[Prasówka #37] Nowy format reklam w Microsoft Ads i Clubhouse na Androida

Microsoft Ads wprowadza nowy format reklam. Dodane zostają wyniki optymalizacji w kampaniach wideo zachęcających do działania w Google Ads. Z kolei Clubhouse testuje wersję aplikacji na Androida. Więcej w najnowszej prasówce!
21 czerwca 2021

W minionym tygodniu Google ogłosiło wprowadzenie wyników optymalizacji w kampaniach wideo zachęcających do działania. Microsoft Ads dodaje nowy format reklam. Google wprowadza aktualizację jakości strony. Z kolei Clubhouse rozpoczął testy nad androidową wersją aplikacji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat newsów minionego tygodnia, koniecznie zajrzyj do poniższego przeglądu nowości! 

 

Spis treści: 

1. Rozszerzenie podobnych filmów na YouTube dostępne globalnie.
2. Rekomendacje optymalizacji dla kampanii wideo zachęcających do działania.
3. Kampanie TrueView uaktualniane do kampanii VAC (Video action campaigns).
4. Nowy format reklam w Microsoft Ads.
5. Więcej możliwości w profilach firmowych Google.
6. Google Search Console pokazuje błędy indeksowania.
7. Wdrażanie aktualizacji jakości strony.
8. Karuzela artykułów dziennikarzy pod panelami wiedzy.
9. TikTok i kampania o pozytywnym myśleniu.
10. YouTube zakazuje niektórych reklam.
11. Clubhouse rozpoczął testy nad androidową wersją aplikacji.
12. Instagram wprowadza funkcję filtrowania wiadomości.
13. Podsumowanie.


Rozszerzenie podobnych filmów na YouTube dostępne globalnie


Rozszerzenie filmów

Google informuje, że „rozszerzenia podobnych filmów” od teraz dla reklamodawców Google Ads dostępne są na całym świecie.

Rozszerzenie to pozwala na wyświetlanie w aplikacji mobilnej od 2 do 5 podobnych filmów. Ulepszenie to, ma za zadanie wzmacniać przekaz głównej reklamy utrzymując zainteresowanie.

Więcej: https://support.google.com/google-ads/answer/10746067


Rekomendacje optymalizacji dla kampanii wideo zachęcających do działania


Rekomendacje optymalizacji

Google informuje o wprowadzeniu wyniku optymalizacji w kampaniach wideo zachęcających do działania.

Zakładka „rekomendacje”, pomaga maksymalizować skuteczność kampanii w sieci wyszukiwania, reklamowej, produktowej oraz od teraz kampaniach wideo.

Więcej: https://support.google.com/google-ads/answer/10773813


Kampanie TrueView uaktualniane do kampanii VAC (Video action campaigns)


Kampanie TrueView

Google poinformował, że od początku roku 2022, wszystkie istniejące kampanie TrueView zachęcające do działania, zostaną automatycznie uaktualnione do kampanii wideo zachęcających do działania (Video action campaigns).

Według badań Googla zauważono,  że kampanie wideo zachęcające do działania generują średnio 20% więcej konwersji w porównaniu z reklamami TrueView.

Dla reklamodawców, którzy będą chcieli już teraz uaktualnić swoje kampanie TrueView, Google w ciągu najbliższych tygodni uruchomi w Google Ads funkcję kopiowania i wklejania kampanii TrueView jako kampanii wideo zachęcających do działania.

Więcej: https://support.google.com/google-ads/answer/10833639


Nowy format reklam w Microsoft Ads


Nowy format reklam

Microsoft informuje o wprowadzeniu nowego formatu reklam „Wycieczki” i „Aktywności”. Nowy format aktualnie będzie dostępny w wersji beta na rynku USA oraz Wielkiej Brytanii.

Reklamy tego typu mogą być wyświetlane w wyszukiwarce Bing, Mapach Bing i przewodnikach turystycznych Bing.

