Wolters Kluwer-prowadzenie kampanii performance w social media

Klient

Wolters Kluwer to jedno z największych wydawnictw na świecie. Jest także dostawcą oprogramowania i usług informacyjnych. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do profesjonalistów – lekarzy, prawników, finansistów, księgowych czy doradców biznesowych. Firma obecna jest w Europie, Azji oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

Wolters Kluwer

Klient

Wolters Kluwer to jedno z największych wydawnictw na świecie. Jest także dostawcą oprogramowania i usług informacyjnych. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do profesjonalistów – lekarzy, prawników, finansistów, księgowych czy doradców biznesowych. Firma obecna jest w Europie, Azji oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

O firmie

Wolters Kluwer to jedno z największych wydawnictw na świecie, którego działalność obejmuje obszar ponad 180 państw. Wydawnictwo dostarcza profesjonalnych informacji, rozwiązań programowych oraz usług w skali globalnej, dla branży prawniczej, finansowej, medycznej, a także dla oświaty, biznesu, administracji publicznej i innych.

Dzięki eksperckim narzędziom i łączeniu szerokiej wiedzy merytorycznej z zaawansowaną technologią Wolters Kluwer pomaga swoim klientom w podejmowaniu decyzji. Ponadto firma organizuje liczne szkolenia i konferencje branżowe, podczas których dzieli się z odbiorcami swoją wiedzą i doświadczeniem.

W zakresie działań internetowych, wydawnictwo prowadzi liczne witryny o tematyce informacyjnej i biznesowej. Od serwisu korporacyjnego, przez księgarnie online, platformy prawnicze, po szereg mniejszych stron z zakresu oprogramowania.

Współpraca

Nasza współpraca z Wolters Kluwer trwa już od niemal dekady. Ideo Force wspiera Wolters Kluwer merytorycznie oraz stanowi dodatkową, zewnętrzną siłę marketingową, o natężeniu dostosowywanym do bieżących potrzeb Klienta. Razem przemierzamy drogę cyfrowej transformacji.

Na potrzeby Klienta zbudowaliśmy zespół doświadczonych specjalistów, zajmujących się szeroko pojętym marketingiem internetowym, w tym również prowadzeniem mediów społecznościowych. Staliśmy się kompleksowym i profesjonalnym wsparciem dla Klienta, w zakresie działań performance social media. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w e-marketingu możemy efektywnie wspierać Wolters Kluwer.

Grupa docelowa

Wolters Kluwer to międzynarodowy dostawca eksperckich informacji, rozwiązań w zakresie oprogramowania oraz usług dla osób przeprowadzających badania kliniczne, takich jak m.in. pracownicy z branży prawniczej czy medycznej.

Prowadzenie kampanii performance w social media

Głównym celem marketingowym jest generowanie sprzedaży i przyciągnięcie potencjalnych klientów, przy efektywnym koszcie pozyskania (CPA). Skutecznie realizowane działania performance w social media,  sprzyjają realizacji założeń biznesowych klienta. Social media często w niewielkim stopniu pozwalają na realizację kampanii leadowych czy sprzedażowych – dlatego niezwykle istotny jest wybór właściwych mediów (platform) i dostosowanie do nich przekazu oraz form reklamowych. Targetowanie na konkretne osoby w social media jest niezwykle precyzyjne i pozwala docierać do użytkowników, którzy rzeczywiście są potencjalnymi klientami. Ważnym elementem jest także remarketing, w oparciu o który częściowo prowadzone są kampanie. Remarketing umożliwia nam czerpanie cennych informacji o użytkownikach witryny, którzy wykazują zainteresowanie produktami. Pozwala zidentyfikować najbardziej odpowiednich odbiorców wyświetlanych reklam. Nasze działania zawsze budujemy na dogłębnych analizach, przy użyciu sprawdzonych i niezawodnych narzędzi, takich jak:

 • Google Analytics.
 • Statystyki generowane w ekosystemie Facebook.
 • Statystyki generowane w ekosystemie LinkedIn.
 • Wewnętrzne systemy klienta.

