[Prasówka #10] TikTok i dłuższe video, a w Google wyszukiwarka prezentów

Inspiracje w wyborze prezentów w Google Shopping, nowa aktualizacja algorytmu Google, rozwinięte funkcje społeczności w Google Maps, a na TikToku wydłużenie czasu nagrywania video. Czym jeszcze zaskoczył nas miniony tydzień?
7 grudnia 2020

W okresie świątecznym Google wychodzi na przeciwko oczekiwaniom swoich Klientów wprowadzając specjalną wyszukiwarkę z możliwością śledzenia cen. Co ważne, w grudniu Google przeprowadza kolejną aktualizację algorytmu. Dodatkowo od grudnia pojawiają się nowe opcje w reklamach Discovery. Social Media również zaskakują na koniec roku wprowadzając dłuższy czas nagrywania filmików na TikToku i rozszerzonymi opcjami w nawiązywaniu biznesowych kontaktów na LinkedIn. Co jeszcze zmieni się w świecie digital marketingu? O tym przeczytasz w najnowszych newsach!

 

Spis treści:

1. Wyszukiwarka prezentów w Google Shopping.
2. Nowe opcje w reklamach Discovery.
3. Nowa aktualizacja algorytmu Google.
4. Google testuje nowe rozwiązania w karuzeli podcastów.
5. Dłuższy tekst kotwicy dostarcza szerszego kontekstu.
6. Google rozwija funkcje społeczności w Google Maps.
7. Google publikuje często zadawane pytania o Google Core Web Vitals.
8. Dłuższe video na TikToku.
9. Sales Insights na LinkedIn.
10. Mowa nienawiści – nowe zasady na Twitterze.
11. Podsumowanie.

Prasówka 10


Wyszukiwarka prezentów w Google Shopping


Wyszukiwarka prezentów Google

Google wprowadza nową opcję, która pozwala na inspiracje w wyborze prezentów.

Z informacji wynika, że systemy Googla od kilku miesięcy identyfikowały najpopularniejsze kategorie produktów oraz trendy i analizowały nasz ruch w wokół nich w Internecie. Dzięki temu użytkownicy otrzymają inspiracje na prezenty, które mogą spodobać się najbliższym. Podczas wyszukiwania, system poinformuje o dostępności wybranego produktu w najbliższych sklepach, wyświetli jego godziny otwarcia. Dodatkowo obok cen pojawiać się będą statystyki, czy oferowana cena jest wysoka, niska, średnia.

Kolejną ciekawą opcją jest możliwość uruchomienia śledzenia cen wybranych produktów i otrzymanie alertu, jeżeli cena spadnie.

Pod tym linkiem znajduje się nowa wyszukiwarka prezentów: https://shopping.google.com/m/shopping-100/

Więcej:  https://blog.google/products/shopping/google-shopping-gift-guide-2020/


Nowe opcje w reklamach Discovery


Reklamy w Discovery

Od 1.12 Google wprowadził nowe ulepszenia w reklamach Discovery.

Reklamy Discovery zawierają teraz dwa nowe układy, które będą optymalizować kreacje, aby jeszcze bardziej zachęcić konsumentów do działania. Nowy format 4:5 pomoże zaprezentować produkty i usługi wizualnie podczas przewijania, a rozszerzenie formularza kontaktowego pozwoli użytkownikowi na pozostawienie swoich danych bezpośrednio z reklamy w Gmailu.

Dodatkowo rozszerzone zostają statystyki. Będzie można jeszcze  łatwiej znaleźć odpowiednich odbiorców i skalować kampanie dzięki szczegółowym prognozom.

Kolejną zmianą jest możliwość wykluczania odbiorców, co pozwoli jeszcze precyzyjniej targetować content.

Więcej: https://support.google.com/google-ads/answer/10269047


Nowa aktualizacja algorytmu Google


Aktualizacja podstawowego algorytmu Google ma miejsce kilka razy w roku. Ostatnia przeprowadzana była w maju 2020. Google zapowiedział, że grudniowa aktualizacja jest prowadzona na żywo. Zazwyczaj zajmuje to od jednego do dwóch tygodni.

Dzięki aktualizacjom użytkownicy mogą zobaczyć, czy ich strona działa lepiej lub gorzej w wynikach wyszukiwania. Wiedza i aktualizacja algorytmów umożliwia zrozumienie, co można zmienić w stronie, by znaleźć się jeszcze wyżej w rankingu.