Więcej:https://about.ads.microsoft.com/en-us/blog/post/june-2021/the-rise-of-the-conscious-traveler


Więcej możliwości w profilach firmowych Google


Profile firmowe

Google udostępnia więcej możliwości edycji informacji firmy w wyszukiwarce oraz mapach. Teraz dane mogą być edytowane bezpośrednio z wyszukiwarki, co umożliwia szybką i wygodną aktualizację.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-adds-more-ways-to-edit-business-profiles-in-search/410857/


Google Search Console pokazuje błędy indeksowania


Błędy indeksowania

Dlaczego GSC pokazuje błędy indeksowania jeśli strona działa? John Mueller odpowiada, że jest to spowodowane błędami serwera. Jak twierdzi, niektóre z tych błędów są tymczasowe. Jeśli strona ładuje się normalnie, ale przeprowadzana jest weryfikacja z wykorzystaniem GSC i weryfikacja się nie powiedzie, oznacza to błąd serwera.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/why-gsc-shows-crawl-errors-when-page-loads-normally/410794/

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z naszymi artykułami. Nie przegap najciekawszych tekstów.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.


Wdrażanie aktualizacji jakości strony


Jakość strony

Google informuje o wprowadzeniu aktualizacji jakości strony. Zmiany są wprowadzane powoli i będzie do trwało do końca sierpnia 2021. Informacja o aktualizacji została udostępniona na Twitterze: Google Search Central.

Więcej: https://searchengineland.com/google-page-experience-update-now-slowly-rolling-out-349649


Karuzela artykułów dziennikarzy pod panelami wiedzy


Karuzela artykułów

Google przeprowadza testy wyświetlania karuzeli artykułów pod panelami wiedzy, co zostało ostatnio ogłoszone przez Google. Jest to wersja beta, mocno ograniczona do ograniczonej liczby mobilnych wyszukiwarek w USA dla niektórych dziennikarzy.

Więcej: https://blog.google/products/news/learn-more-about-person-behind-news-article/


TikTok i kampania o pozytywnym myśleniu


Pozytywne myślenie

Nowa kampania TikToka zachęca do pozytywnego myślenia. Kampania będzie obejmować animowany serial wideo, w którego zaangażowani będą twórcy przedstawiający fakt, że za każdym kontem kryją się prawdziwe osoby, którym należy się szacunek. Głównym celem kampanii jest szerzenie życzliwości.

Więcej: https://www.socialmediatoday.com/news/tiktok-launches-new-createkindness-campaign-to-combat-online-bullying/601566/


YouTube zakazuje niektórych reklam


YouTube reklamy

Jak podaje strona socialmediatoday.com, serwis YouTube zabrania publikowania reklam banerowych, które dotyczą hazardu, alkoholu, leków na receptę i treści politycznych. Działanie ma na celu wyeliminowanie nadużywania reklam - podczas zeszłorocznych wyborów prezydenta USA jeden z kandydatów (Donald Trump) postanowił wykupić reklamę na YouTube na dwa dni przed wyborami, co zapewniło mu przewagę ekspozycji w serwisie.

Więcej: https://www.socialmediatoday.com/news/youtube-will-no-longer-allow-alcohol-gambling-and-political-ads-its-promin/601786/


Clubhouse rozpoczął testy nad androidową wersją aplikacji


Clubhouse

Clubhouse - innowacyjna aplikacja oparta na głosie do tej pory była dostępna tylko dla użytkowników iOSa. Wszystko ma się zmienić już niedługo.  Clubhouse ogłosił, że testuje wersję aplikacji, która ma być dostępna dla użytkowników Androida. Brak tej wersji sprawiał, że aplikację traktowano ekskluzywnie – aby móc się do niej dostać należało być posiadaczem telefonu z systemem iOS i otrzymać zaproszenie do rejestracji w aplikacji od znajomego.

Więcej: https://techcrunch.com/2021/05/03/clubhouse-begins-externally-testing-its-android-app/?


Instagram wprowadza funkcję filtrowania wiadomości


Filtrowanie wiadomości

Instagram chce zwalczać szerzenie obraźliwych treści na aplikacji i  wprowadza nową funkcję – mowa o filtrowaniu wiadomości. Walka ze słownymi nadużyciami polegać będzie na automatycznym filtrowaniu prywatnych wiadomości w skrzynce „Inne”. Instagram wprowadza również opcję blokowania możliwości kontaktu z nowymi kontami osób, które wcześniej zablokowaliśmy.

Więcej: https://about.instagram.com/blog/announcements/introducing-new-tools-to-protect-our-community-from-abuse


Podsumowanie

Nowy tydzień pokazał użytkownikom udoskonalone możliwości w funkcjonalności narzędzi i platform. Dynamiczne zmiany pozwalają na coraz to pełniejsze wykorzystywanie możliwości, jakie oferują producenci. Po więcej newsów zapraszamy już za tydzień.

Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:
Średnia ocen użytkowników 5.0 na podstawie 1 ocen

Inne wpisy