Co więcej, zawsze staramy się testować nasze rozwiązania przed wdrożeniem. Wersje robocze i eksperymenty kampanii pozwalają nam sprawdzać nowe strategie i mierzyć ich wpływ na różne typy wartości konwersji. Poddajemy analizie mnóstwo danych, które obejmują np. odbiorców, profile, czasy, charakter treści i tekst reklamy – dostrajamy się na bieżąco. Regularnie następuje również ponowna analiza wyników, w celu zapewnienia, że wyniki z systemów zewnętrznych (typu Google Analytics) odzwierciedlają rzeczywiste dane dotyczące sprzedaży i leadów w systemach wewnętrznych klienta.

Dlaczego social media?

Media społecznościowe to dziś nieodłączny element życia prawie każdego człowieka. Jeszcze do niedawna służyły głównie do kontaktu z bliskimi, jednak obecnie użytkownicy social media, mogą tam znaleźć profile swoich idoli, organizacji czy firm. Brak obecności w tym obszarze jest dziś czymś wręcz nienaturalnym, dlatego zarówno globalne koncerny, jak i lokalne firmy pojawiają się na Facebooku, Instagramie czy innych portalach społecznościowych. Najważniejszą korzyścią istnienia marki w tym obszarze internetu, jest łatwy, bezpośredni i niemal osobisty kontakt z konsumentem. To z kolei poprawia zaangażowanie użytkowników, jednocześnie zwiększając świadomość marki. Odpowiednio prowadzone firmowe profile w mediach społecznościowych mogą także korzystnie wpływać na sprzedaż.

Przebieg działań

Zwiększenie sprzedaży produktów, programów i usług Wolters Kluwer było podstawą naszych działań. W ramach performance marketingu prowadziliśmy szereg działań. Wprowadzone przez nas rozwiązania w zakresie mediów społecznościowych obejmują:

 • Kampanie sprzedażowe na Facebooku.
 • Kampanię sprzedażowe na Instagramie.
 • Kampanie leadowe na Facebooku.
 • Kampanie leadowe na LinkedIn.
 • Krótkie, ale bardzo intensywne kampanie pod wydarzenia branżowe oraz pod ogólne wydarzenia typu Black Friday, Black Weekend oraz Cyber Monday.
 • Kampanie wspomagające sprzedaż.

Celem naszych działań dla Klienta jest maksymalizacja ROAS/ROI. Dopasowujemy decyzje marketingowe do zachowań klientów na różnych urządzeniach. Prowadząc kampanię, pracujemy również z parametrem LTV – z jednej strony pracujemy nad zwiększeniem Lifetime Value, a z drugiej strony, analiza danych w oparciu o ten wskaźnik, pomaga nam określać  konkretne segmenty.

 

Wyniki

 • Wzrost zaangażowania konsumentów oraz interakcji z marką.
 • Wzrost ruchu na stronach dzięki kampaniom social media.
 • Wzrost sprzedaży.
 • Wzrost pozytywnych opinii o marce.

Wnioski

Wyłonienie dedykowanego zespołu specjalistów po stronie agencji, skupionego i zaangażowanego w pracę nad jednym projektem, pozwala optymalizować koszty, poprzez szybsze i sprawniejsze zarządzanie działaniami dla Klienta.

Odpowiednio prowadzony profil w mediach społecznościowych dał Klientowi wiele nowych możliwości. Poszerzył świadomość marki oraz pozwolił na lepszy kontakt z konsumentami.

Prowadzenie efektywnych kampanii w social media pozwoliło nam zwiększyć ruch na stronach oraz zaangażowanie klientów, co przełożyło się na większą liczbę pozytywnych opinii o marce, a w konsekwencji również na zwiększenie zysków.

Warsztaty briefujące to efektywne narzędzie do współpracy z Klientem. Mają one na celu zaangażowanie całego zespołu w tworzenie briefu. Można dzięki temu zaoszczędzić czas oraz lepiej poznać zespół po stronie Klienta. Dodatkowo takie warsztaty upewniają Klienta o tym, że wybrana agencja e-marketingowa doskonale wie, jakie potrzeby i oczekiwania powinna zaspokoić.

Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.