[Prasówka #52] Video Action w Google Ads i przypinane wideo na TikToku

[Prasówka #52] TikTok testuje przypinanie klipów na górze profilu, Twitter dodaje tagi tematyczne w Spaces, a w Google Ads już dostępne kampanie Video Action! Więcej w poniższym przeglądzie newsów!
4 października 2021

W najnowszej prasówce kolejne newsy ze świata digital marketingu. TikTok prowadzi testy nad rozszerzeniem funkcjonalności. W Google Ads dostępne kampanie Video Action. Konwersje EVC można teraz śledzić w możliwych do pominięcia reklamach TrueView In-Stream, kampaniach lokalnych i kampaniach promujących aplikacje. Więcej na temat tych i innych nowości w poniższym przeglądzie!

 

Spis treści:

1. Kampania wideo zachęcająca do działania.
2. Konwersje po angażującym wyświetleniu.
3. Google będzie indeksowało filmy z Instagrama i Tik Toka.
4. Google nie widzi treści ukrytej za Captcha.
5. Dodatkowa treść na stronach kategorii nie zawsze jest potrzebna.
6. Wpływ zduplikowanych opisów produktów od producenta.
7. Clubhouse wprowadza funkcję ,,Fala”.
8. Instagram wstrzymuje ,,Instagram Kids”.
9. TikTok testuje przypinanie klipów na górze profilu.
10. Twtter i tagi tematyczne w Spaces, wprowadzenie komunikatu o treściach wrażliwych.
11. Podsumowanie.


Kampania wideo zachęcająca do działania


Google Ads

30 września był ostatnim dniem, w którym użytkownicy mogli utworzyć kampanie TrueView for action. Kampania ta przechodzi w kampanie Video action. Tym samym zwiększa się liczba miejsc docelowych w sieci Google, w których wyświetlają się reklamy, a użytkownicy mogą dodać do nich więcej treści i zasobów.

Od początku 2022 r. wszystkie istniejące kampanie TrueView for action zostaną automatycznie zaktualizowane.

Więcej: https://support.google.com/google-ads/answer/11164539


Konwersje po angażującym wyświetleniu


Kampania angażująca

Konwersje pa angażującym wyświetleniu (EVC) są liczone, gdy użytkownik obejrzy 10 sekund filmu reklamowego nie wchodząc z nim w interakcję, ale później dokona konwersji. EVC można teraz śledzić w możliwych do pominięcia reklamach TrueView In-Stream, kampaniach lokalnych i kampaniach promujących aplikacje. Domyślny okres ważności EVC w kampaniach w sieci reklamowej będzie wynosił 3 dni.

Więcej:  https://support.google.com/google-ads/answer/11190044


Google będzie indeksowało filmy z Instagrama i Tik Toka


Ideksowanie TikTok

Google będzie indeksowało filmy z Instagrama i TikTok. Jak na razie nie wiadomo kiedy to nastąpi. Obecnie Google negocjuje umowy z firmami macierzystymi. Takie działania mają na celu z wyszukiwarki Google zrobić miejsce docelowe dla artykułów oraz filmów.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-working-on-indexing-instagram-tiktok-videos/421018/


Google nie widzi treści ukrytej za Captcha


Google captcha

Robot indeksujący nie wchodzi w interakcje z witryną, a tym samym nie widzi co się kryje pod Captcha. Jak wyjaśnia Mueller, robot indeksujący nie wypełnia Captcha, nawet tego pochodzącego od Google. Dlatego ma to wpływ na SEO.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-cant-see-content-behind-captchas/421202/


Dodatkowa treść na stronach kategorii nie zawsze jest potrzebna


Dodatkowa treść

Google informuje, że dodawanie dodatkowej treści na stornach kategorii, nie zawsze jest konieczne. Jest to ustosunkowane faktem, czy produkty w kategorii opisują jej zawartość. Google na podstawie produktów potrafi zrozumieć zawartość strony.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-extra-content-not-always-needed-for-category-pages/420945/


Wpływ zduplikowanych opisów produktów od producenta


Duplikowane opisy

Zapytany John Mueller: jak poradzić sobie z duplikatami opisów w sklepie Internetowym, które pochodzą od producenta? Odpowiada, że nie trzeba podejmować żadnych kroków, ponieważ nie ma za to żadnej kary algorytmicznej ani ręcznej.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-duplicate-product-descriptions/420899/

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z naszymi artykułami. Nie przegap najciekawszych tekstów.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.


