Kreacje graficzne

Użytkownik kieruje uwagę w stronę komunikatów atrakcyjnych wizualnie. Kreacje graficzne w reklamie online decydują czy zechce poświęcić marce swój czas.

Odpowiednie kreacje graficzne do reklamy online mają niebagatelny wpływ na jej skuteczność. Pozwalają wyróżnić ją spośród konkurencji, zbudować pierwsze skojarzenia i wywołać pożądane emocje.

Daniel Kazanecki
Daniel Kazanecki
Creative and Content Manager
 • 697 258 148
Napisz do mnie

Kreacje graficzne

Ikonografiki, infografiki, gify czy krótkie materiały video stają się podstawowymi narzędziami w szeroko rozumianej komunikacji. Trend nie omija także sfery marketingowej, wymusza jednak przy tym bardzo specyficzne podejście w kreacji graficznej do reklamy online. Aby wyróżnić się spośród konkurencji należy nade wszystko pamiętać, że współcześni użytkownicy cenią sobie indywidualne podejście oraz personalizację. Koniecznym staje się poznanie klientów. Rozumiejąc ich potrzeby, motywacje i zainteresowania możliwe jest przygotowanie takich kreacji graficznych, które przykują ich uwagę.

Współczesny użytkownik widzi reklamy bardzo wybiórczo, konieczne jest zatem posiadanie odpowiedniej wiedzy, umiejętności i doświadczenia, aby stworzyć kreację graficzną, która będzie na niego skutecznie oddziaływać.

Tworzymy reklamy

Współczesny konsument to osoba żyjąca niezwykle dynamicznie – mająca ograniczony czas wolny, poświęcająca relatywnie mało uwagi na odbierane informacje i szybko tracąca nimi zainteresowanie. Konsekwencją tego jest nieustannie rosnące znaczenie równie dynamicznych komunikatów, w tym w szczególności wizualnych. Szansa na pozyskanie użytkownika to zaledwie parę sekund, kiedy ten skanuje stronę internetową wzrokiem. 

Reklama graficzna od zawsze miała ogromną moc wpływania na odbiorcę. Atrakcyjna wizualnie treść przykuwa jego uwagę i skłania do podjęcia interakcji z marką. Obecnie ma szczególne znaczenie – pozwala wyróżnić się na tle konkurencyjnych komunikatów.

Dzisiejsza rzeczywistość jest przepełniona przekazami reklamowymi i natłokiem informacji. Konsumenci coraz bardziej się na nie uodparniają i wybierają wyłącznie te, które szczególnie przypadną im do gustu oraz odpowiadają na ich potrzeby. Z tego względu projektowanie reklam wymaga szczególnych umiejętności i wiedzy, którą dysponują nasze zespoły kreatywne.

Na całym świecie dominuje trend komunikacji wizualnej. Zdjęcia, infografiki czy video są najczęściej spotykaną i szczególnie popularną formą. Widać to wyraźnie na przykładzie social media, gdzie wywołują najwięcej interakcji i aktywizują odbiorców. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest dla każdej marki efektywne wykorzystanie nowoczesnych mediów. Dlatego zapewniamy naszym klientom kompleksową obsługą obejmującą zarówno tworzenie tekstów, jak i grafik na najwyższym poziomie.

Zapytaj o ofertę na kreację graficzną do reklamy online!

Dlaczego warto?

 • Zdobywanie uwagi konsumenta – kreacje graficzne do reklam online mają ogromne znaczenie we współczesnym trendzie opierającym się na komunikacji wizualnej.
 • Budowanie odpowiednich emocji – obraz ma ogromną moc kreowania odpowiedniego wizerunku marki i związanych z nim emocji oraz skojarzeń – jest prostszy i szybszy w odbiorze niż tekst, a także ma pierwszeństwo w procesach poznawczych odbiorcy.
 • Wyróżnianie się spośród konkurencji – komunikacja wizualna daje szersze pole działania w budowaniu unikatowych komunikatów marketingowych.
 • Możliwość testowania różnych kreacji – przygotowanie różnych kreacji graficznych do reklamy online pozwala swobodnie weryfikować skuteczność każdej z nich, a tym samym lepiej poznawać bodźce, które skłaniają klientów do działania.
 • Wpływ na wstępne decyzje konsumenckie – współczesny użytkownik kieruje swoją uwagę w stronę komunikatów, które po prostu mu się spodobają.
 • Obecność w miejscach, które odwiedza użytkownik – dostępne narzędzia takie jak Google Ads, a w szczególności remarketing pozwalają marce towarzyszyć użytkownikowi w sieci i wyświetlać reklamę w serwisach, które aktualnie przegląda.

Jak tworzymy kreacje graficzne

Oprócz atrakcyjności kreacji graficznej, konieczna jest też jej adekwatność. Dlatego zawsze dokładamy starań, aby jak najlepiej poznać branżę naszego klienta, jego markę oraz specyfikę jej odbiorców. Dysponując taką wiedzą nasz dział graficzny przygotowuje wstępne propozycje, które są przedstawiane klientowi.

Razem z nim wypracowywany jest finalny kształt reklamy. Uważamy, że taka współpraca daje najlepsze efekty końcowe. Nasza znajomość rynkowych trendów oraz umiejętności i pomysły naszych grafików w połączeniu z wiedzą naszego klienta o jego branży, pozwalają stworzyć skuteczne kreacje graficzne do reklamy online.

Projektujemy banery w różnych celach – dedykowane do publikacji w wybranych serwisach internetowych, do wykorzystania w ramach Google Display Network, Facebook Ads, Instagram Ads, Linkedin Ads, Twitter Ads czy w innych sieciach reklamowych, zawsze uwzględniając specyfikę konkretnego kanału.

Skuteczność reklam i osiągane przez nie wyniki są na bieżąco weryfikowane przez naszych specjalistów, a także regularnie raportowane klientowi. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, przedstawiane są także propozycje zmian i optymalizacji w prowadzonych kampaniach banerowych.

Zapytaj o ofertę
 

 

Dlaczego my?

 • Posiadamy własny dział odpowiadający za kreacje graficzne do reklam online.
 • Nasi specjaliści stale poszerzają swoje kompetencje i pozostają na bieżąco z rynkowymi trendami projektowymi.
 • Wiemy jak przykuć uwagę odbiorcy i nakłonić go do działania.
 • Zapewniamy szerokie, specjalistyczne wsparcie dla naszych Klientów, obejmujące liczne aspekty e-marketingu (m.in. analitykę, UX, copywriting, IT, pozycjonowanie, realizację kampanii PPC). Każdy klient otrzymuje indywidualnego opiekuna i koordynatora prac projektowych, co ułatwia i upraszcza dwustronny przepływ informacji.
 • Posiadamy bogate doświadczenie – już ponad 18 lat wspieramy klientów z różnych branż i sektorów gospodarki.
 • Pośród naszych klientów znalazły się takie rozpoznawalne marki jak Melvit, Dyduś, Cobi, Wapteka, Szynaka Meble, BPH THI i wiele więcej.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.