Więcej: https://searchengineland-com.cdn.ampproject.org/c/s/searchengineland.com/google-december-2020-core-update-rolling-out-344333/amp


Google testuje nowe rozwiązania w karuzeli podcastów


Karuzela podcastów

Od kilku tygodni Google pracuje nad wyświetlaniem karuzeli podcastów w wyszukiwarce. Nowe rozwiązanie dodaje większe obrazy oraz dłuższy opis odcinka podcastu.  Lepsze wyeksponowanie podcastu może wygenerować większą ilość kliknięć.

Więcej:  https://www.seroundtable.com/google-search-podcast-carousel-updated-30512.html

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z naszymi artykułami. Nie przegap najciekawszych tekstów.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.


Dłuższy tekst kotwicy dostarcza szerszego kontekstu


Tekst kotwicy

John Muller z Google powiedział, że dłuższy lub krótszy tekst nie jest ani lepszy ani gorszy. Poprzez kotwice wyszukiwarka otrzymuje informacje na temat kontekstu strony, do której prowadzi. Dla użytkownika oznacza to, że użycie dłuższej kotwicy pozwoli lepiej zrozumieć stronę przez Google.

Więcej:  https://www.seroundtable.com/google-anchor-text-length-context-30511.html


Google rozwija funkcje społeczności w Google Maps


Społeczność Google Maps

Google rozwija funkcje społeczności w Google Maps wprowadzając nowy kanał społeczności na karcie ,,Eksploruj”. Użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje z lokalizacji firm w Mapach Google. Posty lokalnych biznesów są widoczne dwa razy częściej niż przed istnieniem kanału, dzięki czemu klient może dowiedzieć się, czy firma oferuje nową usługę i wszelkie informacje ważne dla konsumenta.

Więcej: https://searchengineland.com/google-adds-more-discovery-to-google-maps-with-community-feed-344258


Google publikuje często zadawane pytania o Google Core Web Vitals


Google Core Web

Google opublikowało często zadawane pytania dotyczące Google Core  Web  Vitals  i nadchodzącej aktualizacji, która pojawi się  w maju 2021 roku. Post został opublikowany na forum pomocy Google dla Webmasterów. Użytkownicy powinni zapoznać się z FAQ, aby przygotować swoją stronę na przyszłą aktualizacje.

Więcej:  https://support.google.com/webmasters/thread/86521401?hl=en


Dłuższe video na TikToku


TikTok testuje nową funkcję! Od teraz będzie można dodawać aż 3 razy dłuższe filmiki! Obecny czas nagrywania wynosi 60 sekund. Po wprowadzeniu zmian,  klipy video będą mogły trwać aż 3 minuty, co jest doskonałą wiadomością przede wszystkim dla marek. Więcej czasu to więcej kreatywnych treści!

Więcej: https://socialpress.pl/2020/12/trzy-razy-dluzsze-klipy-video-moga-niebawem-pojawic-sie-na-tiktoku


Sales Insights na LinkedIn


Sales Insights

Sales Insights na LinkedIn ma za zadanie pomóc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Ma w tym pomóc pracownikom oraz pracodawcom. Nowe narzędzie ma zapewnić informacje m.in. o trendach pracowników  i możliwości nawiązania biznesowych kontaktów, które będą możliwe za pomocą sieci kontaktów. Wszystko po to, aby jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości!

Więcej: https://socialpress.pl/2020/12/sales-insights-nowe-narzedzie-linkedin-dla-firm
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=JkbCJQM4-fY&feature=emb_logo


Mowa nienawiści – nowe zasady na Twitterze


Mowa nienawiści na Twitterze

Twitter rozszerza swoje zasady dotyczące mowy nienawiści. Tym razem chce się skupić na rasach, pochodzeniu etnicznym i narodowości. Serwis będzie usuwał wpisy, które będą obrażać wybrane grupy społeczne. Będzie również sprawdzał wpisy, które zgłoszą sami użytkownicy.

Więcej: http://www.proto.pl/aktualnosci/twitter-rozszerza-zasady-zwiazane-z-mowa-nienawisci-w-serwisie-dotycza-rasy-pochodzenia


Podsumowanie

Kolejny tydzień wprowadzający ulepszenia w świecie narzędzi i szeroko pojętym digital marketingu. Udoskonalenia i informacje jakie pojawiły się w ostatnim okresie, w znacznym stopniu przyczyniają się do komfortu użytkowania i ułatwienia życia codziennego zarówno w pracy jak i poza nią. Warto wiedzieć, jakie ,,niespodzianki” udostępniają dla korzystających twórcy i być na bieżąco z informacjami. Koniecznie śledźcie, co ciekawego wydarzy się w kolejnym tygodniu!

 

Stworzymy dla Ciebie idealny
plan e-marketingowy!
Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:

Inne wpisy