Clubhouse wprowadza funkcję ,,Fala”


Funkcja fala

Najnowsza funkcja aplikacji polega na możliwości sparowania i odbycia konwersacji z losowo wybranymi osobami. „Fala” ma być alternatywą dla dużych pokoi. Nowa opcja ma stwarzać możliwość odbycia prywatnej rozmowy.

Celem funkcji jest wzmożenie zainteresowania aplikacją i zaangażowanie użytkowników do tworzenia prywatnych pokoi.

Więcej: https://www.socialmediatoday.com/news/clubhouse-adds-new-wave-option-to-prompt-spontaneous-group-chats/607125/


Instagram wstrzymuje ,,Instagram Kids”


Instagram Kids

Jak podaje socialmediatoday.com, Instagram zdecydował się na wstrzymanie z rozwojem platformy dla najmłodszych. Początkiem bieżącego roku Instagram ogłosił, że planuje stworzyć projekt „Instagram Kids” – wersję platformy skierowaną do dzieci. Dziecięce profile miały być podpięte pod konta rodziców, którzy mogliby nadzorować ich aktywność.

Eksperci ds. dziecięcego bezpieczeństwa zgodnie stwierdzili, że posiadanie konta na platformie w tak młodym wieku może wywołać psychologiczne szkody ze względu na „nieustanną koncentrację (…) na wyglądzie, autoprezentacji i brandingu”.

Na ten moment Instagram postanowił wstrzymać projekt, aby mieć czas na skonsultowanie go z rodzicami, organami regulującymi bezpieczeństwo dzieci i grupami doradczymi.

Więcej: http://www.proto.pl/aktualnosci/instagram-wstrzymuje-rozwoj-platformy-dla-najmlodszych-uzytkownikow


TikTok testuje przypinanie klipów na górze profilu


TikTok klipy

Ostatnie testy TikToka dotyczą możliwości przypinania wideo na górze profilu.

Przypięte filmiki mają pomóc w segregowaniu i kategoryzowaniu treści oraz wskazywać kontent, jaki dominuje na koncie. Zdaniem socialpress.pl, nowa funkcja znacząco wpłynie na TikTokowe współprace – w przypiętych klipach będą mogły znaleźć się m.in. kody zniżkowe. Działanie ma również skutkować we wzmożone zaangażowanie użytkowników pod przypiętymi postami.

Więcej: https://socialpress.pl/2021/09/tiktok-testuje-mozliwosc-przypinania-klipow-na-gorze-profilu-uzytkownika


Twtter i tagi tematyczne w Spaces, wprowadzenie komunikatu o treściach wrażliwych


Twitter spaces

Twitter prowadzi kolejne testy nad tematycznymi tagami w Spaces. Ich rozszerzenie to rozwiązanie platformy na prosty sposób wyszukiwania interesujących treści. 

Twitter przewiduje, że podczas tworzenia treści będzie można dodać maksymalnie trzy tagi i wybrać jeden z dziesięciu tematów. Innym ułatwieniem serwisu jest stworzenie nowego komunikatu „Heads Up”, który ostrzega użytkowników przed dyskusjami zawierającymi wrażliwe treści i wywołującymi skrajne emocje.

Więcej: http://www.proto.pl/aktualnosci/twitter-rozszerza-testy-tematycznych-tagow-w-spaces
http://www.proto.pl/aktualnosci/twitter-doda-narzedzia-ograniczajace-negatywne-interakcje


Podsumowanie

Dzięki nowemu tygodniowi wiemy, co zmienia się w cyfrowym marketingu w najbliższym czasie. Warto na bieżąco śledzić zmieniające się funkcjonalności i rozszerzenia, które zostają wprowadzane z tygodnia na tydzień do platform i aplikacji. Zachęcamy do śledzenia!

Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:
Średnia ocen użytkowników 5.0 na podstawie 1 ocen

Inne wpisy