płciowe do profilu. Opcja ta zostanie wprowadzona wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji. Umożliwia ona użytkownikom wyrażenia swojej tożsamości oraz ułatwia komunikację w obrębie serwisu. Wprowadzona zmiana jest kluczowa dla osób, dla których określenie siebie jest istotne. To dla nich naprawdę długo wyczekiwane wydarzenie.

Więcej: https://marketingprzykawie.pl/espresso/instagram-umozliwi-wybor-zaimka-zwiazanego-tozsamoscia-plciowa/


Większy obraz na osi czasu Twittera


Obraz twitter

Na Twitterze pojawiła się opcja, na którą wszyscy użytkownicy czekali. Od teraz zdjęcia na osi czasu będą mogły mieć większy format. Ta zmiana może znacznie uprzyjemnić proces korzystania z Twittera. Jest to przede wszystkim świetna wiadomość dla marketerów, którzy będą mogli umieszczać zdjęcia tak, aby były one dobrze widoczne dla wszystkich. Nie będą potrzebować do tego odpowiedniego kadrowania zdjęć oraz sprawdzania, czy zdjęcie jest odpowiedniej wielkości.

Więcej: https://socialpress.pl/2021/05/twitter-wprowadzil-wiekszy-obraz-na-osi-czasu-dla-wszystkich-uzytkownikow


Instagram i posty z desktopa


Instagram desktop

Dodawanie postów na Instagram z poziomu desktopa prawdopodobnie niebawem stanie się realne. Serwis już testuje to rozwiązanie. Zmiana ta ułatwiłaby pracę marketerom, jak i markom. Będzie można dzięki niej przesyłać treści, w analogiczny sposób jak robimy to za pomocą smartphone’a.

Więcej: https://antyweb.pl/instagram-zdjecia-z-komputera/


Idea Pins


Idea Pins

Pinterest chce wyróżniać się spośród innych mediów społecznościowych. Z tego też powodu stworzone zostały Idea Pins, które mają być zupełnie inne niż popularne Stories. Narzędzie ma pozwolić twórcom na tworzenie treści kreatywnych, które nie będą znikały po upływie 24 godzin. Narzędzie może się okazać przydatne zarówno dla twórców, jak i marek reklamujących produkt, bo to  właśnie produkt i usługi będzie można dzięki niemu wypromować na platformie. Dodatkowo, ogromnie istotnym elementem jest opcja dodania historii, a także elementów, dzięki którym użytkownik skupi swoją uwagę na Idea Pins przez dłuższy czas.

Na ten moment opcja dostępna jest w krajach takich jak: USA, Wielka Brytania, Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Austria i Szwajcaria.

Więcej: https://socialpress.pl/2021/05/idea-pins-czyli-cos-wiecej-niz-stories-od-pinteresta


Podsumowanie

Jak wynika z przeglądu newsów, w świecie digital marketingu zmiany zachodzą bardzo dynamicznie. Z kolejną dawką wiedzy wracamy już w poniedziałek. Warto śledzić, co nowego czeka użytkowników w kolejnych tygodniach! 

 

Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:
Średnia ocen użytkowników 0.0 na podstawie ocen

Inne wpisy